Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások miért nem figyelne...

Kiskutyások miért nem figyelnek a kutyáikra? (Tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Kutyáimmal pórázon sétálok, tegnap egy csivava rontott nekünk acsarogva póráz nélkül. Gazdája ilyet szól hogy nem bánt... mikor én 3 kutyával vagyok és mindegyik nagyobb egy csivavánál, komolyan nem értem mit gondolt :D hogy fosok a csivavájától? Nem, azért húztam arrébb a kutyákat, hanem hogy ne álljanak bele, mert abból gond lesz. Mai nap meg egy flexi pórázon sétáltatott yorki jött nekünk. Ott állt a fűben, ugatott egyet-kettőt, aztán idegbeteg módjára megindult felénk és konkrétan belefutott a kutyáim arcába. Gazda meg áll mint egy kupac szar. Nem fixálta le a pórázt, nem húzta arrébb, semmi reakció. Én emeltem meg a hámnál fogva a balhéra hajlamos kutyámat és raktam ki közéjük a lábam, mielőtt megtépi a yorkit... teszem hozzá enyémek full békésen sétáltak, amíg ő nekünk nem jött, akkor már morogtak rá, gazdája még erre sem mutatott semmi reakciót. Ez csak néhány esetünk. Egyszerűen nem értem. Nem féltik ezeket a kutyákat? Ennyit ér nekik a kutyájuk?


(Egyébként van több csivava is a családban, egyik kutyám szintén csivava keverék, ismerem a fajtát, de én baromira félteném a 2-3 kilós kutyámat, főleg ilyen viselkedéssel... egyik kutyám régen reaktív volt, nem az a bajom, hogy acsarognak és ugatnak, de én nagyon figyeltem rá, nem hogy póráz nélkül legyen, meg flexi pórázon 5 méterről ráengedem a másik kutyára)


ápr. 14. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Es igy van ez es lesz is, amig vilag a vilag. Sokan szarnak bele, en sem ertem, hogy nem feltik pl a kutyajukat, ha rarontanak a tobbire es esetleg abbol baleset lesz.
ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az ilyen emberek vagy nem veszik komolyan a kutyájukat vagy gőzük sincs, mikor mit kell velük csinálni. Egy neveletlen kaukázusinál jóval hamarabb kibukik, hogy sürgősen nevelni kellene, nem lehet arra építeni, hogy ha nem tetszik, amit csinál, akkor felkapom vagy úgyis ott a póráz, egy ujjal megtartom és egyébként is milyen vicces amikor acsarog apura, aki szeretne bebújni anyu mellé az ágyba. A másik kategória, aki mindenért felkapja a kutyáját.
ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
azért mert sokan csak azért tartanak kutyát, hogy legyen riasztó a háznál.
ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 qkker1 ***** válasza:
93%

3 németjuhásszal jártam egy időben, ezekkel a "töltött zoknikkal" mindig gondom volt. Kis stöpszlik, félelmükben ugatnak/agresszívek, a legtöbb "gazdi" elintézi azzal hogy nem bánt. Nem egyszer volt, hogy szóltam, fogja meg a kutyáját, és visszakérdezett, hogy MIÉRT? Nekem meg a 3 három németjuhász húzta a kezeimet, mert hiába voltak jól neveltek, mindent ők sem viseltek el. Volt olyan mammer, hogy mondtam neki

- félek , megeszi a 2 kilós kutyája az enyémeket.

ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is tapasztalom szintén kiskutyával. Rövidre veszem a pórázt láthatólag nem akarom,hogy odaengedje a kutyáját az enyémhez mégis odaengedi,mert ő aztán nem fogja vissza,de még mindig jobb,ha kicsi ront neked mint nagy. Az enyémre már egy csomó "nem bánt" nagykutya támadt... A kicsi nem tudja megölni a kutyádat míg a nagy simán. Nálunk a parkban egy elengedett vizsla elfutott egy pórázon lévő yorkieval.
ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább a fordítottját élem át minden nap. A nagykutyások sétáltatják a kutyáikat póráz nélkül egytől egyig. Mindegyik. A cane corsótól kezdve a németjuhászig. Természetesen mindig megy a duma hogy "jaj nem bánt". Persze, de ha az enyém a félelemtől elugatja magát hogy reagálna a borjú méretű kutyája? Odafog az 5 kilós kutyámnak és volt nincs. Ezért sokkolóval megyek sétálni a kutyával.
ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%

Ez az egyik véglet, aki szarik rá, azt hiszi bármit megtehet, mert a kiskutyákra nem vonatkoznak a szabályok.

A másik véglet, aki 5 méterről felkapkodja vagy kikerül minden, az övénél 5 centivel nagyobb kutyát.


Mindkét véglet gazdi buta, nem kell velük törődni, ha tudod, hogy a te kutyád megvédi magát, akkor hagyd rá az intézkedést, majd megtanulja a buta gazdi, hogy nem neki áll a világ, ha meg nem védi meg magát a tied, akkor te védd meg, kiáltsd el magad, hogy "menj a q @anyädba", aztán az "értelmes" gazdi majd ráér gondolkodni, hogy a kutyájának vagy neki mondtad, vagy ha nem használ, akkor legyen nálad valami, vízipisztoly, paprikaspray, könnygázspray, gumibot, bármi, amivel távol tarthatod magadtól és a kutyáidtól.

ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jah hát persze, nagykutyások között is biztosan van ilyen. Nekünk 10 ilyen alkalomból jut talán 1 nagykutya, de lehet sokat mondtam, általában ezek a nagy apró kutyásokkal van gondunk (csivava, yorki, havanese stb). Nagykutya tényleg veszélyesebb, viszont talán ők hamar pórázra kerülnek, ha problémásak, mert az emberek komolyabban veszik őket (a hatóság is), de tény, hogy nekik sem kéne szabadon kószálniuk.
ápr. 14. 15:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nálunk is van itt egy hatalmas koromfekete kan cane corso, egy fiatal sráccal szokott menni, póráz nélkül, de az nagyon jól nevelt, első szóra lábhoz megy, megáll a zebránál és csak akkor megy oda bárkihez, ha az idegen megengedi és akkor is nagyon fegyelmezetten, szépen játszik, nem rohan le senkit.

Ha a kicsik is így lennének nevelve, engem nem érdekelne, hogy póráz nélkül vannak.

Az más dolog, hogy amúgy törvény tiltja.

Az megint más dolog, hogy amúgy ezek a póráz nélkül acsarkodó kiskutyákat nem féltik attól, hogy mondjuk kifutnak az autó alá? Volt egy ilyen eset a házunkban, tacsi, egy éves, póráz nélkül volt, megindult a macska után, autó alatt végezte.

ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Volt olyan hogy a velünk szemben lévő erdőben (9.kerület), nagy nyugodtan sétálok a kiskutyával mikor a semmiből elénk toppant a szomszéd házból lévő cane corso. Az ütő állt meg bennem. Jött a gazdája- egy csaj, simán elsétált, nem törődött vele hogy mi ketten majd be szartunk a félelemtől. Két puli kutyás csaj, ugyanez, sőt végig telefonált.
ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!