Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdák miért engedik oda az...

A gazdák miért engedik oda az emberekhez a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Előbb hazafelé jövet, nyugodtan megyek, aztán hirtelen odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni. Én odébb léptem, szinte a bokorban álltam a sárban. Látom a gazdáját, és rárivallok, hogy fogja már meg a kutyát. Erre ő lazán vállat vont, és azt mondta, hogy pórázon van és nem harap, aztán tovább ment.


Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi. És ezt gyakran tapasztalom. Miért nem képesek rászólni a kutyára vagy alapból elhúzni onnan, ha valakihez oda akar menni?


2023. jan. 16. 17:23
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
37%
Hát de meg a másik, hogy tök hülyeség ez az egész, mert az ilyen antikutyások úgyse fogják megérteni, hogy mit írnak páran.
2023. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
82%
20: nem rángatni kell a kutyát, hanem megtanítani, hogy megálljon és visszajöjjön melléd ha rászólsz! Nekem van kutyám, és csak akkor engedem oda, ha az illető egyértelműen jelzi, hogy mehet a kutya. Imádom a kutyákat úgy általában, de nagyon nem szeretem, hogy ha egy idegen kutya összeorrozza-nyálazza az utcai ruhámat, beleszagol a szatyromba, pláne ha összekoszol. Az ilyen ostobák miatt van úgy általában rossz híre a kutyásoknak, mert nem a 9 normálisan sétáltatót, hanem az 1 paraszt, felelőtlent jegyzi meg az átlagjárókelő (érthető módon). Fél és nem szereti a kutyát, de tűrje el, hogy odaengeded hozzá... mégis milyen alapon? Komolyan nem értem az ilyen ostobákat, mint te vagy.
2023. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
68%

Nekem megáll és visszajön, nem arról beszéltem. Hanem, hogy mondjuk nem kéne öléssel fenyegetni, mert megszagol (mint amit mondtam, hogy ismerösömmel megtörtént eset) én nem tudom, itt belvárosban sokan elengedik, nincs belöle probléma, mert mint mondtam mindenki ismeri a kutyáját (az nem lehet, hogy együtt élsz vele és ne tudd, hogy ha visszahívod bármikor visszajön e vagy agresszív e vagy bármi)

(Mellékesen megjegyzem, hogy nem kéne mondjuk idegeneket ostobázni, mert nem értesz vele egyet valamiben😉)

2023. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
24%

20-as


Nem lehet mindig megvárni, hogy jelezzen, hogy oda mehet. Sokan oda hívják magukhoz például, nyilván akin a kutya látja, hogy fél úgyse menne oda hozzá meg vissza lehet hívni. Szerintem félre értettél valamit.

2023. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
62%

Ott kezdődik az egész, hogy a kutyát pórázon kell sétáltatni - biztos vagyok benne, hogy van belőle probléma a "belvárosban", csak nem neked, hanem azoknak a járókelőknek, akiknek nincs kutyájuk és nem örülnek neki, hogy póráz nélkül flangáló kutyák között kell sétálniuk.


Ha bárki feljogosítva érzi magát, hogy - pláne ha ezt a jogszabályokat szándékosan megszegve, póráz nélkül teszi - odaengedje a kutyáját valakihez, aki nem kéri kifejezetten, az ne sápítozzon, ha az illető véleményét szabadon kifejezve rákiabál/megfenyegeti valamivel. Nem kedves, de jogos gesztus, ne csináljunk már úgy, mintha ártalmatlan lenne a másik fél, fordítva ülsz a lovon.


Azért ostobáztam le, mert ostobaságot írt, nem azért, mert más véleményen van mint én. Kurvára mindegy, hogy te ismered a saját kutyád, ne engedd oda egy idegenhez! Egy idegentől ne várd már el, hogy jópofát vágjon hozzá, hogy odamegy hozzá egy ismeretlen kutya! Pláne ha póráz nélkül van! Nem konkrétan a te kutyádról van szó, mert az visszamegy, hanem arról, amelyik nem megy vissza ha hívják és/vagy rá sem szól a gazda. Ezt írta a 20-as, hogy nehogy már NEKI kelljen rángatnia szegény kutyáját, ha meg akar szagolni valakit, mi az, hogy ez valakinek nem tetszik, és ezen hozzászólás alapján egy ostoba korlátolt p...cs vagy p...csa.


Még egyszer mondom: kutyás vagyok, de nagyon haragszom rátok, "laza" gazdikra, akik szarnak a szabályozásra meg a józan észre, és akik miatt ennyi kutyátlan gyűlöli ánblokk a kutyásokat.

2023. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
38%

Nem magamról beszéltem, hanem, hogy a környéken kb mindenki elengedi.

De amúgy hol írtam, hogy oda engedem? xdd azt írtam, hogy nem szeretem rángatni, visszajön, ha szólok neki, nem engedem rá senkire xd


Nyugodjál már le xd ki bántott?

2023. jan. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
68%
Minden magyar állampolgár köteles elviselni a raugráló, őt megnyaló idegen blökit. Az agyatlan " erős" 20-as szerint.
2023. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
69%
Én esküszöm keresem hogy hol írtam ilyet xd
2023. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
69%
De amúgy senki nem írt ilyet
2023. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
81%
38-as olvasni sem tud.:)
2023. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!