Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyára költsem vagy magamra?...

Kutyára költsem vagy magamra? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
beleszerelmesedtem egy bizonyos fajtába:Ddiákmelózok..a kutya 80.000 ft a tenyésztőnél.annyi egy havi fizum(magántanuló vagyok, így majdnem minden nap megyek dolgozni) most azon gondolkodok, hogy magamra költsem(elég nagy igényeim vannak:S) vagy megvegyem belőle a kutyát és az én dolgaim ráérnek? ti melyiket csinálnátok?:D
2010. okt. 28. 20:04
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:

Ezt elég rosszul látod! Nem az első fajtatiszta kutyámat veszem, de a legelső a legdárágább és mégsem tökéletes (konkrétan egy csivaváról beszélek, nem tudom mennyire vagy tisztába az 100. e forint fölé rúg). Az ismerősöm megvette 30e forintért és tökéletes kutyát kapott (nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől). Nem mindenki szaporító, csak egyszerűen szereti a kiskutyákat. A Németjuhászomat sem horror pénzért hoztam el, tökéletes idegrendszerű kutya, tökéletes szülőkkel (aki ért a kutyákhoz, az tudja mit válasszon). Az állatorvos és az összes németjuhászos a csodájára jár (és még csak most lesz 4 hónapos).

Én a helyedben végigjárnék helyeket, hogy tájékozódjak. De ez én vagyok. :)

2010. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
Neked csak az a bajod, hogy tudod, hogy igazam van! :D
2010. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:
csivavát én is vennék 30.000 ft-ért..mert ha egy csivava idegbeteg az nemtud nagy kárt tenni az emberben. de egy staffnál már más a helyzet..ha egy staff harap ott csumi van..neked épp szerencséd volt a németjuhásszal. amugy meg mindenki szaporító aki a legközelebbi neki tetsző kannal pároztatja a szukáját:) gondolom a németjuhászodnak nincs szűrése különböző betegségekre, de még a törzskönyvébe sem vagyok biztos !:)
2010. okt. 28. 20:37
 24/60 anonim ***** válasza:
32%
Jah.. tudod mi jutott eszembe!? :D Ha annyira fontos lenne a kutya a számodra, akkor fel sem tetted volna a kérdésedet. De azt már látom, hogy piperkőc vagy! Inkább foglalkozz magaddal, asszem te nem az az ember vagy, akihez illene az amstaff. :) Neked inkább tükröt tudnék ajánlani, szeresd magad! :)
2010. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

Nekem nincs szükség törzskönyvre, megmondjam miért!? Mert ismerem a kutyákat, tudok kutyát venni. :) Egyébként ha annyira okos vagy, akkor tudhatnád, hogy vannak jelek kölyök korban is, hogy DP-s a kutya vagy sem (tudod mi az?). Hát az enyém nem az.. :)

Amstaff egyébként ember barát kutya (olvass már utána), csak akkor támad, ha elvadítod. Inkább kutyáknak megy neki! :) Okos! :)

2010. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

hogylenne már igazad te vadbarom?:D:D kérem a további válaszolók döntsék el melyik a jobb: olcsó kutya szaporítótól vagy drágább kutya tenyésztőtöl?:) majd meglátjuk kinek lesz igaza okoskám.



szaporító: az első neki tetsző kant, rábassza a szukára aztán aggyadneki , lesz ami lesz.


tenyésztő: ügyel a jó vérvonalra és kellő hozzáértéssel nemesíti a fajtát.

2010. okt. 28. 20:40
 27/60 A kérdező kommentje:
diszpláziára gondolsz?:) elhiszed hogy többet tudok a kutyákról mint te?:Dne okoskodj már..mindenki kifog röhögni hogy szaporítókat ajánlasz itt nekem. az egy dolog hogy a staff nemtámad emberre, hanem inkább kutyákkal nehezebb összeszoktatni. nehezebb, de nem lehetetlen :) de ha az a staffi ideggyenge...akkor az nemnéz se istent se embert..ezt nembirod megérteni...ezért kell nekem olyan kutya ami STABIL idegrendszerű.
2010. okt. 28. 20:42
 28/60 A kérdező kommentje:
ja és miez a tükröt tudnál ajánlani szöveg? képzeld el én napi 12 órát dolgozok a szaros 80.000 ft-omért.. és nekem nem tesznek a szüleim mindent a pics*m alá..ezért nagyon elkell gondolkoznom hogy mit veszek. de tudodmit? inkább megveszem a kutyát , minthogy magamra költsem. eddig is ezen az állásponton voltam. csak kikérdeztem a válaszolók véleményét. ennyi . OSTOBA
2010. okt. 28. 20:44
 29/60 anonim ***** válasza:

szerintem inkább magadra költsd

de ha mindenáron ilyen kutya kell, akkor én olyat keresnék a helyedben ami olcsó, és lehetőleg törzskönyves, de ha mégse akkor a szülőket nézd meg, és kész.

az idegrendszer nem örökölés, hanem nevelés kérdése

azoknál a szaporítóknál lesz ideggyenge a kutya, akik szaporítótelepeket hoznak létre, és kis ketrecben tartják születésüktől fogva a kutyát, és nem engedik ki, itt van kockázat

egyébként ami ezen az oldalon ami szaporítós vita megy az egyszerűen szánalmas... amit a sok buta ember összehord... és te is azt fújod.

ha ennyire okos vagy, akkor számold már ki, hogy egy "szaporítónak" mennyire éri meg 15-20ezerért eladni egy kutyát, amikor több mint 10ezer az oltásai és azok a kutyák egy ideig esznek is bármivel is etetik pénzbe kerül

2010. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:
hehehehehehehe:Da szaporító nem oltja be a kutyáit legtöbb esetben ;) ad nekik max féreghajtót és ennyi.
2010. okt. 28. 20:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!