Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étvággyal, és hízással kapcsol...

Étvággyal, és hízással kapcsolatban szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves Yorkshire Terrierem. Régóta itt kommandózok ezen az oldalon, és feltettem anno pár kérdést a kutyám súlyával, és méretével kapcsolatban.(nem gyarapodott úgy, ahogy vártam)


Arról van szó,( hogy igazán neves tenyésztőtől vettem, mielőtt bárki belekezdene a szaporítós témába, ezt nem szeretném)de mégis az a problémám, hogy marmagassága rendben van, csodaszép a külleme, de csont sovány. Volt neki egy kisebb balesete, ami miatt a fájdalomtól hányt, és majdnem belehalt, a kiszáradás, és a tápanyagveszteség miatt, 2 nap alatt(1.5kg-ból nem nehéz). Még jó, hogy eszemnél voltam, és adagoltam neki vizet, fecskendőben, hogy ki ne száradjon, orvos azt mondta, hogy az életét mentettem meg, de legalábbis szervleállástól megmentettem.

(Kapott infúziót, stb kezelést)


Az a bajom, hogy sovány. Minden csontját lehet érezni. Van ilyen az embereknél is, hogy akármennyit eszik, nem hízik.

Na most: én úgy neveltem ezt a kisállatot, hogy ne legyen válogatós. Megeszi a száraz tápot, nem kézből etetem. Minden a nagy könyv szerint! hogy ne legyen elkényeztetve.


Most kapja a Calopet-et, ami elvileg jó nagyon, de étvágyat nem csinál,csak tápanyagot pótol, valamelyest, de nem látom, hogy hízna tőle, csak a bele van tele.


Házi koszttal nem akarom etetni, mert fűszeresen eszünk.


A tápját ízesítem májkrémmel pár napja, de úgy veszem észre, annak a varázsa is múlik!


Ti mit tennétek?


Szeretnék megmaradni normális gazdinak, de az állatorvos is azt mondta, hogy annak érdekében, hogy hízzon, sajna el kell hogy kényeztessem, amit eddig nem tettem...


Mi a jó életet javasoltok?! Ha megunja a májkrémes tápot, mivel próbáljam ízesíteni?

Vagy ti hogyan csináljátok?, csinálnátok?

Most írjon nyugodtan mindenki, és legyenszíves senki ne torkolja le ezért, lehet, nekem az a fontos, ami másnak irritáló! (lehet nekem is, de basszumpepi, valahogy fel kell hizlalnom a kisállatot)


Köszönöm!

És boldog karácsonyt mindenkinek!


2010. dec. 23. 01:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ok! Köszi a sok tanácsot, böngészek akkor, most mértem ebet, 1kilo 73dkg, abból kb15 dkg kaja, meg kaki, tehát két hét alatt kb 8 dkg-t tuti hízott.

Megtartom a calopet kiegészítőt, meg ízesítem a kajáját, ahogy tudom, remélem hízik, ha tudtok jó tippet, mivel ízesíthetek a májkrémen kívül, az még jól jönne.

Kézből tuti nem fogom etetni, még akkorát nem fordult a világ egy yorki miatt :D:D:D


Még egy kérdés, a calopet meg a béres nem sok együtt? Úgy értem nem lesz túladagolás vitaminból?

2010. dec. 23. 12:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyors konzultáció az orvossal nem fog megártani, akár egy telefon hívással elintézheted.
2010. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ízesítésnek nem tudsz neki főzni? Májkrém helyett házilag főtt májat jól szétfőzve, esetleg szívet, vagy ilyesmit? Húsleves is jó lehet, vagy bármilyen belsőség, zsírosabb husi. Elég olcsók, nagyon finomak, és nagyon szoktak örülni neki. Pár kocka husit beleteszel a táp mellé, meg felöntöd a tápot a levével, szerintem szívesebben eszi.
2010. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Oké, megpróbálkozom a főzéssel, remélem nem fog hígat kakilni tőle! :)

Kedves Tamásh, az orvos adta a calopet-et, írtam is, hogy majdnem meghalt az állatom, gondolhatod,hogy konzultáltam!


Egyéb tippeket vártam, és meg is kaptam, köszönöm mindenkinek!


Kellemes ünnepeket mégegyszer, bárki, aki e sorokat olvassa, és még van ötlete, biggyessze idé nyugvást :P

2010. dec. 23. 18:38
 15/16 hell-ikon ***** válasza:

Tápon kívűl egyébként szokott kapni valamilyen nedves kaját is néha?

Lehet az a gond, hogy a táptól túl hamar eltelik és nem tud megenni belőle annyit, amennyire a szervezetének elméletben szüksége lenne... de ez csak egy nagyon gyenge tipp.

(Egyébként jómagam is az "akármennyit eszik, nem hízik" tipusba tartozom, bár bevallom pont azért mert bűnös módon szinte csak száraz kaján élek - kivéve amikor nem).


Így én is azt javasolnám amit csakkitti írt, némi főtt husit, nedves kaját is a kutyusnak.

Attól (önmagában) még nem lesz híg a széklete.

2010. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Főzök most neki pár deka csirkehusit is a kajája mellé, azt estére még akkor is bepuszilja, ha dugig van :) Szegényem... :D:D:D

kezd súlya lenni :) köszi neked is a tippet:)

2010. dec. 24. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!