Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtamentőknél tényleg ilyen...

Fajtamentőknél tényleg ilyen drága egy kutya?

Figyelt kérdés

kikell fizetni az orvosi költségeket, sokszor megkell látogatni az állatot, és kutyaiskolába kell vinni

8-9 hónapos kutyáról van szó

utánaszámoltam, hogy benzinnel, kiképzéssel mennyibe kerülne ez nekem, nem vagyok jó matekos de 100ezer fölött lenne az biztos, ennyiért meg már díjnyertes szülőktől kapok kölyköt, nem pedig olyat, ami szaporított, és más kidobta, illetve 8 hónapig rosszul nevelte

kinek éri meg ez? mert szerintem mindenki csak ráfizet, az tuti


2010. nov. 2. 18:16
1 2 3
 11/22 diagnostic ***** válasza:

Milyen fajtamentők ezek,ha szabad kérdeznem?Elég furcsák.

Nálunk,egy-egy kutyáért kérnek adományt(10 ezer forint körül szoktak adni).

Erre nagy szükség is van,hiszen a fajtamentők nem kapnak pénzt a munkájukért,általában saját pénzből,és adományokból mentik a kutyákat,majd kikezelik a gondjaikat,megkozmetikázzás,ivartalanítják,chippezik. Ha belegondolsz,ez mind mind rengeteg pénz,aztán elviszik a kutyát,adnak 10 ezret,ami a következő kutya ellátásának csak nagyon kis töredékét fedezi.

Aztán emellett,ha igény van rá,elviszik legalább egy darabig a kutyát.

De mielőtt odaadnák,egy ember elmegy,és leellenőrzi,hogy milyen körülmények közé kerül majd a kutya.

2010. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Mit gondoltok, egy egészségileg, testileg, lelkileg lerobbant, rossz multú kutyának az orvosi kezelése ingyen van?

Szerintetek az állatvédők anyagi meggondolásból menti az állatokat?

Szerintetek nem éri meg, ha nem hoz profitot?


Bizony, ha egy kutyát valaki egyénileg fogad be lerobbant állapotban, akkor meglehet százezret, vagy többet is költeni kell rá.

Menhelyen meg sok ilyen kutya van - és elvárnátok, hogy ingyen adják őket? És adják bárkinek, bármilyen tartásra, csak vigye?

Egy keverékért százezret költeni, hogy életben maradjon - bizony érthetetlen sok fajtaimádó számára.


De szerencsére az állatot szeretők nem tesznek különbséget. Szerencsére nem adják bárkinek, aki nem költene sok pénzt csak "értékes" fajtatiszta kölyökre - és a nem "értékes" fajtatiszta, vagy pláne keverék az meg örüljön hogy vegetálhat.


Az állatvédelem nálunk még elvben is csak papíron van meg, ha a nagy átlagot nézzük... :-/

2010. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 panettone ***** válasza:

Érdekes lenne tudni melyik fajtamentővel beszéltél.

Hol laksz és hol van a kutya akit szeretnél örökbefogadni?

És kiváncsi lennék szerinte hogyan kellene örökbe adni? Megfelelne ha a fajtaentő egy 8-10 hnapos kutyát odaadna ingyen, persze házhoz szállítva! Esetleg vigyen egy házat és némi tápot is az induláshoz?

Siralmas ma az emberek hozzáállása a mentett kutyákhoz, kölyök kutyát és lehetőleg ingyen. Azzal már mindenki kezd képbe kerülni, hogy vigyázat sok a szaporító az olcsó kutyánál csak egy jobb van az ingyen kutya...de hát a fajtamnetők mint látjuk a gazdijelölteken akarnak meggazdagodni!

De habesétál valakinek az utcájába egy öregecske, ápolatln akármilyen fajtájú kutya olyan nagyon senki nem akarja megmenteni...olyankor ugorjon az állatvédő azt a kutyát kezelje, ápolgassa, költsön rá. Nem kell senkinek, de a kölyök az oké azt esetleg megmentik.

Áh! Hagyjuk!

2010. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

oncogito:

ha jól emlékszem nem is egyszer említettem, hogy teljesen egészséges

16:22

nem, nem kell tápot hozni se ilyesmit, de fajtamentőkről van szó

és én megmenteni akarom az állatot, nem megvenni

2010. nov. 4. 18:29
 15/22 anonim ***** válasza:
23%

Ha egy kutya egészséges, az sem ingyen van ám!

Megmenteni egy kutyát szinte mindig azt is jelenteni: pénzt költeni rá.

Feltéve, ha tisztességesen akarod tartani.

2010. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
ha olyan messzire van, akkor szerintem egy közelebbi menhlyről fogadj örökbe kutyát. Egyébként a féreghajtózás biztos, h nem kerül 20ezer ft-ba, max. ha 20-szor féreghajtüzátk.
2010. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

18:26-os vagyok

az egyik labrador a másik bullterrier le is hozták nekünk pedig elég messze vagyunk a fajtamentőktől és nem került semmibe egyik kutya sem persze mi mainapig adományozunk bbtnek és a retrieverseknek is.

de te még mindig nem válaszoltál h melyik fajtamnető egyesülettől szeretnél örökbefogadni szóval?

2010. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ha az általad kiszemelt kutyára nem is kellett annyit költeni (amit nem tudhatsz egyébként) a többi rászorult kutya orvosi és tartási költségét is fedezni kell valakinek.

Vagy eresszék szélnek, akire nem futja az ellátás...?

2010. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

az, hogy melyik fajtamentőnél szeretnék örökbefogadni, az a kérdés szempontjából lényegtelen

kedves oncogito

neked ennyire nehéz a felfogásod, vagy csak nem olvasol vissza?

írtam, hogy semmit nem kellett költeniük szinte a kutyára, azon kívül, hogy 100 ft-ból féreghajtották, illetve etették

leírtam

hozzáteszem, hogy ezt leírták nekem, hogy egészséges, mellé pedig hogy minimum 20-30 ezer forintot adni kell

2010. nov. 5. 14:59
 20/22 A kérdező kommentje:
amúgy egy olyan fajtáról van szó, amit szaporítóktól 15ezer forintért lehet kapni, és a tárgyalt egyed sem volt ránézésre sem munkavonalú, sem díjnyertes, inkább átlagos, 15ezer forintos szaporulatnak nevezném
2010. nov. 5. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!