Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első szilvesztere és nem tudom, hogy fog a tűzijátékra reagálni nem olyan ijedős fajta kutya volt egy nagy vihar elbújt a helyére és nem is érdekelte de félek, hogy mi lesz vele! A házba nem vihetem de mert nagyon nagy testű és ugrálós rossz kutya de ha rászólok valamennyire hallgat na mindegy! Mit csináljak, hogy ne féljen tőle? És, hogy fog reagálni? És még itt van a petárda is azt is bisztos fogják durroktatni!
2010. dec. 30. 20:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Az a bolt egy ház és abból nyílik a bolt szóval az mindig nyitva van akkor is beenged mikor nincs nyitva mert be kell csengetni!
2010. dec. 30. 21:16
 22/30 anonim ***** válasza:

Szia:) Bocs, nem olvastam el az összes választ, nem tudommit írtam az előttem lévők.

De én is hasonló helyzetben voltam:)

Nekem labi-vizsla keverékem van, kint ugrál, rohan, tök hebrencs, szóval "rossz" kutya ő is. De a lakásban mégis egy angyal, átvált szobakutya üzemmódra. Szóval próbáld mg beengedni, hátha ő is lehiggad. (már ha szobatiszta, bár ha nem az, akkor se lesz probléma, ha 1,5-2 óránként kiviszed pisilni a biztonság kedvéért).

Egy ideig szagolgatni fog, mászkálni, de egy jó fél óra után megnyugszik.

Azért mondom, hogy jobb beengedni, mert nem lehet tudni, hogy reagál. Lehet, hogy nem fog félni. Az enyém sem vélt(legalábbis kiskorában) a viharoktól, dörgéstől, villámlástól, a tűzijátéktól mégis a frász üt ki rajta, és kell, hogy legyen mellette valaki.

A régi kutyánk(neki sajnos nem én voltam a gazdija, még kicsi voltam) mindig kennelben volt, mert elég rossz nevelést kapott, meg mindig elszökött.

Szilveszterkor is a "helyén" volt. Nagyon félt, reszketett.

Úgyhogy ilyenkor mindig fogtam magam, felöltöztem, és éjfél és egy között(amikor a legdurvább volt a helyzet) kimentem hozzá(bár majd megfagytamxD), és ott simogattam, meg nyugtatgattam. Jó volt neki, hogy ott voltam mellette, nyugodtabb volt, nem csinált semmi hülyeséget.

Szóval ne hagyd egyedül, legyél mellette. A petárda, az meg ajjjj. Hányszor volt szegény kennel-kutyusunknál, hogy k*csög suhancok petárdákat dobáltak a helyébe. Szegény kutya, majd megőrült. Azt hittem, kitépem a kis majmok szívét. Szóval vigyázz, ilyen például nehogy előforduljon!

18/L

2010. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem beengedni biztos, hogy nem szüleim se engednék nem vagyok felnőtt nagyon nagy testű és van egy szobacicám is de csak addig van bent még kicsit mert még kiscica! Kutyát nem engednének ha a macskát is nehezen könyörögtem ki! És tudja hogyha nyiva van az ajtó és nincs hátul akkor nem szabad bemenni a házba nem akarom elrontani mint azt, hogy tudta, hogy nem mehet ki kerítésen kívülre én meg kiráncigáltam mikor először vittem sétálni és azt hiszi bármikor kimehet!
2010. dec. 30. 21:53
 24/30 A kérdező kommentje:
Ha a hejére bezárom oda nem dobnak be petárdát az biztos ha csak be nem mennek és ki nem nyitják a helyét mert kulcs nincs hozzá de nem ezzel fognak foglalkozni és az is eszükbe fog jutni, hogy haraphat is a kutya!
2010. dec. 30. 21:56
 25/30 anonim ***** válasza:

utsó vagyok.

Annak ellenére, hogy télen bent van a kutyám, nyáron, ha nyitva van az ajtó, elég csak egyszer erélyesen rászólni, és nem jön be egész nyáron. Meg tudja tanulni, hidd el:) Ha van pincétek, engedd be nyugodtan. Bár te tudod, te döntésed. Lényeg, hogy kárt ne tudjon magában tenni!!

2010. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy nagy testű kutya miért nem mehet be a lakásba?

Nem rossz, csak nem lett megtanítva a helyes viselkedésre.

Kell hogy őrizze a házat, de oda be nem mehet... :-)

Zárd el valahova és lehet neki nyugtatót is adni.

2010. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mert benti macskám is van! Nyugtatót meg már nem tudok venni! Bezárom a helyére!
2010. dec. 31. 11:54
 28/30 anonim ***** válasza:
Egyébként kutya és macska összeszoktatható, csak türelem kell hozzá. És persze nem most.
2010. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
A kutya meg a macska össze van szokva vagyis a macska nagyon fél a kutyától de a kutya nem bántja volt, hogy bement a macskám a kutyámhoz és a kutya ha akarta volna akkor bánthatta volna de nem akarta a macska fújtatott meg felállt a szőre nagyon félt!
2010. dec. 31. 12:13
 30/30 A kérdező kommentje:
Elbújt a helyére és ott feküdt néha kinéztem hozzá de nem nyüszített meg semmi nem zártam be úgyse akart kijönni!
2011. jan. 1. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!