Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első szilvesztere és nem tudom, hogy fog a tűzijátékra reagálni nem olyan ijedős fajta kutya volt egy nagy vihar elbújt a helyére és nem is érdekelte de félek, hogy mi lesz vele! A házba nem vihetem de mert nagyon nagy testű és ugrálós rossz kutya de ha rászólok valamennyire hallgat na mindegy! Mit csináljak, hogy ne féljen tőle? És, hogy fog reagálni? És még itt van a petárda is azt is bisztos fogják durroktatni!
2010. dec. 30. 20:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Én nem tettem fel vonatos kérdés még olyat kérdeztem, hogy hogy szoktassam le az ugrálásról!
2010. dec. 30. 20:35
 12/30 anonim ***** válasza:

Ha a kutya nem mutatott még félelmet, akkor nem kell neki feltétlenül nyugtató, minek?

Azért mérgezni mert lehet észre sem veszi, hogy lőnek? :D


Hát nézd.. vagy te ülsz ki és nézed meg mit csinál, vagy beviszed a lakásba és igyekszel elterelni a figyelmét valamivel, hogy ne tépje szét a házat. :D


Én kint leszek a kutyuval (bár nálunk a garázs fűtött), most is kint voltam (mert jött a sorozat lövés) a kutya is kint volt de igazából nem is foglalkozik vele. :D Játszik velem, a többi kutyámmal, aztán lőhetnek (pedig itt lőnek az utcában). :)


De nálatok nem lőnek szilveszter előtt? Nem szoktad hallani hogy durrogtatnak? Arra vajon hogy reagált? Mert ha akkor láttad volna mit csinál, akkor letudod vonni a konzekvenciát. :D


De szerinte megnyugodhatsz, egy labi keverék nem fog nagyon félni a lövéstől (hiszen vadászkutya vére van benne).


Bedobják az udvarra a petárdát, hát igen.. :S gusztustalan! Olyankor a fiatal kutya akár meg is nézheti mi az, és az nagyon balesetveszélyes a kutyának. Tudod én ezt az egész durrogtatást betiltanám, de az én vagyok! :S


Szerintem előbb nyugizz le, és néha menj ki a kutyához, ha nem akarod bevinni, hogy mi van vele. :) De tényleg csak akkor ha nyugodt vagy, mert ahogy előttem is írták, átragad a kutyára, akkor végképp megijed.


Németjucis voltam. :)

2010. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom elterelni a figyelmét a szüleim se engednék erről szó se lehet de ha bezárom a helyére akkor mivan?

Persze csak akkor ha látom, hogy fél tőle! És milyen baleset lehet a kutyával a bedobják a petárdát? Nagyon súlyos? Ha valaki be akarja dobni én nem tudom megakadályozni de nálunk csak az egyik szonszéd szokott tűzijátékozni a többijek ilyen kis rakétákat meg petárdát vesznek!

2010. dec. 30. 20:41
 14/30 A kérdező kommentje:
És nálunk csak 31.-én reggeltől kezdik de akkor csak néha egyet-egyet!
2010. dec. 30. 20:43
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de még jöhetnek!
2010. dec. 30. 20:44
 16/30 anonim ***** válasza:

Mi történik ha bedobják a petárdát és a kutya odamegy? Mondjuk kiveri a szemét. :S Vagy megsüketül, vagy infarktust kap... :S

Csak ennyi..

Ha láttál mát hírekbe olyat akinek a kezébe robbant fel a petárda, akkor tudod milyen kárt tud okozni. :S Nagyot!


Nem tudod megakadályozni, csak elzárással az utcafronttól.

Ha hátul van a kertbe, oda senki nem fog bedobni petárdát, mert gondolom a szomszéd azért normális, és kint fogja fellőni az utcán. :)


Bezárhatod, ha más lehetőség nincs, de néha menj ki és nézd meg, hogy van a kutya. Szüksége van biztatásra, vagy elvan magában az ólban? Ha utóbbi, akkor megnyugodhatsz. :)


Jó környéken lakhattok. Nálunk karácsony óta megy a dobálózás. :)


Németjucis voltam

2010. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha nem viheted be a lakásba, akkor zárd be a helyére egy pár órára, ameddig nem tudsz rá figyelni. Leteszel elé egy jó nagy marhacsontot, amivel el tud macerálni egy darabig, míg elrágja, viszel neki ki friss vizet, és otthagyod.

Aztán max 2-3 óránként meg kéne nézned mi van vele, játszani egy kicsit vele stb, aztán megint ugyanez. Javaslom, marha csontot vegyél még valamilyen hentesnél, mi marha térdet szoktunk venni neki (azt adhatod nyersen is, nem sok hús van rajta) és veszel belőle mondjuk 3-at (egy darab kb 70 ft) és akkor azokat odaadod neki, ellesz velük :)

2010. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Jó környéken vagyunk és nálunk még egy petárda se volt! Jó gondoltam, hogy nagy bajt csinál a petárda de nincs annyira hátul a kertbe holnap játszok vele, hogy elfáradjon és bezárom a helyére ha minden jól megy akkor pihenni fog egyet!
2010. dec. 30. 21:10
 19/30 Akiteki ***** válasza:

Az első durrogásoknál menj ki hozzá és viselkedj úgy, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga és semmi ok a félelemre.

Természetesnek fogja venni, hogy ez is hozzá tartozik a mindennapokhoz.

Az első kutyám mellé fél éves korában ledobtak az emeletről egy petárdát. Én is frászt kaptam és vagy 10 percig alig hallottam. Persze első dolgom volt, hogy nekiálltam a kutyát nyugtatni meg babusgatni. Na itt rontottam el! A kutya onnan kezdve úgy vette, hogy én is félek, mert a gazdi is fél. Féljünk együtt.

Minden szilvesztert és augusztus 20-át a spájz sarkában töltötte remegve. Adtam neki egyszer sedalint, annyit ért, hogy fekve reszketett és nem ülve.

8 éves korában sikerült eljátszanom, hogy 4 másik - nem félős - kutyával kimentünk augusztus 20-án a Margit szigetre. Mikor kezdték a tüzijátékot, Akela persze bepánikolt, lefeküdt a lábamhoz és remegett. Én meg mindig arrébb léptem egy kicsit. A többi kutya meg figyelte a színes fényeket. Kb. a felénél tarthatott a műsor, mikor az én kutyámnak feltűnt, hogy rajta kívül senki más nem fél, lehet hogy nincs is mitől.

Innen kezdve jöhetett petárda, tüzijáték, lovashadsereg, nem zavarta a durrogás.

2010. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Van a közelbe egy állateledeles bolt talán holnap nyitva lesz pár utca tőlünk reggel elsétálok
2010. dec. 30. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!