Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól használhatok fojtó...

Mikortól használhatok fojtó nyakörvet?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy milyen korban lenne ideális fojtónyakörvet használni németjuhásznál? Most 5 hónapos a kutyám, de nagyon húz sétáltatás közben, szerintetek használjak fojtót, vagy inkább még várjak vele?
2010. dec. 6. 23:07
1 2 3
 11/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem csak Német juhászaim vannak és voltak, ezért előnyben részesítem az egysoros végtelen fojtó nyakörvet,/ez a hivatalos neve/ mégpedig az sem mindegy hogy hogyan teszed fel a kutyádra. Sajnos még sok kutyakiképző is helytelenül tesz fel. Szemben állsz a kutyával A nyakörv a kezedben karika alakú. A felső része a láncnak stabil és a felső részen szaladgál az alsó karika. így tedd fel a kutyára.Alapállásba állsz a kutya a bal oldalon halad. Gondolom azt nem kell említeni, hogy a nyakörv az áll alatt legyen. Mikor a kutya húzni kezd egy rövid apró erélyes rántással a lábad mellé berántod egy vezényszóval együtt/lábhoz/. Mikor akutya a lábad mellett van rögtön lazítasz és dicsérsz. Ezt addig ismétled míg helyesen nem jön lábnál. Ugyanis az apró de erélyes rántást a kutya odaharapásnak ítéli, kap egy fájó ingert ami számára nem kellemes és ennek az elkerülésére belátásos alapon a lábhoz fog igazodni. Semmiképp ne felejtsük el a jól elvégzett gyakorlat után megdicsérni.
2010. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Hovarju ***** válasza:

kedves kérdező !

Szerintem nem megoldás a fojtó nyakörv a problémádra. Ahogy az előttem szólók már leirták, ettől nem fog megváltozni a kutya viselkedése. Szerintem olyan suliba se vidd, ahol ez az alapkövetelmény hogy fojtó nyakörvvel tanítják a kutyákat. A dicséret a jutalomfalat és a pozitív megerősítés sokkal hatásosabb. (nekem egy malamut kanom volt, akinél a dicséret vált be.)

2010. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azt nem lehet kijelenteni, hogy minden kutya a jutalomfalatra ugrik. Aki már tartott több kutyát, nem egyet nem kettőt akkor annak tudnia kell, hogy csak a zabagépekkel lehet ezzel célt elérni, mert miután a kutya jóllakott már nem is lesz eredményes a kitűzött cél. Tehát van olyan kutya ami jutalomfalat és dicséret, de van olyan ami dicséret és a kedvenc játéka apportirozása. Persze csak abban az esetben amikor a feladatot maradéktalanul végrehajtotta.
2010. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Hovarju ***** válasza:

Ige, egyetértek a kedvenc játék motivációval is és minden olyan dologgal, ami pozitiv megerősítés.

Én csak arra akartam utalni, hogy szerintem a fojtó nyakörv használata nem megoldás egy kölyök kutya oktatásához. Ha egy 2-3 éves már berögzült szokásokkal "rendelkező" kutyáról lenne szó, akkor elfogadhatóbbnak tartanám, de akkor is csak a retriever pórázt.

2010. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Huha. Most kapok hideget meleget. :D


Aki szerint az én nyakamra kéne, annak csak azt tudom válaszolni (mint az előttem szóló németjuhászos is), hogy tudni kell felrakni egy fojtót. :) De! Konkrétan azért tettem fel a kérdést, hogy más megoldásokat is találjak (tehát nem csak ez az egy megoldás foglalkoztat, főleg nem egy kölyöknél). :)


Hidd el, soha nem bántanám a kutyámat és mint olvashattad az előzőn is csak lógott a fojtó, mert az iskolában megtanulta, hogy kell közlekedni (nem a fojtó hatására, nem jutalom hatására, csak mert jó iskolába jártunk ahol kellő türelemmel és hozzá értéssel álltak a kutyákhoz). :)

Véleményem szerint (gondolom én) azért kell fojtót használni suliba, hogy a nagyobb kutyákat (akiket mondjuk felnőtt korukba és elég problémásan visznek oda) vissza tudják fogni.

