Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta, amit...

Melyik az a kutyafajta, amit sosem tartanál, ingyen sem kéne? Több fajtát is írhattok

Figyelt kérdés

Én a huskyt és az összes durván logó szemhéjú, pofájú (pl angol véreb, nápolyi masztiff) fajtát mondanám. Csúnyának és egészségtelennek tartom a külsejüket.


A huskyt pedig őszintén mondva nem értem miért tartják :D egyetlen érvet sem tudok mellette felhozni. Makacs, szökős, hatalmas mozgásigényű, borzalmasan hullik a szőre és borzasztó a hangja is. Szép az tény, de ez számomra kevés.


2023. febr. 7. 21:43
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Bordeauxi dog imádom de 2 liter nyál naponta. Elém ül a barátomé mikor eszek és nyáltenger a padlón.
2023. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt mondanám, hogy van 5-10 fajta, amit tartanék, de abból sem mindegy, hogy melyik egyedeket, egy-két év alatt úgyis ráköltöm a vételárát, így kevésbé kecsegtető, hogy ingyen adják.


Ha viszont a pénz nem számítana, nyomott orrút, bull típusut, terriert, tacskót, csivit, vérebeket akkor sem tartanék.

2023. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
#30 a francia bulldogokra tényleg jellemző az agresszió. Nem is értem, miért olyan népszerű fajta, mert még csúnya is.
2023. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Mert idétlenek, és ez sok embernek tetszik. Viccesnek hiszik a hangjukat, a hortyogva lélegzésüket cukinak, pedig csórók csak annyira meg vannak nyomorítva hogy nem tudnak normálisan lélegezni.
2023. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

#33

Igeen, hát múltkor azt hittem nekem fog jönni a kis hülye. Amint kijönnek a szomszéddal, állok az ajtómban és fut oda a lábamhoz, ugat enged, mikor amúgy meg már ismer.. Nem mertem rászólni, gondoltam majd a gazdi, de az már az én területem volt és nem oké, hogy abba belép így a kutya.

Bezzeg mikor együtt mentünk le lifttel a kopómmal, bekuporodott a sarokba. Elkezdte körbejárni néha, de az enyémnek ez nagyon nem tetszett, ha nem lenne türelmes természet, odakapott volna.

Úgyhogy ja, kihúzzák a gyufát azért néha. :D Ha meg megyek fele hogy mivan te kis bolond, hiszen ismersz, akkor bekussol de még simogatástól is félne. Nem értem ezt a fajtát. De mondta is a gazdija, hogy még a másik gazdijának is odakapott otthon, aki eteti, gondozza. Kiszámíthatatlan.

2023. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
90%

Presa Canario tesómé.

Gyilkos megölt lista tőle:

Szomszéd németjuhásza(átbújt hozzánk a kertben verekedni lefojtotta mire kiértünk)

Kóbor macskák 3db kertben szedtem össze

Kaukázusinak leszakította a pofáját.(séta közben kiszökött a kau sajnos)

2023. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
88%
Bull típusú kutyák, ismerek jól neveltet, csak hozzám nem passzolnak, bullterrier, nem tetszik, hogy úgy néz ki, mint egy óriáspatkány szegény, szerintem régebben szebb volt, bármelyik nyomott orrú fajta, szerintem tenyészteni sem kellene őket.
2023. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%
Pittbullt, boreauxi dogot, nápolyi masztiffot, és az összes ilyen ráncos kutyát. És meztelen kityát.
2023. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
91%

Tiniként tacsi-spániel keverékem volt, most bull-labi, mentett keverékünk van, akit felnőttként, utcakutya háttérrel fogadtunk be, szóval teljesen kezdő nem vagyok, ráadásul a mostanival sok munkával szép eredményeket értünk el, de látom a gyenge pontjaimat, szóval ezt is figyelembe véve.


Nyomott orrú kutyákat semmi pénzért, állatkínzásnak tartom a létezésüket.


Akitákat, csau-csaut, sharpeit nem.


Huskyt, malamutot és szamojédet semmi pénzért, előttem már többen leírták, miért nem (2 szamojéd van itt a lakótelepen, mindkettővel interaktált már a kutyám, mindkettő idegszaggató módon vokalizál, az egyik ráadásul totál hülye volt, kutyám játszott volna vele, de se szaladgálni, se Dunában fürdeni, sem botozni nem volt hajlandó vele, csak ment utána és tütült). Én ráadásul azon kevesek közé tartozom, akik szerint inkább ijesztő a husky világoskék szeme, nem látom szépnek. :-D


Agarakat, whippeteket nem, az én ízlésemnek túl érzékenyek.


Ösztönerős munkakutyákat, akár pásztor, akár terelő, akár őrző-védő nem vállalnék be (kau és hasonszőrű társaik, kuvasz, komondor, dobermann, belga juhászok, csehszlovák farkas, mudi, pumi, puli stb.), masztiffokat, vérebeket, kopókat, dogokat, cane corsot nem. Terriereket sem, főleg a nehezebb fajákat, pl. jagd, pitbull, bullterrier nem.


Törpe és óriáskutyákat sem, elsősorban a méretük miatt, óriáskutyák nagyon rövid életűek is, túl sok lehetséges eü probléma mindkét csoportban, a minikutyák nevelése macerás nehéz szemkontaktust kialakítani, jutialatozni stb. egy bokánál létező kis állattal, plusz mindig rettegnék, mikor töri el a gerincét játékból egy 15-20 kilós kutya. De a kicsikből a papillon, a spiccek és a yorkik a legszimpatikusabbak, ha már választani kell, a nagyokból a dán dog és az ír farkaskutya.


Lassan elfogy az összes kutyafajta. :D


Egy-két kutyával később, még érettebb fejjel, még több szabadidővel jó tenyésztőtől, úgy, hogy kölyökkortól én nevelhetem nem munkavonalas rotit, nj-t (egyébként ő az abszolút kedvencem), border collie-t, esetleg pumit (talán egy fokkal egyszerűbb eset, mint a mudi), tacsit, esetleg amstaffot vagy amerikai pitbullt bevállalnék. Terrierek között is van könnyebben kezelhető, pl. az airedale.


Amikkel megbirkóznék és illik is az életstílusunkba: labik, retrieverek, spánielek, vizslák, szetterek, uszkár, boxer (orra miatt határeset), dalmata (süketség miatt határeset), berni pásztor (méret és szőr miatt határeset), corgikról, beaglekről is azt olvasom, hogy könnyen kezelhető, jó családi kutyák, közepes mozgásigénnyel, bár mindkettőnél vannak sajátosságok, amit figyelembe kell venni.


De akárhányszor nézegetek menhelyi kutyákat, ott mindig találok néhány jól sikerült keveréket, és inkább feléjük húz a szívem, miközben tudom, hogy szerencsés voltam mindkét eddigi keverékemmel, és nagyon csúnyán bele lehet választani egy ismeretlen hátterű kutyával.

2023. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek utolsóval teljes mértékben!!
2023. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!