Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta, amit...

Melyik az a kutyafajta, amit sosem tartanál, ingyen sem kéne? Több fajtát is írhattok

Figyelt kérdés

Én a huskyt és az összes durván logó szemhéjú, pofájú (pl angol véreb, nápolyi masztiff) fajtát mondanám. Csúnyának és egészségtelennek tartom a külsejüket.


A huskyt pedig őszintén mondva nem értem miért tartják :D egyetlen érvet sem tudok mellette felhozni. Makacs, szökős, hatalmas mozgásigényű, borzalmasan hullik a szőre és borzasztó a hangja is. Szép az tény, de ez számomra kevés.


2023. febr. 7. 21:43
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
30%
#39 #40 Tehát megindokoltátok magatoknak, hogy nem vagytok kutyás emberek. Nincs ezzel baj, csak akkor nem nektek való ez a témakör.
2023. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
91%
39-es vagyok - 41-es: ezt hogy érted? Írtam, hogy a 2. kutyámat "fogyasztom", ráadásul mindkettő mentett, keverék volt, hogyhogy nem vagyok kutyás? Egyrészt felelősségteljesen felmérem, hogy milyen kutya fajtát nem tudnék jelenleg tartani, mert nincsenek meg hozzá a körülmények vagy én kevésnek érzem magam hozzá, másrészt attól, mert némelyik nem tetszik, és személy szerint nekem nem kellene, attól még általánosságban szerethetem a kutyákat, nem erre vonatkozott a kérdés.
2023. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
41: attól hogy egyetértettem, szeretem a kutyákat. Sőt, 5 kutyám van.
2023. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
35%

#42 Csak éppen a világ összes kutyatípusát felsoroltad. Igen, minden kutya ki lett tenyésztve valamire. Igen, ha egy adott típusú kutyát tartasz, az univerzális kutyás dolgokon kívül akkor vagy normális gazda, ha úgy játszol vele, hogy tevékenységeket csináltok, ami az ő ösztöneire játszik. Az, hogy megneveled pár dologra, sétáltatod, lefárasztod, esetleg végig tud menni egy agility pályán az a nagyon minimuma a kutyatartásnak.

(Igen, szerintem tacskót se tartson az, akinek nincs türelme csinálni a kertben egy műkotorékot, amiben kincskeresőt játszhat.)

2023. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Maya-baba ***** válasza:
57%

Soha nem tartanék agresszív, kiszámíthatatlan fajtát, pl. rottweilert, pitbullt, kaukázusit stb...

Általában nagy testűt nem, kivéve a labradort, vagy a goldent. Okosak, és kiegyensúlyozottak.

Lakásban lakom így a kicsiket preferálom. Van egy yorkim, az valami tündéri, és nagyon okos. A környék kedvence. Nem igaz, hogy a kicsik hisztisek, és agresszívak, csak nagyobb a szeretetigényük.

2023. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
65%
Annyira tévúton jársz, hogy csodálkozom hogy sikerült egyáltalán a témakört eltalálnod. :D
2023. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
83%

44-es, nem értelek vagy te nem érted a kérdést.


Az volt a kérdés, hogy milyen fajtát NEM fogadnál el, akkor sem ha ingyen adnák.


Pont azért nem szeretnék SOHA kaut tartani, mert szerintem azoknak ridegtartott állatok mellett vagy egy tanyán, mindennapos munkával elfoglalva, nagyon határozott, nyugodt, de nem aggresszív gazda keze alatt van a helyük, nem egy kertes házban hobbikutyaként.


Azért nem szeretnék bordert tartani, mert vagy járok vele sportolni rendszeresen és/vagy napi 10 kilométereket biciklizek, sétálok vele feladatokkal kombinálva vagy idegbeteg lesz a kutyám. És én a jelenlegi élethelyzetemben NEM tudok/akarok egyelőre ennyire aktív életmódot biztosítani neki, pl. heti többször sportolni a kutyámmal (a mostaninak elég a heti 1 kutyasuli, hétvégi kirándulás és egyebek, mindennap 10-20 perc feladatozás itthon és séta közben, és az, hogy heti 2-4x egy nagyobb, intenzívebb sétával lefárasztom).


Ezért (bár a bordert pont imádom) NEM fogadnám el, akkor sem ha ingyen adnák, mert valószínű, hogy nem tudnék boldog életet biztosítani neki. Pont ezért vagyok jó kutyás szerintem.


Amiket felsoroltam, hogy soha nem kéne, tök sokat nagyon szeretek, gyönyörűnek tartom stb., de NEKEM nem kellene.


Tacsit mondjuk pont lehet szerintem műkotorék nélkül is tartani, bár nem véletlenül került ő is a "talán" kategóriába. :D


Nem értem hogy leszek ettől "nem kutyás" kategória. Vagy szerinted csak az a kutyás, aki BÁRMILYEN fajtát boldogan elfogad? :D

2023. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
18%
#47 Ha szerinted ekkora egy border mozgásigénye, nagyon el vagy tájolva :) :) :) még a birkát is a nézésével tereli, nem szaladgál sokat. Látszik, hogy sz*rt sem értesz a kutyákhoz.
2023. febr. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
7%
#45 Na mondjuk a nagytestűek közül a labrador meg a golden tartása nem oké lakásban, csak az amerikai szitkomok ezt hitették el veled. :D ülj le egyes. Bár nem csodálom, a normális kutyásoknak van jobb dolga, mint ezt az oldalt látogatni.
2023. febr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
28%
#47 Nem, nem az a kutyás, aki bármit elfogad, hanem az a kutyás, aki ismeri a kutyákat, és képes jól tartani az általa választott fajtát. Te szépen megindokoltad, hogy semelyik fajtát nem szeretnéd / nem lennél hajlandó normálisan tartani. Akkor hol vagy te kutyás, ha nem létezik olyan kutya, aminek jó gazdája lennél? Attól nem leszel jó kutyás, hogy ezt felismerve nincs kutyád. :D
2023. febr. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!