Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyára költsem vagy magamra?...

Kutyára költsem vagy magamra? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
beleszerelmesedtem egy bizonyos fajtába:Ddiákmelózok..a kutya 80.000 ft a tenyésztőnél.annyi egy havi fizum(magántanuló vagyok, így majdnem minden nap megyek dolgozni) most azon gondolkodok, hogy magamra költsem(elég nagy igényeim vannak:S) vagy megvegyem belőle a kutyát és az én dolgaim ráérnek? ti melyiket csinálnátok?:D
2010. okt. 28. 20:04
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

23:10-esé a "Nap agymenése díj"


08:14-es pedig szimplán csak "egyszerű" emberke, nem tehet róla. (Mondjuk ez a százalékán is látszik.)


A kérdező meg azt mérlegelje, hogy nem elég erről a 80 ezerről lemondania, ha megvette a kutyát, akkor onnantól folyamatosan csak kiadásai lesznek vele. Tehát ha a saját igényeidet háttérbe tudod szorítani, akkor vedd meg a kutyát! A saját tapasztalatom az, hogy magamtól még egy 500 forintos hamburgert is sajnálok, de ha a kutyáról van szó, akkor símán nyílik a pénztárcám.

2010. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

Eh...komolyan mondom beszarás amit egyesek művelnek.


Komolyan nem értem, hogy lehetnek ilyenek. Hogy nem lehet felfogni, hogy kutyát, csak igazi, megbízható tenyésztőtől szabad venni! Az ilyen pedig bizony drága, nagyon drága.


Máskülönben hatalmas az esély, hogy különféle bajai, betegségei lesznek a kutyának, de ezt már egy egymi8lliószór írtuk le ezen az oldalon, csak ebben a hónapban!


De hiába, mert a hülyék sosem fogynak el.

2010. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
Dantes tökéletesen igazad van. de ez az idióta erősködött itt:D ajánlgatta nekem a szaporítókat pff..
2010. okt. 29. 13:05
 54/60 anonim ***** válasza:
0%

akkor költsed a gatyádat is egy olyan állatra, amit ingyen is megkaphatsz menhelyről

és most nagy titkot árulok el, a szűrések sem 100 %-osak, ha már ennyire fanatikusan rányomultak páran a témára

2010. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
1. vagyok NEM támadtalak le csal adtam egy spórolási lehetőséget :)és Boccs ,ha megsértettelek
2010. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Nem akarok oltogatni. De tudok példát mondani minden eshetőségre. Pl barátnőmék vettek egy kutyust állítólag díjnyertes szülők stb stb (kicsinek nem volt TK.ja) Úgy hoztál el hogy a kutya valami gyomor vagy bél gyulladással küzdött egy hónapos volt mikor az okos "tenyésztő" odaadta nekik. És még ki is jelentette hogy nem érti miért kisebb a kan kutyus mint a szuka. (kant hozták el) És két kutya volt egy alomba. És most eléggé agresszív és szófogadatlan mondjuk ez leginkább a nevelés hibája szerintem. :(


Sajnos a túl tenyésztett fajták (mint pl a német juhász) annyira igyekeznek minél pontyhátúbbat "alkotni" a tenyésztők hogy teljesen tönkre megy a fajta.


Szóval nagyon meg kell nézni hogy honnan is veszed mert nem mindig a legdrágább a legjobb.

Én a vizslámat kaptam, de nem volt drága ok nincs tk-ja de nekem az nem is fontos nem akarom sem tenyésztetni sem versenyeztetni. Csak szeretni! És nagyon okos, engedelmes, szerencsére nagyon jól sikerült szocializálni.


Szóval nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb. Nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszed. Mert olcsóbban is szerezhetsz nagyon JÓ KUTYÁT.

2010. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
91%
Tenyésztő nem ad oda kutyát egy hónaposan, nem ad oda kutyát törzskönyv nélkül,és nem adja oda betegen. Ha valaki ilyet tesz, az nem tenyésztő.
2010. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%
te már csak tudod...
2010. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Tudom. :)
2010. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Inkább kutya!
2010. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!