Mi óvodában voltunk 3 hónaposan (ugye ott sima nyakörv volt a kutyuson) és csupán azért mert imádjuk egymást és összhangban vagyunk tanult meg dolgokat (hozzám, ül, még a láb mellett haladást is gyakoroltuk de valahogy az utcán több az inger számára). :)


Kerestem textil fojtót is (freesnapf-ban nem találtam egyet sem) én sem akarok rosszat annak a gyereknek. :)

2010. dec. 7. 15:03
 16/26 A kérdező kommentje:
* bocsánat, jutalom falat hatására :) CSak a félreértések elkerülések végett :D
2010. dec. 7. 15:05
 17/26 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én írtam a haltit.


Nem tudsz akkorát berántani a haltin hogy kárt okozzon a kutyában. A folytó sokkal veszélyesebb.

Én próbáltam folytó nyakörvel is képezni kutyát. Nekem nem vált be. Lecsúszik ha a füle tövénél a torkára tenném, tönkre teszi a szőrét, és hozzászokik a nyaka a folytóhoz. Akkor mit raksz rá szögeset? Ahhoz is hozzászokik ám...


A halti az orr nyeregre mér egy kissebb ütést, attól függ mekkorát rántasz rajta. De nem kell akkorát rántani hogy röpüljön a kutya ( se a folytónál se a haltin ).

Ismerősöm amikor kipróbálta az én nyaggatásomra, azóta csak azzal viszi le, és örömködik, hogy kisújjal vezeti a kutyát. Csak neki kanárija van. ( Dogo Canario )


Abban viszont egyet értek, hogy a suliban a folytót fogadják el. Amikor vizsgáztunk nálunk is kizárólag az egysoros nyakörvel volt szabad indulni.

Arra az egy alklomra kölcsön kértem, mert én csak a haltit használom az összes kutyámnál.

2010. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!


Szögeset semmi pénzért nem raknék rá, azt már tényleg durvának tartom. :)

Nem tudom hol olvastam, hogy a haltit igazából nem állandó használatra találták ki és hogy sokan tévesen ebben sétáltatják a kutyát (ezt csak olvastam, szal nem tudom valójában hogy működik a dolog). :)


Mennyire képes megvédeni magát benne a kutya? Tegyük fel, hogy sétálunk, és az utcán jön velünk szemben egy másik, aki mondjuk kötekedős, akkor a halti eléggé megnehezíti a dolgát szegénynek, azt meg nem szeretném ha emiatt történne vele valami.. Szóval érted.


Sajnos én vidéken élek, sokszor vannak kint kóbor kutyák. :S Erre is gondolni kell nekem.


De azért köszönöm a véleményeket! :) Hideget-meleget szívesen fogadok. :D

2010. dec. 9. 09:33
 19/26 anonim ***** válasza:

én csak fojtót használok mindegyik kutyámnál (nagytestűek), 5-6 hónapos koruk óta. ha helyesen használja az ember nem tud vele kárt okozni a kutyának. de nem is azért használom, mert húznak a kutyák...

ilyen húzásos problémákkal végig lehet járni a lépcsőfokokat a fojtótól a szögesig, de ha az alapprobléma megmarad, még azzal is húzni fog a kutya.

summázva: ha tudod, hogy kell fojtót használni, akkor a kora végett szvsz használhatod, de erre a problémára nem hinném, hogy megoldást nyújt.

2010. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!

Köszi a választ! :) Nekem is fojtója volt az előző nagytestű kutyámnak (meg rendes bőr nyakörv is), az elején rosszul raktam fel, de iskolában megtanították hogy kell felrakni. :)

Azt tudom, hogy se a fojtó se a szöges nem oldja meg a húzást, nem is ezzel szeretném, csak majd suliba tuti kell, jó lenne ha hozzá szokna. Egyébként mostanság kezdtem el láb mellett vezetni, amíg leérünk a rétre (az olyan 15-20 perc), lehet kezelni, de sima nyakörve van, és már van ereje. Utána természetesen mehet szaglászni, réten oda megy ahová szeretne (természetesen látástéren belül). De tényleg jobb lenne ha textil folytót találnék, csak sehol nem láttam még... :S

2010. dec. 10. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!