Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy “eljött az...

Honnan tudom, hogy “eljött az idő”?

Figyelt kérdés

Van egy 14,5 éves törpe uszkárom. Sajnos egész életében baj volt a fülével, folyamatosan be volt neki gyulladva, sok féle tápot kipróbáltunk, próbáltam neki főzni is, de ezektől a füle sem nagyon javult, viszont hányt, meg ment a hasa mindig ha más kaját evett, mint a megszokott. A fülével voltunk már sok kivizsgáláson, nem jöttek rá mi a baja. Kapott már antibiotikumos fülcseppeket, sima fülcseppet, gyógyszert, antibiotikumot, de változás csak max 1 hétig tart, aztán visszatér a fülgyulladás. Hallani már egyáltalán, semmit nem hall. A látása is elég rossz, sokszor neki megy az ajtónak, falnak, szekrénynek stb. A teste tele van szemölcsökkel, amire az állatorvos azt mondta, hogy a korával jár. Ezzel az a baj, hogy van olyan, amit véresre szokott vakarni. Szegénynek az egész teste viszket. Próbáltunk különféle kajákat, gyógyszereket, samponokat, de változás szintén pár napig tart. Elég sok fogát ki kellett már húzni, hiába mostam a fogát rendszeresen, meg kapott fogtisztítókat, kutyáknak való “szájvizet” az ivóvizébe, nagyon hamar fogkövesednek a fogai, ezért már nem sok foga van, ebből kifolyólag egyben nyeli le a kaját, és hiába van neki evést lassító tálja, kb minden evésnél visszahányja a kaját, olyan nagy falatokat nyel le és gyorsan.

Ami még probléma, hogy újabban rendszeresen bepisil. Hiába próbáltunk kutyapelenkát, nem pisil rá, hanem inkább a szőnyegekre, helyére, majd benne fekszik. Az egész lakás kutyapisi szagú. Most is elmentünk itthonról, indulást előtt kivittem pisilni. 2,5 óra elteltével hazaértünk, de addigra már bepisilt. Most egy ideje itthon vagyok betegség miatt, de ha visszamegyek dolgozni, egy 8 órás műszak alatt nem tudom hányszor fog bepisilni…

Sok állatorvosnál voltunk már, magyarországon is, itt külföldön is többfélénél ahol lakunk, de a problémára nem találtunk megoldást.

Nagyon sajnálom, nagyon szeretem, 3 hónapos pici kora óta velem van. Sok állatorvosnál jártunk már, sokat hagytam ott állatorvosnál, de már nem bírom. Nagyon szeretem, pici kora óta velem alszik, a szívem szakad meg. De elgondolkodtam az eutanázián.

Sokat utazott velem, bárhova mentem, mindig vittem magammal. De az utóbbi 1 évben, bárhova megyünk, bárhol máshol vagyunk mint itthon, hányik. A bátyámékhoz rendszeresen viszem magammal mindig, és újabban, ha ott vagyunk 3 napot, azt a 3 napot végig hányja. A szőnyegeket, ágyat, kanapét, az ottani kutyának az ágyát, stb. Egyfolytában takarítunk. Anyukáméknál szintén. Ha odamegyünk, végig hányja az egész lakást. Itthon semmi.

Tényleg nagyon szeretem, pici kora óta velem van, nagyon okos, sok mindent megtanult, parancsszavakat nagyon jól ismeri, tényleg egy álomkutya. Velem alszik picike kora óta. De sajnálom, nem tudom mit csináljak, megszakad a szívem. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Napok óta csak sírok, képtelen voltam elmenni az állatorvoshoz időpontot kérni. Kérlek adjatok tanácsot! :(


jan. 6. 14:33
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
A hallójárat eltávolítása nem jött szóba. Nem hinném, hogy altatnák még. Itt nálunk 3 évre adják a kötelező oltásokat. Ezekből is kapott már több fajtát, de mindegyiknél allergiás reakciót kapott, csak addigra már otthon voltunk. Az utolsót mikor kapta 2 éve, ott az állatorvos azt tanácsolta, hogy többet már ne legyen beoltatva. Szerencsére szóltam az oltás előtt az allergiáról, így mondták, hogy oltás után várjunk ott legalább fél órát a korára hivatkozva, nehogy otthonról késő legyen visszamenni. Megkapta az oltást, kimentünk a váróba, majd egy 10 perc elteltével elkezdett hányni, feldagadt a légcsöve, a nyelve kifehéredett teljesen, össze esett a földre és csak remegett. Szóltam az orvosnak, felkapta és rohantak be vele az egyik vizsgálóba, kapott infúziót meg injekciókat, kb 2 órát vártam rá mire olyan állapotban lett, hogy ölben hazamertem vinni. Nem tudom, az altatást hogyan bírná. Meg a hallójárat eltávolítás nem segít a szemölcsökön, meg a viszkető testén. Persze, egy bajjal kevesebb lenne neki, de akkor is ott marad egy másik nagy probléma, hogy viszket mindene. És az a baj, hogy nagyon sok féle gyógyszert, antibiotikumot, diétát, sampont, kenőcsöket, vitaminokat meg minden francot kipróbáltunk, minden csak ideig-óráig használ, majd egy pár nap, max 1 hét elteltével újra elő jönnek a tünetek. Kivizsgálták egy pár fajta allergén dologra, köztük porra is, de negatív.
jan. 7. 00:12
 32/49 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy, nem altatnak már ilyen korú kutyát.

