Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett manapság ekkora...

Miért lett manapság ekkora divat a kutya?

Figyelt kérdés

A kutyák szinte már mindenhol olyan státuszban vannak, mint egy ember. Strandra, étterembe, szállodába is visznek kutyákat. Félreértés ne essék, nem vagyok állatgyűlölő, de szerintem ez túlzás. Régebben be is záratták azt az éttermet, ahova állatot vittek be... Én mondjuk a házamba sem engedném be, de a saját házában azt csinál mindenki, amit akar


Sokan százezreket fizetnek egy kutyáért meg a tápszerért, amiből pár év alatt milliók lesznek. Jó, a pénzével is azt csinál az ember, amit akar, de pl. régen a kutya a maradékot kapta és az udvaron lakott, volt ólja és megugatta az idegeneket.


Amikor meg emeletes házban tartanak kutyát, azt sem értem, hiszen ott nem tud kényelmesen ellenni, nem tud egy nagyot futni stb...


Tiktokon is rengeteg olyan videó van, ahol a kisbabát nyalogatja a kutya meg ott fekszik a csecsemő mellett a nagy németjuhász kutya az ágyban. Én pl. félnék, hogy a gyerek odakap és a kutya megharapja.


Ez a "kutyaipar" ennyire fellendült? Vagy csak a Facebookon akarják megmutatni, hogy nekem ilyen meg olyan fajtatiszta kutyám van? Nem tudnak jobb karácsonyi ajándékot kitalálni a gyereknek, mint a kutya, amit jobb esetben pár hétig élveznek, aztán elajándékozzák? A strandokra is beviszik a kutyákat, pedig ott sem engedi a szabályzat, de nem is foglalkoznak vele. És még a kutyatulajdonosok vannak megsértődve, ha megkérjük őket, hogy bizonyos helyekre ne hozzák be a kutyájukat...


A múltkor egy étteremben két kutya egymásnak esett, majdnem felborították az asztalokat is. A farkát meg úgy csóválta, hogy majdnem leverte a tányéromat a szomszéd asztalnál ülők kutyája...


2023. márc. 18. 18:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
37%
20-as, nem, nem ezért mondom. Kutyával is jártam "nyugatabbra". Azért mondom, mert az emberek jelentős része egyszerűen képtelen a sajátjától eltérő szempontokat figyelembe venni. Szerintem nálunk nagyon komoly gondok vannak mentálisan az egész társadalomban, és hát az utóbbi években nagyon sok lett a kutyás például Budapesten is, törvényszerűen több közöttük az idióta is. Például aki megmagyarázza, hogy ő miért nem tesz soha pórázt a kutyára... és nem érdekli, hogy ez nem mérlegelés kérdése, hanem ez az általános szabály, és lehet, hogy ez neki személy szerint néha nem ideális, de ezek azért vannak, hogy az együttélés során egy kiszámítható környezetet teremtsünk mindenkinek. Ezt a nagyon-nagyon egyszerű dolgot például egy csomóan képtelenek felfogni. És ha szól nekik valaki, az a második mondatban már el van küldve az anyjába. Vagy például kutyasétáltatáskor ha fél percre nem a földet nézem, akkor biztos, hogy belelépek egy kutyaszarba. Stb stb.
2023. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy a kutyás miért szereti a kutyáját, és ezért mennyit áldoz, költ a kutyájára, az az ő abszolut magánügye.


Az, hogy a többi embert a saját kutyájával milyen mértékben zavarja, már egy egészen már kérdés...


Sportkutyázok, versenyekre járok, "használati" kutyáim vannak, akik a legjobb ellátást kapják. Bent alszanak, visszük őket nyaralni, ám igyekszem elkerülni, hogy a saját hobbim (=kutyázásom) más embernek kényelmetlenséget okozzon. Nem viszem őket strandra (erre van a kutyastrand), étteremben kínosan ügyelek rá, hogy lehetőleg ne is lássa senki, hogy van velem kutya, azt pedig abszolut gáznak tartom, ha valaki úgy ül be, hogy az állata ugat, más kutyának nekimenne... az ilyen kutyával menjen drive in-be és kajáljon a kocsiban 🙄. Az is rém gáz, amikor panelban nonstop üvölt egy kutya, és nulla szándék van a gazda részéről, hogy ezt megszüntesse (a családomban is van ilyen, nem is szeretünk náluk vendégeskedni). A sajátjaim addig ugathatnak, míg valaki a kapuban áll és én odaérek intézkedni, amúgy hangjukat sem hallani, mert szerintem kertes házban is ciki, ha folyton ugatnak (ugat helyettük a szomszéd kutyája, de az már nem az én saram 🤷‍♀️).


