Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy “eljött az...

Honnan tudom, hogy “eljött az idő”?

Figyelt kérdés

Van egy 14,5 éves törpe uszkárom. Sajnos egész életében baj volt a fülével, folyamatosan be volt neki gyulladva, sok féle tápot kipróbáltunk, próbáltam neki főzni is, de ezektől a füle sem nagyon javult, viszont hányt, meg ment a hasa mindig ha más kaját evett, mint a megszokott. A fülével voltunk már sok kivizsgáláson, nem jöttek rá mi a baja. Kapott már antibiotikumos fülcseppeket, sima fülcseppet, gyógyszert, antibiotikumot, de változás csak max 1 hétig tart, aztán visszatér a fülgyulladás. Hallani már egyáltalán, semmit nem hall. A látása is elég rossz, sokszor neki megy az ajtónak, falnak, szekrénynek stb. A teste tele van szemölcsökkel, amire az állatorvos azt mondta, hogy a korával jár. Ezzel az a baj, hogy van olyan, amit véresre szokott vakarni. Szegénynek az egész teste viszket. Próbáltunk különféle kajákat, gyógyszereket, samponokat, de változás szintén pár napig tart. Elég sok fogát ki kellett már húzni, hiába mostam a fogát rendszeresen, meg kapott fogtisztítókat, kutyáknak való “szájvizet” az ivóvizébe, nagyon hamar fogkövesednek a fogai, ezért már nem sok foga van, ebből kifolyólag egyben nyeli le a kaját, és hiába van neki evést lassító tálja, kb minden evésnél visszahányja a kaját, olyan nagy falatokat nyel le és gyorsan.

Ami még probléma, hogy újabban rendszeresen bepisil. Hiába próbáltunk kutyapelenkát, nem pisil rá, hanem inkább a szőnyegekre, helyére, majd benne fekszik. Az egész lakás kutyapisi szagú. Most is elmentünk itthonról, indulást előtt kivittem pisilni. 2,5 óra elteltével hazaértünk, de addigra már bepisilt. Most egy ideje itthon vagyok betegség miatt, de ha visszamegyek dolgozni, egy 8 órás műszak alatt nem tudom hányszor fog bepisilni…

Sok állatorvosnál voltunk már, magyarországon is, itt külföldön is többfélénél ahol lakunk, de a problémára nem találtunk megoldást.

Nagyon sajnálom, nagyon szeretem, 3 hónapos pici kora óta velem van. Sok állatorvosnál jártunk már, sokat hagytam ott állatorvosnál, de már nem bírom. Nagyon szeretem, pici kora óta velem alszik, a szívem szakad meg. De elgondolkodtam az eutanázián.

Sokat utazott velem, bárhova mentem, mindig vittem magammal. De az utóbbi 1 évben, bárhova megyünk, bárhol máshol vagyunk mint itthon, hányik. A bátyámékhoz rendszeresen viszem magammal mindig, és újabban, ha ott vagyunk 3 napot, azt a 3 napot végig hányja. A szőnyegeket, ágyat, kanapét, az ottani kutyának az ágyát, stb. Egyfolytában takarítunk. Anyukáméknál szintén. Ha odamegyünk, végig hányja az egész lakást. Itthon semmi.

Tényleg nagyon szeretem, pici kora óta velem van, nagyon okos, sok mindent megtanult, parancsszavakat nagyon jól ismeri, tényleg egy álomkutya. Velem alszik picike kora óta. De sajnálom, nem tudom mit csináljak, megszakad a szívem. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Napok óta csak sírok, képtelen voltam elmenni az állatorvoshoz időpontot kérni. Kérlek adjatok tanácsot! :(


jan. 6. 14:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
62%

Idős kutyának több a gondja. Ez vele jár. Amikor az ember magához veszi az állatot, ezekkel is számol: ha kölyök, akkor is vannak nehézségek. Ha beteg, akkor is. Ha idős, akkor is.

Az altatást akkor érdemes megfontolni, amikor az állatnak már csak szenvedés az élet, és nem lehetséges segíteni rajta. Amíg egy probléma kezelhető, az állaton pedig látszik, hogy élni akar, nem rosszkedvű folyamatosan (eszik, játszik, stb), addig a kutya szemszögéből az altatás értelmetlen, sőt..

Ne haragudj, de nekem ebből az jön le, hogy sok a gondod a kutyával, és szabadulni akarsz tőle. Gyakorlatilag a felhozott érveid CSAK erre vonatkoznak: a hányás és a pisi eltakarítása...

