Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát javasolnát...

Milyen fajta kutyát javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Sportos típus vagyok, délután lovagolni járok(lovaglás közben várnia kell rám olyan helyen ahol látom). Jó időben eljárok futni. Szeretném ha szinte mindenhova eljönne velem. Kis családi házban lakom egy kis kerttel,benti kutya lenne amúgy csak ak lenne kint az udvaron ha nem vagyok otthon és nem jöhet, de sokat mozogna, jönne velem. Állat és ember szerető ebet akarok mivel sok helyre vinném.

Csak egy csivava kanom volt de őt sokmindenre megtanítottam és a nagyszüleim kutyáit is én tanítottam értek a kutyákhoz.

Nagyon okos, mozgékony kutyát szeretnék(akit sok trükkre meg lehet tanítani) közepes vagy nagy(nem óriás) fajtát.


2010. dec. 26. 15:36
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
0%
A husky aranyos, de nyáron szenved.
2010. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
a dobermann nem agresszív?
2010. dec. 26. 15:54
 13/24 rockyy ***** válasza:
52%
A dobermann, ha jól bánsz vele nem agresszív. Nagyon rossz az emberek felfogása a rottweilerekről meg a dobermanokról, de nyugi, ha jó kézbe kerül egy kutya sem agresszív :)
2010. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Agár.
2010. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
De ha németjuhászt választól, kezd el korán a nevelését, mert-egy fantasztikus fajta, én is imádom-, önfejű és ha nem kap megfelelő nevelést, elszemtelenedik. De ezt a csorbát könnyen ki lehet küszöbölni :). (amúgy, nem tudom, hogy fontos-e neked, hogy fajtatiszta legyen, de ha nem, akkor én a helyedben szét néznék egy menhelyen!:))
2010. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudtok ehhez hasonló teszteket a neten?

[link]

2010. dec. 26. 16:13
 17/24 Akiteki ***** válasza:
A husky mindenben jó lenne, egy gond van vele: Nem fog rád várni, amíg lovagolsz. Unatkozik és keres magának valami elfoglaltságot. Hosszú pórázon magaddal viheted, ha kiskorától szoktatod, szeretni fogja a lovakat is.
2010. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Akiteki ***** válasza:
Ezeket a teszteket felejtsd el. Totál hülyeség. Ezek szerint nekem lenne dogom meg valami pici szőrös ugatógépem. Egyik sem kéne.
2010. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
:D köszi Akiteki és mi a véleményed a német juhászról illene nekem?
2010. dec. 26. 16:31
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
Egyből egy kutya jutott eszembe. A magyar vizsla. Lovakkal jól megegyezik, okos, könnyen kezelhető, tanítható fajta. Közepes méretű, energikus, barátságos. Nem kell ahhoz nagy szakértelem, hogy egy vizslából jó kutyát faragjunk, hiszen hallgat a gazdájára. Hűséges, sőt ami a pláne, hogy őrzi a házat. Viszont szeret feleslegesen ugatni. A gazdája mellett kitart és lehet vele nagyokat futkározni, lovagolni, mert halad a tempódban melletted. Az igényeidnek megfelel, hozzád illő kutya, a vizslákat pedig köztudottan lovak mellett is futtatják, ilyenkor pedig a vadászat érzését kelted, így amikor lovagoltok, "vadásztok" egy nagyot. Sok szerencsét!
2010. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!