Ott maradna az asztalon...


Minden altatás / belgyógyászati műtét gyengíti a szivet!

jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

Az állandó viszketésre ki lehetett volna próbálni az apoquelt vagy a cytopoint injekciót.


Attól, hogy egy kutyának ki vannak húzva a fogai, tud enni, mert az ínyük bekeményedik. Remekül tudnak vele száraz tápot is enni. De egyébként ha fal, lehet kézből is etetni.


A hallójáratot pedig már régen ki kellett volna irtatni, nem várni 14 évet.

jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Drága kincsem ma felment a többi kutyus közé boldogan labdázni.

Az elmúlt 1 hét alatt teljesen megvakult, és az elmúlt 2-3 napban alig evett, folyamatosan csak aludt. Kivinni is alig lehetett már sétálni. Tegnap késő este, éjfél körül egyszer hallottam, hogy köhögött. Felálltam és rohantam megnézni. Tiszta vér volt a feje, meg a feje alatt az ágy. Megnéztem, úgy láttam, mintha seb lenne a száján oldalt. Letakarítottam, lefertőtlenítettem, de semmit nem láttam. Foglaltam rögtön reggelre időpontot dokihoz, mivel utána egész éjjel semmi baja nem volt. Reggel mikor felkeltünk, ismét hallottam hogy köhög, és megint tiszta vér volt minden. Megnéztem, és belül a szája meg a nyelve is olyan volt :( rögtön mentünk a dokihoz, aki nagyjából megvizsgálta. Nem tudta rendesen, mert ahhoz el kell bódítani, a szíve pedig gyenge volt és nem bírta volna. Ott már folyamatosan köhögte fel a vért, doki szerint valami a tüdejével volt, hallott valamit a sztetoszkóppal. Hallgattam a dokira, hogy nem valószínű, hogy a vizsgálat után már felkelt volna, így ott helyben el is lett altatva. Boncolást nem kértem, mert hiába tavaly nyáron minden rendben volt a vérképével, ha kiderülne boncoláskor, hogy valami súlyosabb baja van, ami esetleg évek óta rosszabbodott így el, magamat hibáztatnám, hogy miért nem vettem észre. Az ölemben volt végig, 1 órán keresztül tartottam az ölemben, puszilgattam, ölelgettem, az ölemben aludt el. Borzasztó volt érezni, ahogy elengedi a testét. Nagyon nagyon hiányzik. De neki legalább már nem fáj semmi.

jan. 29. 17:41
 35/49 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom kérdező, hogy ez történt veled, de ne ostorozd magad. Te megtettél minden tőled telhetőt.


1. Amikor beteg lett vagy akár egy kicsit is láttad, hogy rosszul van rögtön elmentél orvoshoz.


2. Pénzt, energiát és időt adtál annak érdekében, hogy jobban legyen.


3. Nem adtad fel és a végsőkig vele voltál.


Mindent megtettél!!!

jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
51%
Részvétem, jobbulást. Valamivel foglald le magad, hogy kevésbé gyötörjön a gyász...
jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
51%
Részvétem!
jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szerencse, hogy pont akkor halt meg, mikor már teher volt csak számodra és amúgy is el akartad altatni...!

Hasonló tünetei vannak a patkányméreg mérgezésnek is, btw.

jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Persze #38, már meg is mérgeztem, ugye?


Többieknek: köszönöm. Nagy kivagyok. Folyamatosan sírok. Tegnap este akartam neki kaját kitenni megszokásból. Aztán leesett, hogy sajnos már nincs senki aki megegye. A ruháit meg a takaróit szagolgatom sokszor. Hihetetlenül hiányzik. A táljai még mindig lent vannak a helyén, egyszerűen képtelen vagyok felvenni. Nem tudom felfogni, hogy már nincs többé.

jan. 30. 10:28
 40/49 anonim ***** válasza:

Részvétem,sok erőt!


Nekem pont az segített,hogy mindent elpakoltam egy dobozba és felvittem a padlásra és nem láttam ami ráemlékeztett. Gyógyszereket,gyógytápokat oda adtam a helyi menhelynek.


Majd az idő segít,tényleg,nekem 4 hónap kellett,hogy ha beszélek róla ne bőgjem el magamat.

De addig egy áruház közepén is rám jött a sírás.



Kutyakozmetikus vagyok nekünk egy öreg vendég kutyánk( aki szintén törpe uszkár volt csak 16 éves) produkált hasonló tüneteket,neki nyelőcső rákja volt, nagyon gyorsan kialakult és elvitte a kutyát. Kozmetikéba nálunk hányta tele az asztalt vérrel,szóltunk a gazdinak vigye haza,mert a kutya nagyon nincs jól, aznap este meghalt. Ha már vért hánynak,köhögnek ott nincs vissza út.


Vagy tüdő vagy nyelőcső rák lehetett.


De tök mindegy rák ellen nem lehet mit tenni egy fiatal kutyánál sem minden esetben,nemhogy öregnél.


Jelenlegi öreg kutyám 13 éves,neki a máján van vmi dudor, nem műthető,a doki azt mondta lehet nem ebbe fog meghalni,de az is lehet egyik napról a másikra megborul,rosszul lesz és altatni kell. Kihasználok vele minden napot,mert sose tudhatom mikor lesz baj :(

jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!