Szomorú, hogy ennyi elég neked, hogy a "nagyon szeretett" kutyádat inkább elaltasd. Most gondold el, hogy a párod/gyereked beteg lenne, de életvidám, akkor is inkább kívánnád a halálát, csak ne kelljen takarítanod utána?... Mert ez kb megfeleltethető ennek. Ha most erre az lenne a zsigeri válaszod, hogy "a kutyám azért mégsem a párom/gyerekem", akkor meg is van a válaszod: a kutyád neked nem ér annyit, mint más, tehát nem valódi a szereteted, és a te szemedben ő csak "egy kutya".

jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
75%

Ha esetleg kipróbálnál vele még egy új dolgot a nyers etetésnek nézz utána! (barf alapok elvek... csoportba lépj be)


15 éves kutyával is átálltak és javult az állapota a kutyának!


Én kutyám( bár a fiatallal) is fülgyulladásos volt és mióta nyersen eszik elmúlt,nem mondom hogy nálatok is elfog,de fülgyulladás is sokszor allergia okozza. tápnál is lehetetlen kiszűrni.

Főtt kajától az én kutyám is fosott ezért álltam át nyersre.


Illetve nálunk a széklete és az emésztése is normalizálódott.


Lehet kapni darált csontos husit,így rágnia sem kell.



Bepisilésre: van egy öreg már lassan 13 éves szukám van,sajnos ő is sokszor be pisil így van rajta pelenka, bébi pelenkát rakok rá és a farkánál kilyukasztom. Már megszokta így sem ő sem a környezet nem pisis.


Felmosni és kimosni takarítani szódabikarbónát javaslom legjobb szag semlegesítő!


Vérvétele egyébként volt?

cukor és a vese probléma okoz több víz fogyasztást majd pisiléseket.


Hányás a stressz jele is lehet egy 14 éves kutyánál egy utazás is okozhat streszt esetleg egy gyógynövényes stresszoldó megoldást nyújthat.


Első kutyámat 16,5 évesen kellett elaltatnom. Ő már nem evett,de a gyógyszerek miatt még tuszkoltam bele a kaját, aztán mivel ennyire nem akart enni,inni sem ivott. nem kakilt és csak fekudt, ez 3 nap alatt történt vele. Elvittem elaltatni,mondta a doki sajnos a végelgyengülés elkezdődött azért nem akart már semmit.


Szerintem még a te kutyád nincs ezen a szinten.


Mindenek előtt előbb egy teljes vérképet csináltass!

jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
62%

Az írásod alapján nem a kutyának van elege az életéből, hanem neked az övéből :(

Amíg nem neki szenvedés az élet, hanem csak téged zavar, addig nem eutanáziának nevezik...

Ráadásul az állatokban annyira erős az élniakarás, hogy sokkal rosszabb állapotú kutyáknál sem gyakran érzem az altatás létjogosultságát, mert az ok, hogy MI eldöntjük, hogy NEKI jobb lenne már nem élni, de nem biztos, hogy ő nem szánt szándékkal ragadzkodik-e még úgy is az élethez...de ez nem tartozik ide.

Lényeg, hogy gondold át, hogy miért is tervezed elaltani az idős, de még viszonylag jól funkcionáló kutyusod, nem lenne-e jobb, ha inkább segíteni próbálnál neki, pl. csak szükség esetén utazni vele. Nem biztos, hogy sokáig húzza már szegény, egy darabig jöhetnének inkább a rokonok hozzátok, nem fordítva, vagy ritkíthatnád az utazásokat egy ideig, hátha javulna az állapota.

jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm, hogy megfogtad a “lényeget”…Hidd el, úgy szeretem, mint a kisfiamat. Nem az a baj, hogy sok vele a gond. Tisztában vagyok vele, öreg kutya. Tisztában vagyok vele, hogy több vele a gond.

De az egész teste viszket, tele van szemölcsökkel amiket véresre vakar, a füle a 14,5 évéből kb 13 évet volt begyulladva. Ezekre semmi megoldást nem találtunk, pedig NAGYON SOK állatorvost bejártunk, vizsgálatok, vérvételek, gyógyszerek, vitaminok, vettek mintákat, de semmire nem jutottunk. A füléből folyamatosan folyik valami, egyfolytában rázza, meg véresre vakarja. Gyógyszerek, fülcseppek, kenőcsök, semmi nem használ, max esetleg csak pár napra.

Játszani nem lehet már vele hónapok óta. Dobom neki a labdát, nézi ahogy elgurul mellette, majd elvonul aludni. A napi 24 órából kb 23,5 órát alszik. Tudom, ez is az öregséggel jár.

Sétálni nem nagyon lehet kivinni, pisil egyszer, és megáll, 4 lábbal kifeszítve fékez, és nem mozdul semerre. Feljövünk és rögtön megy aludni.

