Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy “eljött az...

Honnan tudom, hogy “eljött az idő”?

Figyelt kérdés

Van egy 14,5 éves törpe uszkárom. Sajnos egész életében baj volt a fülével, folyamatosan be volt neki gyulladva, sok féle tápot kipróbáltunk, próbáltam neki főzni is, de ezektől a füle sem nagyon javult, viszont hányt, meg ment a hasa mindig ha más kaját evett, mint a megszokott. A fülével voltunk már sok kivizsgáláson, nem jöttek rá mi a baja. Kapott már antibiotikumos fülcseppeket, sima fülcseppet, gyógyszert, antibiotikumot, de változás csak max 1 hétig tart, aztán visszatér a fülgyulladás. Hallani már egyáltalán, semmit nem hall. A látása is elég rossz, sokszor neki megy az ajtónak, falnak, szekrénynek stb. A teste tele van szemölcsökkel, amire az állatorvos azt mondta, hogy a korával jár. Ezzel az a baj, hogy van olyan, amit véresre szokott vakarni. Szegénynek az egész teste viszket. Próbáltunk különféle kajákat, gyógyszereket, samponokat, de változás szintén pár napig tart. Elég sok fogát ki kellett már húzni, hiába mostam a fogát rendszeresen, meg kapott fogtisztítókat, kutyáknak való “szájvizet” az ivóvizébe, nagyon hamar fogkövesednek a fogai, ezért már nem sok foga van, ebből kifolyólag egyben nyeli le a kaját, és hiába van neki evést lassító tálja, kb minden evésnél visszahányja a kaját, olyan nagy falatokat nyel le és gyorsan.

Ami még probléma, hogy újabban rendszeresen bepisil. Hiába próbáltunk kutyapelenkát, nem pisil rá, hanem inkább a szőnyegekre, helyére, majd benne fekszik. Az egész lakás kutyapisi szagú. Most is elmentünk itthonról, indulást előtt kivittem pisilni. 2,5 óra elteltével hazaértünk, de addigra már bepisilt. Most egy ideje itthon vagyok betegség miatt, de ha visszamegyek dolgozni, egy 8 órás műszak alatt nem tudom hányszor fog bepisilni…

Sok állatorvosnál voltunk már, magyarországon is, itt külföldön is többfélénél ahol lakunk, de a problémára nem találtunk megoldást.

Nagyon sajnálom, nagyon szeretem, 3 hónapos pici kora óta velem van. Sok állatorvosnál jártunk már, sokat hagytam ott állatorvosnál, de már nem bírom. Nagyon szeretem, pici kora óta velem alszik, a szívem szakad meg. De elgondolkodtam az eutanázián.

Sokat utazott velem, bárhova mentem, mindig vittem magammal. De az utóbbi 1 évben, bárhova megyünk, bárhol máshol vagyunk mint itthon, hányik. A bátyámékhoz rendszeresen viszem magammal mindig, és újabban, ha ott vagyunk 3 napot, azt a 3 napot végig hányja. A szőnyegeket, ágyat, kanapét, az ottani kutyának az ágyát, stb. Egyfolytában takarítunk. Anyukáméknál szintén. Ha odamegyünk, végig hányja az egész lakást. Itthon semmi.

Tényleg nagyon szeretem, pici kora óta velem van, nagyon okos, sok mindent megtanult, parancsszavakat nagyon jól ismeri, tényleg egy álomkutya. Velem alszik picike kora óta. De sajnálom, nem tudom mit csináljak, megszakad a szívem. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Napok óta csak sírok, képtelen voltam elmenni az állatorvoshoz időpontot kérni. Kérlek adjatok tanácsot! :(


jan. 6. 14:33
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
25%

"Én elaltattatnám."


Nem. Te megölettetnéd. Tényleg nem tudod mi a különbség a halál és az alvás közt?

jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
#10: remegni szokott csak, de azt az utóbbi időben nagyon sokat, van, hogy alvás közben is. Enni eszik, napi 2x kap enni. Általában a 2 evésből legalább egyszer vissza jön neki. Hiába van evést lassító tálja, mivel nem tudja megrágni, egyben nyeli le. Köhög, alig kap levegőt, majd visszahányja. Amúgy hányni csak akkor szokott, ha elmegyünk itthonról és jön velünk. Jutalomfalatokat elfogadja, de nagyon nehezen tudja megenni. Inni iszik eleget, talán még sokat is. Bőrproblémái vannak, voltak is egész életében, amire még a 14 éve alatt senki nem talált megoldást. Pisiszagú szegény, mivel ha itthon bepisil (ami sokszor a saját helyén történik), abban fekszik utána. Játszani már nem nagyon szokott. Ha dobok neki labdát vagy akármi játékot, a fejével követi, majd otthagyja. A jelenlétemre reagál, amikor hazaérek (már ha észreveszi), odajön, megszagolgat, felveszem megpuszilgatom, aztán ha leraktam megy vissza aludni. Sétálni nem akar már régóta, napi 5-7x viszem ki a hát elé pisilni/kakilni, mert amúgy nem sétál. Hosszabb sétákon általában fel kell vennem az ölembe. A napi 24 órából csak annyit van ébren amíg kimegyünk a ház elé, meg amikor napi 2x eszik. Amúgy csak alszik, semmi mást nem csinál. Vannak néha jobb napjai, de nagyon ritka, talán heti 1 nap.
jan. 6. 16:22
 13/49 anonim ***** válasza:

