Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felrúgtam egy póráz nélkül...

Ha felrúgtam egy póráz nélkül a kutyáimra támadó kutyát, annak lehet valami következménye?

Figyelt kérdés
2023. márc. 21. 11:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi, nem az én kutyám támadott, én betartom a szabályokat, és még nevelem is, és eléggé meggyűlik a bajom a póráz nélküli nembánt kutyák gazdáival. Megjegyzem, a kutyatámadásos ügyeknél a legritkább esetben nyilvánítanak veszélyessé KUTYÁRA támadó kutyát. Inkább akkor vizsgálják ezt, amikor emberre támad, de itt nem erről volt szó, nem a kérdezőre, hanem a kutyáira támadt rá a támadó kutya.
2023. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

" kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."


Köszi, hogy megcáfoltad saját magad, így nem nekem kell. :)

2023. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
13%

"A kérdéses esetben egyébként a szájkosárral is tudott volna sérülést okozni a kutya (attól, hogy nem tud harapni, ütni még tud), nem lett volna elég, ha lett volna rajta szájkosár."


Ok, de azt azért ne felejtsd el, hogy ameddig nincs feljelentés addig nincsen ügy sem, és ha a sértett lája, hogy a kutyán szájkosár is volt meg pórázzal is vissza próbálták tartani, de mégis sikerült odacsapnia, akkor talán engedékenyebb és megértőpbvb lesz ahelyett, hogy egyből szaladna látleletet vetetni vagy mentőt / rendőrt hívna...


Sosem tudod miféle emberrel hoz össze az élet..

Nekem smasszerok a szembeszomszédaim... Képzeleted...

2023. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
9%

" kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

Köszi, hogy megcáfoltad saját magad, így nem nekem kell. :)"


Ne legyél troll, mi van ha nem a te kutyád, vagy nem ismered úgy ahogy gondolnád?


De igazából felőlem mindenki azt csinál amit akar :D

Attól én még nem tenném... Ennyi...

2023. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

"mi van ha nem a te kutyád, vagy nem ismered úgy ahogy gondolnád?"


A más kutyáját, nem kell ismernem, de nem is kell hozzá nyúlkálnom.

A sajátomat meg ismerem, kell e rá szájkosár.


"Attól én még nem tenném"

Ez 2 ok miatt lehetséges. Vagy a kutyádnak vannak problémái, vagy neked.

Egyik verzióból se következik, hogy kötelező lenne a szájkosár.

2023. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
98%

"Gyengébbek kedvéért ennek egyik módja a szájkosár..."


Gyengébbek kedvéért, a szájkosáron kívül van másik 10 féle módszer is, és hozzá nem értők kedvéért, a szájkosár nagyjából 1000-ből 1 esetnél indokolt.

2023. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

Mesélek akkor egy konkrét esetet, ami itt történt, ahol én lakom, fővárosi lakótelepről van szó. Egy kistestű kutyára támadt egy bull típusú (nincs bajom a bull típusú kutyákkal, ha hozzáértő gazdái vannak, ismerek olyat is, csak a tények miatt írom le), mindkettő pórázon volt, a kistestű nem provokálta a másikat, soha semmi baja nem volt a nála nagyobb kutyákkal (addig), a bull egyszer csak nekiesett, úgy kellett kiszedni a kicsit a nagy kutya szájából. A támadó kutya gazdája kamu elérhetőséget adott meg a sértett gazdinak, a kistestű kutya komoly sérüléseket szerzett, egy halom költséget kifizettek állatorvosnak, amibe a támadó kutya gazdája egy fillérrel sem szállt be, azóta sem találják (több, mint egy év telt el), hiába történt feljelentés, majd le fogják zárni úgy, hogy a támadó kutya gazdája röhög a markába, és soha nem kerül elő. A kicsi kutya túlélte, de az eset következtében azóta tart a nála nagyobb kutyáktól.

Szóval persze, fel lehet jelenteni, de ha nincs sérülés, nem indítanak ügyet (4. számú melléklet a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelethez * Eb által okozott sérülés jogkövetkezményei).


