Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első szilvesztere és nem tudom, hogy fog a tűzijátékra reagálni nem olyan ijedős fajta kutya volt egy nagy vihar elbújt a helyére és nem is érdekelte de félek, hogy mi lesz vele! A házba nem vihetem de mert nagyon nagy testű és ugrálós rossz kutya de ha rászólok valamennyire hallgat na mindegy! Mit csináljak, hogy ne féljen tőle? És, hogy fog reagálni? És még itt van a petárda is azt is bisztos fogják durroktatni!
2010. dec. 30. 20:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha beülsz vele a garázsba, vagy a helyére. Az a legfontosabb, hogy petárdázás alatt tömd jutalomfalatokkal. Nem a félelmét fogod megjutalmazni, hanem pozitív élményt fogsz neki adni petárdázás közben.
2010. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a kérdés nálam is toppon volt, németjuci 5,5 hónapos, első szilveszter. :D

De rá kellett jönnöm, hogy ez a gyerek nem fél tőle. :D Ha nagy vihar van akkor is a bejárat előtt fekszik, ha durrogtatnak (sajnos kari óta csinálják) akkor is. Múltkor apum elvitte sétálni és pont nem messze tőlük (és most is) durrogtattak. A kutya meg sem rezzent, fel sem figyelt rá.


A lényeg, legyél tök nyugodt, mintha mi sem történne. Ne is figyelj a kutyára, csak ha nagyon nyugodt, akkor dicsérd. :) Közbe játszhatsz vele, vagy etetheted, akkor a petárda hangot jó dolgokkal köti össze. :)


Attól függetlenül holnap én is kiülök a garázsba a kölyökkel (szerencsére a többiek nem félnek tőle), és vele leszek. :)


Neked is sok sikert! :D

2010. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De egész nap csinálják és a garázs meg a helye se fűtött nem bírok vele lenni egész nap de mondjuk úgy éjfél után van a tűzijáték és a petárda mert azelőtt csak párat durrantanak! És ha bedobnak egy petárdát az udvarra, hogy idegesítsék a kutyám? Anyáék azt mondták, hogy nem félős kutya nem lesz semmi baj de én félek és ha elszökik?
2010. dec. 30. 20:12
 4/30 A kérdező kommentje:

Az enyém április 12.-én született 8 hónapos! Remélem nem lesz semmi baj de elszöki szerintem nem tud és az utca közelébe ki se tud menni mert hátra van zárva és van neki egy nagy füves hely ahol nyugodtan szaladgálhat aszt is hallottam, hogy infartust is kaphat de ha a vihar meg se kottyant neki nem hiszem, hogy ez olyan rossz lesz neki!

Meg volt, hogy vot az udvarunkon petárda mert bedobálták ha bedobnak petárdát az udvarra akkor a kutya mit csinál?

2010. dec. 30. 20:16
 5/30 anonim ***** válasza:
Az enyém egy nagy roti keverék.Félt mindíg is.Volt hogy a násodik szomszéd kertjébe találtuk reggelre.Szerencse,hogy nem az utcára néző kapun mászott át.Naszóval!Én vettem neki nyugtató zselét a dokinál.Direkt rákérdeztünk,hogy van e erre a célra.Gondolom már elkéstél,nem tudom hogy van e valahol ügyelet állatoknak szilveszter napján.A ferihegyi úton asszem van csak drágább ünnepnap.Nézz körbe ha gondolod.A nevét nem tudom a szernek,mert úgy szívta fel nekem egy nagyobb tubusból fecskendőbe.Az a lényeg hogy zselés anyag,a kajájába kell keverni.vagy jobb ha 1 szelet szalámiba nyomod ami kisebb falat,hamarabb felszívódik
2010. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hát igen nyugtatót nem tudok neki venni anélkül kell megoldanom!
2010. dec. 30. 20:19
 7/30 anonim ***** válasza:
Pont azért kell szilveszterkor a kutyáddal egy zárt helyre bemenni pl.: garázs vagy az előszoba. A másik fontos dolog, hogy ne izgulj, ne idegeskedj. Ugyanis ez átterjedhet a kutyádra , mint a vonatos kérdésben (lehet te tetted fel azt a kérdést is). Ha a garázsban nincs fűtés és nehezen viseli a hideget - amit nehezen tudok elképzelni, mert mostanában rendesen repkednek a mínuszok -, akkor tegyél be egy hősugárzót vagy egy szieszta kályhát.
2010. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
És ez csak most jutott eszembe, hogy holnap szilveszter és mi lesz a kutyámmal mert még tavaly nem volt ilyen ez az 1. kutyám és szokatlan!
2010. dec. 30. 20:20
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem a kutyámmal van baj ő nagyon jól bírja a hideget és nagyon nagy bundája van golden és labrador keverék! Én nem bírom a hideget egész nap nagyon fázós vagyok és a garázsba meg a helyén sincs áram máshova nem mehetek vele mert az előszobába is tönkretesz mindent pár másodperc alatt!
2010. dec. 30. 20:22
 10/30 A kérdező kommentje:

És ha bezárom a helyére akkor nem hallaja úgy a hangokat és viszek be neki cóvizet meg ételt! De nem akarom kínozni!

Szerintetek ez jó ötlet?

2010. dec. 30. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!