12 es válaszodra kérdező, én kb ugyanezt csináltam végig tavaly novemberbe.

Ugyanezek voltak...

Szerintem nálad is csak hetek lehetnek hátra DE...

Könnyen "balesethez" vezethet ha nem lágy kaját adsz neki amit egyáltalán nem kell rágni. (nálam ez volt plusz a halmozott egyéb dolog ha akarod felsorolom).


Egy nap alatt elment a miénk 15+évesen, de utolsó "sétáján" tömény alvadt vért fosott ki.

Aztán már csak agónia, merev ücsörgés, és szédelgés...

Eg algopirint adtam neki, még este hogy ne legyenek fájdalmai meg láza se ami egyébként sem volt.. Reggelre kimúlt...

jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
47%
Előző vagyok, én már csak levest adnék neki üresen, hol jó fehérjedúsat (pl kocsonyalé), hol zöldségleves levét zöldségek nélkül.
jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Valaki írta, hogy a kutyát nem zavarják a szemölcsök, csak engem.

Akkor miért vakarja őket véresre minden nap?

jan. 6. 16:41
 16/49 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki az elmúlt 2 év alatt rengeteg féle alutasakos vagy konzerves tápot, főzni neki a húsokat, vagy beáztatni vízbe a száraztápját. Ezektől mind napokig hányt meg ment a hasa, amint a régi megszokott száraztápot kapta, megszűntek ezek a bajok szinte egyből…
jan. 6. 16:44
 17/49 anonim ***** válasza:
18%

Persze, hogy megszűntek a száraztáptól...

Mert az egy ipari hulladék adalékolt olajjal, zsírral ami dehidradálja vagy kiszárítja a kutya beleit!


A belei meg ehhez alkalmazkodva több nedvet termelnek


Amint ez a "szokás" megváltozik, jön a hasmenés / hányás mert az emésztőrendszer nem alkalmazkodik ennyire gyorsan, legalább két hét kell hozzá...

jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
69%

Nem azért hány, mert nincsenek fogai. Elvileg fogak nélkül is meg lehet enni akár a száraztápot is, az íny idővel megkeményedik, mint a deszka. Azért hány, mert habzsol, illetve ha elutaztok, akkor stresszes. Vagy alapból érzékeny valamelyik összetevőre. Vagy túl sok a gyomorsava. Sok lehetőség van.

Vékony ruhát próbáltatok ráadni? Hogy ne tudja kivakarni? Allergiavonalon mennyit vizsgálták?


Nekem nem jött le az, hogy mindenáron szabadulnál tőle, de szerintem ezek alapján nem lehet egyértelmű igent vagy nemet mondani. Én a napi szintű hányást tartom annak a pontnak, ami leginkább csökkenti az életminőségét. Ezt kellene leggyorsabban kezelni.

jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a fején is vannak szemölcsök. Múltkor rázta a fejét a füle miatt, beverte a fejét a konyhaszekrénybe. Megnéztem, akkor rögtön semmit nem láttam rajta. Aztán este mikor mentem fürdetni, láttam, hogy a fején a szőre tiszta vér. Megijedtem, hogy ennyire beverte volna a fejét? De nem, a szemölcsöt vakarta le majdnem teljesen a fejéről.

Egész életében evett “mindent”, reggelente kapott drága, jó minőségű alutasakosat, majd este szárazat. Kapott néha nyers csontot, vagy porcokat, meg főtt húst is. Soha nem volt baja semmitől ilyen téren. Az utóbbi 2-3 évben ha próbáltam neki adni (akár állatorvos tanácsára), ment a hasa meg hányt napokig.

jan. 6. 17:43
 20/49 anonim ***** válasza:
94%

Hallójárat-amputáció nem került szóba a rengeteg állatorvosnál???


Ha úgyse hall,mindegy lenne! És nem fájna neki többet.

jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!