17/C. § * (1) * Amennyiben a települési, fővárosban a kerület önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző arról értesül, hogy eb a 4. számú melléklet szerinti sérülést okozott, arról köteles írásban értesíteni a sérülés keletkezésének helye szerint illetékes járási állat-egészségügyi hatóságot.

(2) * Eb okozta sérülés esetén a járási állat-egészségügyi hatóság a közigazgatási szabályszegések szankcióiról szóló törvényben foglaltakon túl az Ávtv. 42/D. § (1) bekezdése szerinti jogkövetkezményeket alkalmazhatja a 4. számú mellékletben foglaltak szerint.

(5) * A sérülés keletkezésének kivizsgálása során vizsgálni kell az eb által okozott sérülés bekövetkezésének körülményeit, különösen a sérült ember vagy állat magatartását.

17/D. § * (1) * Állatorvos vagy települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat állatvédelmi őrszolgálata köteles figyelmet fordítani arra, hogy a feladatainak ellátása során vizsgált eb viselkedése indokolja-e a veszélyesnek minősítési eljárás megindítását. Amennyiben úgy ítéli meg, hogy az eb viselkedése, illetve fizikai vagy pszichikai állapota alapján feltételezhető, hogy az embernek sérülést okozhat, és ez a veszélyhelyzet kizárólag az eb veszélyesnek minősítésével hárítható el, arról köteles írásban értesíteni az ebtartás helye szerint illetékes járási állat-egészségügyi hatóságot.

(2) * Az (1) bekezdés szerint bejelentett ebet a járási állat-egészségügyi hatóság veszélyesnek nyilváníthatja.

2023. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
9%
Tökmindegy a módszer ha garantáltan működik, akkor van baj ha nem működik! Vedd a nyakadba az is egy módszer, én maradok a szájkosárnál, az a közismertebb meg a kevésbé röhelyes!
2023. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%

"15 Te hordjad a nyakadba inkább a kutyádat az alternatív agyaddal"


Miről zagyválsz, ember, ki szoktad nyitni a szemed, vagy ébren álmodsz?


Számold már össze, 1 hónap alatt hány kutyát látsz szájkosárral, meg hányat anélkül!

Százezer szájkosár nélkülire hány szájkosaras jut, 2? 3?

És nekem van alternatív gondolkozásom, mert kifejlődött az agyam, és tudom értelmezni a törvény szövegét? :D)))

Az igen! Veregesd vállon magad!

Kezdd újra az alapoktól, hátha egyszer eljutsz az értő olvasásig:

[link]

2023. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

""(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen."

Gyengébbek kedvéért ennek egyik módja a szájkosár..."


A gyengébbek kedvéért a legalapvetőbb módja az ilyen problémák elkerülésére az, hogy NEVELNI KELL A KUTYÁT, attól a pillanattól, hogy hozzánk került. Tökmindegy, hogy kölyök vagy egy előéletes mentett felnőtt. Érdekes, az én kutyám nem veszélyeztet sem embert sem állatot, pedig utcáról mentették, mielőtt hozzám került, és be volt tojva egy felborult kuka látványától is, és még reaktív is, de ezek tudatában fogadtam örökbe, és megfelelően nevelem, oldom a feszültségét, baromi sokat fejlődött, már nem reagál hevesen mindenre, amitől fél, mert megtanulta, hogy nem akarja mindenki bántani, és átengedi nekem, hogy megvédjem a számára diszkomfortos helyzetekben, szájkosár csak ott kell neki, ahol minden kutyának kötelező (segítőkutyákat leszámítva), tehát például tömegközlekedésen. Mellesleg én is felrúgnám a kutyámra rongyoló kutyát, ha másképp nem tudnám megvédeni, a felelőtlen gazdi meg tehet egy szívességet, és örüljön, ha nem sérül ennél jobban a neveletlen póráz nélküli kutya, mert az én kutyám is meg tudja védeni magát, mert amikor még az utcán élt, szüksége volt erre a készségre, szóval jobban jár a másik kutya, ha csak én rúgok bele és a kutyám nem száll be a buliba megvédeni magát.

2023. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!