Nem kell egyből a fejemhez vágni, hogy csak meg akarok tőle szabadulni. Ez nem így van.

jan. 6. 15:12
 5/49 anonim ***** válasza:
15%

Onnan tudod, hogy ott az idő, hogy


1 - Nem fogadja el az ételt.

2 - Nem védi már meg magát.


Ha odacsípsz a farára, vagy bárhova, nem küzd ellene, oda se néz.


A sok hülye ítélkező nemtetszése ellenére jogod van belátásod szerint dönteni, és ehhez se állatorvosi pecsét sem más nem szükséges!


Ha elodáznád a dolgot, vagy még nem bírt tőle mindenki elbúcsúni, akkor egy ~15 ezres "vitainfúzió" helyrerázza (helyrerázhatja) még egy két hétre, de aztán újra össze fog zuhanni...


Ha meguntad akkor pár szem kataflam és vége (60 mg/testtömeg kilogram a garantált adag).


Szépen elalszik.

jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
42%

Amit most írsz, kérdező, annak a 90%-át a kérdésben is leírtad. Az a fülgyulladás, amivel több mint egy évtizeden át együtt élt, értelemszerűen most sem ok rá, hogy elaltasd :) A szemölcsök pedig nem zavarják annyira azt a kutyát szerintem. Ez csak téged zavar.

Hiába pattogsz, látszik, hogy csak meg akarsz szabadulni a tehertől, amit az idős kutya jelen. Az, hogy sokat alszik, az a korral jár. Lehet, hogy már nem lesz veletek sokáig, de egyelőre nem szenved, ezért elaltatni csak önzőség lesz.

"Hidd el, úgy szeretem, mint a kisfiamat."

Mindennek fényében ez nem egy biztató kijelentés a gyerekre nézve.

jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk rákos lett a kisállatunk, és az onkológián mondták, hogy van egy kérdőív, ami tud segíteni eldönteni, hogy mikor kell tudnunk elbúcsúznunk a kiskedvenctől.


Hasonló kérdőívet kaptunk: [link]


A végén nekünk már a doki mondta, hogy az állatka már szenved, és búcsúzzunk el tőle, ne kínozzuk tovább.

jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Én mindig láttam, mikor jött el. És amikor mondtam, sosem ért oda az orvos, olyan gyorsan el is ment.


Apósoméknál mindig kérdezték, a véleményem, mindig láttam, hogy még élni akar, csk időnként kell neki a "Vitaminbomba" az orvostól, meg az ízületei nem voltak jók.


Egyszer amikor mentem, látszott, hogy már csak vegetál. Még a szokásos pástétomra megcsillant a szeme, és azt megette, amit mindig vittem neki, ha mentem, de mondtam, hogy már biztos nem sok van neki. Mondták, csináltak az orvosnál időpontot, de ő nem várta meg. Egyik nap elaludt.


A másik a szüleim kutyája volt. 14 évesen már csak csetlett-botlott, mert korábban volt valami súlyosabb középfülgyulladása, és elvesztette az egyensúlyérzékét, de látszott, hogy még élni akar, virgonc, még próbál a másikkal játszani a maga módján. Amikor egyik péntek este hívták az orvost, mert látszott, hogy lassan feladja, kaptak is hétfőre időpontot, de a kutya szombat éjjel elaludt.


Elég egyértelműen látszott, mikor jött az idő.

jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy írtad, a kutya szenved, viszket mindene, fáj a füle és nem tudnak segíteni rajta. Én elaltattatnám.
jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vannak fájdalmai? Remeg, liheg mikor pihen, akkor is?


Tud eleget enni? Milyen gyakran van rosszul, hány? Jutifalatokat elfogad?


Megfelelő folyadékmennyiséget tud fogyasztani? Van hasmenése? Megfelelő mennyiségűt pisil?


Mennyire tudja tisztán tartani magát? Vannak bőrprobémái vagy pisiszagú? A szőre loncsos, zsíros, gondozatlan hatású?


Mennyire boldog a kutyus? Akar játszani? Reagál a jelenlétedre? Élvezi az életet?


Több jó mint rossz napja van? Többet alszik mint szokott, kevesebbet van ébren? Depisnek néz ki a kutyus vagy éber tud lenni?


Mennyire okoz neki gondot a napi mozgás? Egész nap egy helyben fekszik? Olyan aktív amilyen eddig is volt?


Ha a fentebbi kérdésekre több a negatív mint a pozitív válaszok száma, akkor a dokik már az elaltatás megfontolását javasolják, mert az már azt jelenti, hogy nem megfelelő minőségű egy kutyus élete.

jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!