Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdák miért engedik oda az...

A gazdák miért engedik oda az emberekhez a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Előbb hazafelé jövet, nyugodtan megyek, aztán hirtelen odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni. Én odébb léptem, szinte a bokorban álltam a sárban. Látom a gazdáját, és rárivallok, hogy fogja már meg a kutyát. Erre ő lazán vállat vont, és azt mondta, hogy pórázon van és nem harap, aztán tovább ment.


Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi. És ezt gyakran tapasztalom. Miért nem képesek rászólni a kutyára vagy alapból elhúzni onnan, ha valakihez oda akar menni?


2023. jan. 16. 17:23
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%
Aha... Csak mondjuk az a random ember lehet allergiás is a kutyára, vagy éppen nem akarja, hogy a tiszta ruháját összenyálazza, taknyálja. Esetleg éppen siet valahova, vagy idegbeteg, nem hiányzik neki, hogy még orra is essen a kutyában. Ráadásul ami még ennél is ezerszer rosszabb amikor én pórázon viszem a kutyámat, akkor is boldog boldogtalan oda engedi a kutyáját póráz nélkül. Ez sokkal felelőtlenebb viselkedés, ugyanis egy másik kutya esetében végképp nem lehet tudni mi történik. Lehet az a másik kutya agresszív, beteg, felős. Meg tudnék őrülni, amikor éppen haladék valahová, de elkezd tekeregni körülöttünk egy ismeretlen kutya. De belvárosban marha veszélyes ám az is amikor a pórázon lévő kutya megijed, és leugrik a járdáról. Igen, láttam már ilyet is. El kell fogadni, hogy nem mindenki vevő arra, hogy ismeretlenül és kéretlenül kutyák szaglásszák, nyalogassák. Fuu és most mondok egy még kiakasztóbbat, ezt a szülőknek is el kell fogadniuk. Mert a nagyrészük ugyanúgy nem képes felfogni, hogy a gyerekére ugyanúgy nem kíváncsi sok random ember.
2023. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!