Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Volt már, hogy a...

Sürgős! Volt már, hogy a kutyád hisztizett kaja-ügyben? (Élelem-megtagadás. )

Figyelt kérdés

Nekem nyáron már eljátszotta néhányszor, de akkor nem volt gáz, hogy nem akar enni napokig...

De most először télen is. Tiszta gyagyás. De most veszélyes kivárni azt az időt.


Valami gyorsabb módszer nincs?

Azt találtam ki, hogy amikor belekóstolás után ellép az ételtől és csak néz, akkor már rakom is fel az asztalra, és egy darab "cic-cic"-re négy macska veti rá magát, ő meg végignézi, ahogy elfogyasztják helyette.

Ezt két napja csinálom, és mindig látom rajta a megdöbbenést, és elkezd kaja után szaglászni a földön, de ettől még nem jött meg a kedve, a következő etetésnél újra eljátssza, hogy nem kéri.


Nem tudtok egy gyors megoldást?


Nyáron a max. 2 hét volt, amíg újra meg nem jött az étvágya, ha ezt most újra megcsinálná, abba bele se merek gondolni...


2010. dec. 31. 02:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Még mindig nem eszik. Fogalmam sincs, mi a baja. Fogyásnak indult, nem igaz, hogy nem zavarja ebben a b...ott hidegben! A macskák naponta kétszer jól laknak a kajájából.

Mi a frászt csináljak? Már eltelt egy hét.


Lehet jobb lenne, ha egyáltalán nem tennék elé ételt 2-3 napig? Csak a másik kutya meg zabál továbbra is, érezné rajta az ételszagot, miután behabzsolta, az pedig újabb pszichikai stressz lenne, vagy nem?

2011. jan. 1. 20:53
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem válts tápot, vagy főzz neki.
2011. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

egészségileg rendben van a kutya? sok betegségnek lehet jele az étvágytalanság. az is lehet, hogy valamelyik foga fáj...

egy állatorvosi kivizsgálást javasolnék, és addig is zsírral megtoldani az adagját, az a kevés, amit megeszik legalább legyen kalóriadús. (arra figyelj, hogy ha hirtelen sokkal zsírosabbat eszik, akkor meghajthatja)

2011. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Rendben, mindjárt tartok egy vizsgálatot!
2011. jan. 1. 22:50
 15/22 A kérdező kommentje:

Szegénynek megtapogattam, megnyomogattam a fogait, de nem mutatott fájdalmat, mondjuk nem tudom, hogy ez a módszer mennyire megbízható, lehet, hogy "letagadhatja".


Húú, hát a táppal az a baj, hogy sokat kipróbáltunk korábban, de egyik sem vált be, mert vagy emésztési gondokat okozott, vagy nem, de nagyon rossz minőségű volt. Jó minőségűből ez volt szinte az egyetlen. A mások, egy Pro Plan táp, túlsúlyos kutyáknak volt, az pedig nem jó, mert nagyon sokat mozgunk, még a sima tápokból is sok kell, ráadásul kinti kutya.


Attól félek, hogy ha most elkezdek főzni neki, akkor ezentúl főzögethetek életem végéig, amivel csak egy baj van, az, hogy még tanuló vagyok, emellett keresek egy kevéske pénzt elég ócska munkával, szüleim pedig nem finanszíroznák... Főleg, mivel mi is elég ritkán eszünk ilyesmit, és akkor a kutyáknak mindennap csinálja húst? Szüleim pénzén? :S


De a zsírosítást mindenképp megcsinálom.

2011. jan. 1. 22:59
 16/22 A kérdező kommentje:
Most elvittem megfuttatni, a másik kutyát itthon hagytam, hogy csak vele foglalkozzak (meg az amúgy is olyan félős, hogy hátráltatott volna minket, ha petárdáznak). De annyi volt amikor hazaértünk, hogy ivott egy kis húslevest. Lefogadom, hogy ha sima vizet viszek ki neki, bele se szagol, az se érdekli, hogy kiszomjazott.
2011. jan. 2. 00:13
 17/22 anonim ***** válasza:

Figyelj! Az, hogy főzöl neki a táp mellé, nem igazán jelent plusz költséget, hiszen annyival kevesebb tápot eszik! Nem színhúst kell főzni, hanem csirke/kacsa/pulyka farhátat, nyakat, fejet, rizst, bele pl.répát. Annyi vízzel felöntve, hgy ellepje felteszed főni (tehetsz bele egy nagyon kevés sót és bátran petrezselymet), a végefelé adagolod bele a rizst vagy tésztát és ha megpuhult, lehűtöd és adagokban egy kis száraz táppal keverve a kutyának adod. Máskor ugyanezt pörkölnek főzöm meg, vagy egy kis zsíron, fedő alatt megsütöm. Nekünk vizslánk van, egy héten 2x főzök neki, ezt elosztva keverem bele a száraztápjába és sosem hagy egy morzsát sem. Nagyjából egy óra kell a főzéshez, ebből 10 perc a tényleges munka, a többi megy magától, csak néha rá kell nézni, megkeverni, stb. Kb. heti 2 kg farhát/nyak/fej/láb (táposnál nagyon olcsó), két marék rizs, 4 szál sárgarépa

igazán nem nagy költség és mint írtam, ennyivel kevesebb táp fogy.

Vidd el a kutyát orvoshoz, nehogy valami bajt jelezzen az étvágytalansága (belső fájdalom, gyomor, epe, máj, belek, stb. is lehet), ha minden rendben, akkor próbáld ki az új menüt!

2011. jan. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Rendben :) Én arra gondoltam, hogy a tápot teljesen lecserélem főtt ételre, az tényleg nagyon sokba kerülne. Hozzákeveréses módszerrel rendben van, mert akkor csak a konzervet kell lecserélni "házi kosztra".

Tegnap (vagyis az már ma volt) a tápot húslevessel, tésztával, konzervvel és sült szalonnával kevertem össze, de így sem jött meg a kedve.


Most már meglátogatjuk az orvost, bár nem tudom, mennyi értelme van. Nem ez az első, hogy ennyi ideig nem eszik, és a kedve ugyanolyan jó, tegnap körbebicikliztük a falut és alig lehetett utolérni, olyan tempóval futott. Csak már látszik rajta a fogyás, és nagyon hideg van.

2011. jan. 2. 14:53
 19/22 A kérdező kommentje:

Semmi baja.


Tegnap este kétszer annyit futtattam, az se vált be, annyi történt, hogy megivott egy tál levest, az alján sajtdarabokkal, az ételnek pedig kb. a harmadát ette meg, ami összesítve az ötöde a napi adagjának.


Most mi legyen, ne adjak neki egyáltalán egy-két napig?

2011. jan. 3. 14:59
 20/22 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk nagyobb vizsgálatra, mert MÉG mindig NEM ESZIK rendesen. Legszívesebben leadnám egy hétre a menhelyre, hogy megtanulja, mit jelent az étel... mert még mindig nem veszek észre rajta egészségügyi jeleket. Hiperaktív továbbra is, sőt, egy hatalmas krátert ásott az udvar közepére, mert nem vittem el futni.

Majd meglátjuk.

2011. jan. 19. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!