Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak tenyésztőtől szabad...

Csak tenyésztőtől szabad (ajánlott) kutyát venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek ne harapjátok le a fejem, kezdő kutyások vagyunk (vagyis majd csak leszünk) és pár napja masszívabban ráfeküdtünk a témára. Már van 1-2 kutyus fajta, akikkel szimpatizálunk (uszkár, havanese), de kissé elveszettnek érezzük magunkat a sok információk között.

Sok helyen olvasom, hogy csak tenyésztőtől vegyünk törzskönyves kutyát. Néhány oldalon, fb csoportban viszont belefutottunk olyan hirdetésekbe, hogy ugyan nem törzskönyvezett a kutyus, de "fajtatiszták" (tudom, ha nincs törzskönyv, akkor hivatalosan keverékek), mindkét szülő ugyanabba a fajba tartozik, akik helyszínen megtekinthetőek, a kicsik féregtelenítve, oltással, chippel rendelkeznek, számlával adnák el őket. Most akkor ők is szaporítók, nem szabad tőlük kutyát venni vagy hogy van ez?

Köszi előre is, aki segít. :)



2023. okt. 2. 00:09
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
76%
A kölykök nem törzskönyvezettek csak a szülők, szóval inkább ne
2023. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
19%
Tehát megint ott vagyunk higy csak az aki kiskutyát akar akkor normális aki 400-500 ezres kutyát vesz?
2023. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek 400 ezerért vett (nem most, már évekkel ezelőtt) hiper-szuper tenyészetből való, törzskönyvezett westit, aki gyomorbajos, fülbajos, és mindenallargiás, akiről már írtam is. Pedig szuper körülmények között van tartva, folyamatos állatorvosi kontrollal (egy vagyonba kerül). Semmi garancia nincs rá, hogy a félmilliós kutya nem szenved egy csomó genetikai hajlamtól, idegrendszerei problémától ésatöbbi. Sok ilyet ismerek, sajnos.

Én már írtam, hogy mit kell csinálni. Megnézni nem csak a felmenőket, hanem az előző almokat is évekre visszamenőleg. Ha nincs ilyen lehetőség, akkor felejtős a tenyésztő. A törzskönyv, a szűrés és az ár önmagában semmit sem jelent.

2023. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
79%
#56 Az allergia nem szűrhető, ráadásul ez nem csak a tenyésztőtől vett, egyesek szerint túltenyésztett kutyákat érinti. Múlt héten vittem tápot egy helyi menhelynek, előtte felhívtam őket, hogy mire van szükségük és hipoallergén vagy csirkementes tápot kértek, mert mondták, hogy sok allergiás kutyájuk van. Pedig ott a menhelyen aztán nem törzskönyves kutyák vannak.
2023. okt. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
18%
Ja, csak az ilyen utódokat következetesen maguk után hagyó szülőpárt ki kellene venni a tenyésztésből. Ezt nem mindenki teszi meg, a westieknél ráadásul elég ismert probléma ez, már a 2000-es évek eleje óta minimum.
2023. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
53. Tehát ha tenyésztőtől akarok kiskutyát telefonáltjam vagy autozzam végig azokat a gazdákat akikneknaz előző almok lettek eladva? Eleve meg se tudom nézni őket mert nem hiszem hogy ilyen adatokat ki adatnak, névvel esetleg címmel hiszen személyiség jogok is vannak. Nem mindenki Facebookozik.
2023. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
0%

# 56. Ha jó kutyát akarsz, akkor pedig ezt kell tenned.

Mint említettem, a jó tenyésztő számon tartja az eladott kutyáit évekre visszamneőleg, Lehet, hogy nem tudja mindet, de eleget ahhoz, hogy elég infód legyen. Ugyanis számára is fontos, hogy egy-egy szülőpár milyen almokat hoz le. Fontos infó, hogy milyen díjakat nyernek a tőle származó kutyák, vagy hogy válnak be a gazdáiknál, vagy hogy mi lesz a sorsuk.

És van olyan tenyésztő, akinek a vevői Facebook (vagy más közösségi) csoportot hoznak létre, és ott tartják a kapcsolatot egymással és a tenyésztővel. Akkor nem kell autózni. Ilyet kell keresni. Nem mindenki Facebookozik, meg kell keresni aki igen.

2023. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha nincs éppen facebook csoport akkor felejtős
2023. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
22%
# 58. Ha a tenyésztő nem tud felmutatni előző almokból jó minőségű kutyákat, akkor felejtős. Vagy kockázatos.
2023. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!