Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyára költsem vagy magamra?...

Kutyára költsem vagy magamra? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
beleszerelmesedtem egy bizonyos fajtába:Ddiákmelózok..a kutya 80.000 ft a tenyésztőnél.annyi egy havi fizum(magántanuló vagyok, így majdnem minden nap megyek dolgozni) most azon gondolkodok, hogy magamra költsem(elég nagy igényeim vannak:S) vagy megvegyem belőle a kutyát és az én dolgaim ráérnek? ti melyiket csinálnátok?:D
2010. okt. 28. 20:04
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

azt csinálsz amit akarsz, nem is olvasom tovább, szórd csak a pénzedet, de tudok egy jó hasonlatot

van aki megveszi a "hámört" mert azt hiszi, hogy az mennyivel jobb, és mennyivel jobban véd karambol esetén

mert jó nagy, pedig nem így van

a hummerben ülőkre sokkal nagyobb lassulási erő hat, mint a kisebb, gyűrődő, ezáltal nagyobb energiát elnyelő kaszni és kisebb lassulási erő hat az utasokra

de te csak jobban tudod

én mindenesetre azt mondom, hogy fölösleges neked most másik kutya

2010. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
Köszöntem! :D:D:D
2010. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

olvasom ezt az olcsókutyás weboldalt


most megtudtam, hogy a tenyésztők csak és kizárólag a legjobb minőségű és legdrágább táppal etetik a kutyáikat


nos aki kutyát akar eladni, azok közül mind ezt mondja, de erre bizonyíték nincs

illetve ami vitaminok vannak ezekbe a tápokba ha egyáltalán benne vannak ezektől talán egészségesebb lesz az állat? mert méregdrága az biztos

2010. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

tovább nem is olvasom ezt az olcsókutyákról szóló cikkeket

ha minden tenyésztő majd 300ezret bukna 4 almon, szerintetek még nem haltak volna ki fajták?

nagy része hazugság abból amit ez az 5 perc alatt elolvastam, tudom mit beszélek, tenyésztő voltam az elején még megérte, de aztán nem várt tényezők miatt sokat buktunk rajta

2010. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Szia!(OFF:) Nagyon sajnállak, hogy ilyen válaszok érkeztek. Jobb dolguk nincs, csak kötekedni, főleg olyan hülyék mint a s...gg! Aki meg azt írja, hogy inkább vegyen 20 ezerért az bekaphatja a fa....mat!

(ON:) Ezt neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb. Én biztos, hogy a kutyát választanám. Nekem is van egy álom kutyám (bull terrier)! Úgyhogy rajtad áll :)

2010. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
szerintem itt is körül nézhetsz ha van kedved persze ha te minden áron tenyésztőtől akarsz legalábbis olyasmitől akkor vegyél onnan de nem jobb szerintem egy kutya sem a másiknál.itt van fajtatiszta is meg keverék staffi is és nem olyan "drágán" mint amilyért veszed.szerintem hozz menhelyrül kb max 10 Ezer forint lesz anál nem több persze oltva ,féregtelenitve,chipelve s,talán ivartalanitva is és akkor még maradna magadra is pénz ha már meg vennéd a kutyának a szükséges dolgokat :) link: [link]
2010. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
0%
szijasztok!nincs se tenyésztő se szaporitó mert mind 2 úgymond "szaporit"mert nincsen fajtatiszta kutya csak keverék mert minden kutya az....gondolkodjatok már!annyi veszekedés van hogy jaj ilyen idegrendszerű kutya meg olyan mikor minden kutya úgyan az csak sajna az emberiség el cseszte a FARKAST hogy össze kutyulták más fajokkall és kisérleteztek hogy a sok ember tudjon választani a pudli,rottweiler,berni pásztor,csivava és más sok kutya között és ezt eladják.a szaporító igaz nem oltja be a kutyát legtöbb esetbe se féregtelenitve sincs se semmi de ez nem minden esetben igaz.a másik meg az hogy lehet hogy a preium tápkra az van írva hogy ennyi meg annyi a hús tartalma,s vitaminok benne de erre bizonyíték nincs!honnan tudják az emberiség hogy milyen sz@rokat kevernek bele abba a tápba?minden táp kosztból áll(csőr,karom darabok,bőr,bél,meg még sok másból de ezt nem írják rá és ennyi,ha meg meg kérded miből készült?mik az össze tevők?nem fogják azt mondani hogy állati származék,szoja,bél meg ilyenek hanem hogy jaj 80 %-a színtiszta hús!ez nem igaz.és mégegyszer mondom nincs fajtatisztának mondott kutya csak kisérletezett keverék a farkasból s ami kutya fajta az egyedül a farkas úgyhogy ha a menhelyen nem idegroncsok a kutyák persze van kivétel akkor a tenyésztőnek mondott embernél sincs érzékenyebb kutyája mint a keverékekeknél mert a fajtatisztának amit mondunk gyakorlatilag keverék!szerintem hozz menhelyről és kész vagy csinálj a pénzel azt amit akarz és ne vitáz itt mindenkivel mert a vélemyényüket kérted akkor tűrjed a kritikát is nem csak aki a több száz ezres kutyát veszi.a kutyának húsra van szüksége nem pedig száritott kitudja mikre,a farkas semm ment be a üzletbe és kért hiper,szuper tápt !a te dolgok hogy magadra költöd vagy a kutyádra pfff....oltásai legyenek meg meg minden ami kell neki és annyi.sok sikert ez a te dőntésed!
2010. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Atyavilág hehe:)


Szóval szerintem nyugodtan vegyél stafit, és nyugodtan vegyél csak tenyésztőtől. Nem is értem mások miért turkálnak a pénztárcádban, és akarnak rábeszélni olcsó kutyára. Komolyan mintha érdekük fűződne hozzá, hogy neked olcsó kutyád legyen. Hihetetlen.


De én azt szeretném megkérdezni az egyik hozzászólótól, hogy árulja már el nekem, hogy hogy látja meg egy 8 hetes kölyökkutyán azt hogy dp-s?

Másrészt a gyenge idegrendszer örökölhető, ugyanúgy mint a flegmatikus is pl, úgyhogy ez sem csupán szerzett dolog.

2010. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

12 hetes kölyök kutyán már látszanak intő jelek, amit lehet korrigálni (DP). Pl sántít, futás közben mind a két hátsó lábára érkezik egyszerre, stb...

Kicsit utána olvasnál, akkor tudnál róla. :)

2010. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

Hát a te röntgenszemedért azt hiszem világszerte milliókat fizetnének. Úgyhogy szerintem próbáld ki magad ebben,hiszen teljen feleslegessé tennéd a dp, szűrést, a pennhip-et:)

Bár nem tartom véletlennek hogy dp előszűrést is csak 6 hónapos korban végeznek, vajon miért?

2010. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!