Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások miért nem figyelne...

Kiskutyások miért nem figyelnek a kutyáikra? (Tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Kutyáimmal pórázon sétálok, tegnap egy csivava rontott nekünk acsarogva póráz nélkül. Gazdája ilyet szól hogy nem bánt... mikor én 3 kutyával vagyok és mindegyik nagyobb egy csivavánál, komolyan nem értem mit gondolt :D hogy fosok a csivavájától? Nem, azért húztam arrébb a kutyákat, hanem hogy ne álljanak bele, mert abból gond lesz. Mai nap meg egy flexi pórázon sétáltatott yorki jött nekünk. Ott állt a fűben, ugatott egyet-kettőt, aztán idegbeteg módjára megindult felénk és konkrétan belefutott a kutyáim arcába. Gazda meg áll mint egy kupac szar. Nem fixálta le a pórázt, nem húzta arrébb, semmi reakció. Én emeltem meg a hámnál fogva a balhéra hajlamos kutyámat és raktam ki közéjük a lábam, mielőtt megtépi a yorkit... teszem hozzá enyémek full békésen sétáltak, amíg ő nekünk nem jött, akkor már morogtak rá, gazdája még erre sem mutatott semmi reakciót. Ez csak néhány esetünk. Egyszerűen nem értem. Nem féltik ezeket a kutyákat? Ennyit ér nekik a kutyájuk?


(Egyébként van több csivava is a családban, egyik kutyám szintén csivava keverék, ismerem a fajtát, de én baromira félteném a 2-3 kilós kutyámat, főleg ilyen viselkedéssel... egyik kutyám régen reaktív volt, nem az a bajom, hogy acsarognak és ugatnak, de én nagyon figyeltem rá, nem hogy póráz nélkül legyen, meg flexi pórázon 5 méterről ráengedem a másik kutyára)


ápr. 14. 13:47
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Nekem kis és közepes testű kutyáim vannak :D de amúgy mindenkivel bajom van, aki gyökér, függetlenül milyen/mekkora kutyája, csak azért egy problémás rottweilert kevésbé van képük póráz nélkül sétáltatni, mint egy problémás pincsit (legalábbis a környékünkön ezt tapasztalom, kistestű póráz nélküli kutyával még a közteres sem foglalkozik)
ápr. 15. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!