Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett manapság ekkora...

Miért lett manapság ekkora divat a kutya?

Figyelt kérdés

A kutyák szinte már mindenhol olyan státuszban vannak, mint egy ember. Strandra, étterembe, szállodába is visznek kutyákat. Félreértés ne essék, nem vagyok állatgyűlölő, de szerintem ez túlzás. Régebben be is záratták azt az éttermet, ahova állatot vittek be... Én mondjuk a házamba sem engedném be, de a saját házában azt csinál mindenki, amit akar


Sokan százezreket fizetnek egy kutyáért meg a tápszerért, amiből pár év alatt milliók lesznek. Jó, a pénzével is azt csinál az ember, amit akar, de pl. régen a kutya a maradékot kapta és az udvaron lakott, volt ólja és megugatta az idegeneket.


Amikor meg emeletes házban tartanak kutyát, azt sem értem, hiszen ott nem tud kényelmesen ellenni, nem tud egy nagyot futni stb...


Tiktokon is rengeteg olyan videó van, ahol a kisbabát nyalogatja a kutya meg ott fekszik a csecsemő mellett a nagy németjuhász kutya az ágyban. Én pl. félnék, hogy a gyerek odakap és a kutya megharapja.


Ez a "kutyaipar" ennyire fellendült? Vagy csak a Facebookon akarják megmutatni, hogy nekem ilyen meg olyan fajtatiszta kutyám van? Nem tudnak jobb karácsonyi ajándékot kitalálni a gyereknek, mint a kutya, amit jobb esetben pár hétig élveznek, aztán elajándékozzák? A strandokra is beviszik a kutyákat, pedig ott sem engedi a szabályzat, de nem is foglalkoznak vele. És még a kutyatulajdonosok vannak megsértődve, ha megkérjük őket, hogy bizonyos helyekre ne hozzák be a kutyájukat...


A múltkor egy étteremben két kutya egymásnak esett, majdnem felborították az asztalokat is. A farkát meg úgy csóválta, hogy majdnem leverte a tányéromat a szomszéd asztalnál ülők kutyája...


2023. márc. 18. 18:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Házban nőttem fel, mindig volt kutyánk, kutyák között neveltek.
2023. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%
"Én nem vagyok állatgyűlölő" vs "házamba sem engedném be". Akkor minek tartasz állatot? Gondolom láncon tartod az udvaron, hogy valami ugasson, mint ahogy te ugatsz itt.
2023. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
A sok más dolgával törődő ember miatt.
2023. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el komolyan...😒

Igen, az udvaron tartanám (tartottam, amikor volt kutyánk), de NEM láncon! Attól még ugyanúgy megkapott minden jót, játszottunk vele, rendesen kapott kaját, amikor kellett elvittük kozmetikushoz is, de ennyi. Végül is az ember sem megy a kutya óljába aludni, nem igaz?

2023. márc. 18. 19:41
 5/32 anonim ***** válasza:
38%

Manapság? Nem manapság, már régesrég.

Úgy kb. 40 évvel ezelőtt egy budapesti lakótelepen kettő, azaz kettő darab kutya volt összesen. Ma úgy nézem, kb. minden második lakásban van, sokban kettő is.

Agyrém!


Közben pedig egyre több magányos ember, akiknek emberi társaságra lenne szükségük, nem arra, hogy azok az emberek, akik időt szakíthatnának rájuk, a kutyájukkal töltsék az idejüket.

2023. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
45%

Mert jó hülyék. Kínjukba már nem tudják, hogy mit csináljanak.

Sok helyen az asztalnál esznek a többi családtaggal. De ne is törődj velük, Kérdező! Úgy kéne tartani egy kutyát, ahogy leírtad. Nálunk is csak a maradékot kapja meg a kutya, és kint van tartva a kertbe. Megkötve természetesen nálunk sincs. Nem babusgatjuk, hanem házőrzőként tartjuk, hogy senki ne törjön be hozzánk, se éjszaka, se akkor, amikor senki sincs itthon. Németjuhász kutyánk van.

2023. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%

"Millio egy lehetoseged van valasztani olyan helyek kozul, ahova nem mehetnek be a kutyak."

Budapesten melyik utca az, ahol nyugodtan sétálhatok, leülhetek egy padra (nem csak az elkerített játszótéren belül), tudva, hogy nem fog megzavarni egy (vagy mindjárt több) kutya?

2023. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

9: az kozterulet. Nem errol szolt a téma, ne legyél ilyen butus. :)


10: te hülye vagy?! :D

2023. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hú úgy nézem negyed óra alatt két kérdest is töröltek....


5-ös, erre még nem is gondoltam, de rávilágítottál valamire! Hiába akar(na) az ember emberi kapcsolatot keresni, nem tud, mert a többieknek mindig akad más elfoglaltsága a kutyával. Van egy jó barátja a családnak, gondoltuk, hogy meghívnánk őket a nyaralóba egy hosszú hétvégére (bográcsozás, grillezés stb.), de biztos, hogy hoznák a kutyát is és nálunk a házba nem jöhetne be, így el is vetettük az ötletet.


6-os, pontosan így kellene kutyát tartani. Lehet kedvtelésből, házi kedvencként is tartani, de azért az asztalnál akkor sem ehetne. Az éttermes esetemnél, amit írtam, a nő lábai között ült a kutya (elég nagytestű volt) és ott lihegett bele a kajájába...


7-es, akkor Pesten is ez a helyzet. Nekem leginkább a Balaton parton zavaró, hiszen ott mellettem rázza le magáról a kutya a vizet meg rászaladgál a törölközőmre is. Ráadásul sokan hagyják is odacsinálni a strandon a fűre és azért az elég kellemetlen tud lenni.

2023. márc. 18. 20:49
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Azért lettek divatosak a kutyák,mert sokan magányosak,szeretetre vágynak amit feltétel nélkül megkapnak egy kutyától.A kutyát azért engedik be manapság sok helyre,mert tudják,hogy így többen mennek be az adott helyre.Mindenkinek szíve joga,hogy hova engedi be a kutyát vagy mit csinál vele,de az nem igaz,hogy a kutya nem való lakásba,mert nem szeret ott élni.Ez hülyeség.Ismerek olyan kutyát aki legszívesebben ki se menne sétálni max 10 percre.A gyerek mellé is simán oda engedném a kutyámat mivel ismerem és tudom,hogy semmi baj nem lesz belőle.A németjuhász pedig pont rossz példa arra,hogy megtámadja a gyerkőcöt,mert köztudott,hogy imádja a családod és a gyerekeket is.
2023. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!