Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maltai selyemkutyas gazdik!...

Maltai selyemkutyas gazdik! Hogyan veszeltetek at a kedvencetek szuleset? Mit tettetek mikor eljott a szules ideje?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 18:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nem voltam otthol mikor elutotte a kocsi!!! en nem tudom miert kell lattatlanban itelkezni! feltettem egy kerdest es most az jon ki hogy milyen rossz gazdi vagyok! hat nem ismersz kedves ismeretlen!!! van 3 macskam , 2 kutyam es 1 papagalyom! es egyik sem szenved hianyt semmiben , gondviselesben sem!!!!
2010. nov. 2. 22:02
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy rossz gazdi vagy. De ha szereted a kutyád, akkor ne ellesd őt, mert azzal neki nem teszel jót. Max. magadnak. Az pedig önzőség.
2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Normalis hogy szeretem a kutyusomat! azert nem vagok csak ugy bele, informalodok! Aki pedig onzo az nem tart allatokat max csak plussallatokat , targyakat mert onzo , egoista!
2010. nov. 2. 22:10
 14/23 anonim ***** válasza:

Ok, örülök, hogy informálódsz, de ne felejtsd el: a Te kutyád nem akar szülni.

Azt csak Te akarod, hogy ő szüljön.

2010. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam hogy rossz gazda vagy!

De állatot úgy kell tartani, hogy az ne juthasson ki utcára. Ha kiviszik sétálni, akkor azt közterületen nem lehet elengedni.

Nem tudom mit keresett az úton a kutya? De ez nem más mint gondatlanság. Az meg felelőtlen szaporítás, hogy gyártottad a felesleges kölyköket.

Sajnálom ha fáj az igazság.

A kérdésedre a válasz: Ne szüleszd a kutyát! Ez nem úgy működik mint az embereknél, hogy ez a természet rendje. Ezt felejtsd el!


Egy tenyésztő először is kiállítani jár. Ha meg van a tenyész szemle akkor szűrésre viszi. Ha ez jól sikerült akkor jöhet szóba a fedeztetés. Ki kell választania a megfeleő kant, ami ellen súlyozza a szuka hibáit, és össze kell egyeztetni a két törzs könyvet. Ha nem rokonok csak akkor lehet fedeztetni. Mind ez viszont nem két fillér. Több tíz ezerbe van.

A kölykök születését nem átvészeli egy tenyésztő, hanem segíti, és tudnia kell felismerni, hogy mikor van szükség orvosi beavatkozásra. Ez szintén nem két fillér.

De végül is egy szaporítót mind ez nem hatja meg. Tök mindegy neki hogy a fedező kan rokona e a szukának vagy nem. Tök mindegy neki, hogy a kölykök betegek lesznek e vagy nem... :-(

2010. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
sajnos pont az ilyenek miatt vannak tele a menhelyek....
2010. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
te jo eg!!! ne mondjatok mar nekem hogy aki hazban lakik soha nem rohant ki a kutyaja az utcara!pffff .... egyetlen kutyam se kerult az utcara, mint mar mondtam a kutyusokat odaadtuk gazdiknak! na mind1!
2010. nov. 3. 20:45
 18/23 anonim ***** válasza:

Képzeld! Mi is házban lakunk.

Születésemtől kezdve vannak kutyáink.

SOHA egyetlen kutyánk nem szaladt ki az utcára. Egyik se halt meg ilyen módon. És nem azért mert láncon vannak tartava. Egyszerűen azért mert napi rendszerességgel foglalkozva van velük, így megtanulták, hogy nem szabad...

2010. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
ejha....
2010. nov. 3. 21:24
 20/23 A kérdező kommentje:
akkor biztos ketrecben tartod oket:)))
2010. nov. 4. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!