Szóval maradjunk annyiban, hogy másokat zavarni a hobbinkkal valóban bunkóság, és jogosan teszed szóvá, ahhoz viszont, hogy én kutyát tartok, teknőst tenyésztek vagy vasútmodellt építek a házamban a saját pénzemből, ahhoz semmi közöd.

2023. márc. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van 2 kutyám, szeretem őket, de nálam nincsenek egy szinten az emberrel. Kint vannak, szabadon, sokat játszok velük, de ők a házikedvenceim. Házba kutyát nem engednék, nekem az már nem fér bele, viszont van 3 benti macskám 😄 szóval állatbarátnak mondom magam, de nem normál módon. Nem vagyunk egyformák, el kell fogadni ha mások másképp gondolkodnak, éreznek a témával kapcsolatban.
2023. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
*normál
2023. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%

Miért való a macska jobban bentre? Még csak nincs is igénye az ember társaságára, ráadásul éjszakai vadász. Teljesen természetidegen neki éjjel alvásra kényszerítve lenni…


A sportkutyással egyet értek. Ne zavarjuk egymást a hobbinkkal. Engem pl azok zavarnak, akik gyereket tartanak… amig Ödönke visítását kell hallgatnom a boltban, a fordràsznál, a moziban, az étteremben, a tömegközlekedésen, a plaza női!!!! wc-jében, addig nem fogom szarul érezni magam, mert vakkant 2-t a kutyám…

2023. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Úgy látom van pro és kontra is. Egyáltalán nem akartam a kérdésemmel megbántani bárkit is ill. nem állítottam, hogy a kutya tartók rosszak, gonoszak vagy ilyesmi. Csupán a saját meglátásaimat, tapasztalataimat és véleményemet írtam le és kíváncsi voltam, hogy csak én látom-e így a helyzetet vagy valójában ekkora teret hódított a kutya tartás.


Számomra idegen, hogy a kutyámat strandra, étterembe vagy egyáltalán a házba beengedjem. A tágas udvaron szerintem jobban is érzi magát. Valaki egyet ért, valaki pedig már el is átkoz, hogy én biztos egy utálatos, kibírhatatlan ádáz ember vagyok. Tudom, ez az internet meg a GYK, nem panaszkodni akarok.


Abban sokaknak igaza van, hogy a saját házba beengedés magánügy, de a strandok, éttermek már közösségi terek, itt azért nem ártana figyelembe venni, hogy nem csak a miénk az adott terület.


Egy példa:

Adott egy strand, ahova nem szabad kutyával bemenni. A strand szabályzata is leírja és táblákkal is jelezve van. Ennek ellenére szezonban majdnem több a kutya, mint az ember. (Tudom, tudom most jön, hogy inkább a kutyák, mint az emberek, de ettől most vonatkoztassunk el). Értem, hogy a kedvenceddel töltenéd a szabadidődet, de úgy vélem, ha oda hozod be a kutyádat, ahol nem engedélyezett, akkor a többiek felé azt érezteted, hogy semmibe veszed őket. Hozzáteszem, hogy az említett strandtól nem messze van kimondottan kutyás strand is. Mindezek mellett sajnos rengetegszer előfordult kutyák közötti acsarkodás, a kutya piszkot sem mindenki szedi fel, a gyerek mászókák tövébe pisiltetik a kutyákat és úgy gondolom ez azért átlép egy határt. Nyilván ez sem minden kutya tartóra érvényes, van, akinek tényleg megnevelt állata van, de lássuk be ez csak a kisebb hányad.

2023. márc. 21. 21:50
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ilyen konkrét problémád van, keresd meg a strand fenntartóját és jelezd neki. Ők tudnak tenni ellene, attól nem fog változni semmi, hogy ide kiírod.
2023. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy ádáz kérdező, csak nem értesz a kutyákhoz. “Szerintem jobb nekik a tágas udvaron”- ez nem igaz. A helyes a következő mondat lenne: miutàn megkapták TŐLEM a megfelelő napi szellemi és fizikai fárasztást, kielégítettem a szociális igényeiket, fajtától függően elvegetálhatnak akàr a kertben is. Nyilvàn falkaállat lévén mindig jobb szeret a gazdi közelében pihenni szinte minden kutya (nagytestű pasztor kivétel lehet), de kibírják az udvarin is az alvásidőt.
2023. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Amit pedig leírsz, abban teljesen igazad van. Mondom ezt nagy kutyásként. Nem kutyabarát strandon semmi keresnivalója a kutyáknak, nyugodtan tedd szóvà az üzemeltetőnél.
2023. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtam, hogy ádáz lennél, csak azt, hogy ad 1, kötekszel (mert az mi, hogy ilyen lenéző stílusban nyilatkozol a kérdésben arról, hogy ki mennyit költ kutyára), ad2 fellengzősködsz (mert te a csillivilli házadba be nem engednéd és fúj, aki megteszi is milyen igénytelen és mindenhova bemehetnek tudududu)
2023. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!