Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie tényleg...

A Border Collie tényleg megbolondul ha egy nap 3 óránál kevesebbet foglalkozok vele? Vagy ennyire azért nem durva ahelyzet?

Figyelt kérdés

És mivan akkor ha pl kimarad egy-egy nap? Mondjuk karácsonykor nemtudok vele futkosni és játszani?Akkor tör zúz,rongál?

A szukák tényleg nyugisabbak?


2011. jan. 10. 13:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%

nekem is jöhet a palid email címe

meglátjuk meddig lesznek meg a kutyáid, és meddig élősködhetsz azon a farkon

2011. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Ez az egész baromira el van túlozva. Oké, munkakutya, sok mozgásra, feladatokra van szüksége. De ha valaki munka/suli előtt kimegy vele 1 órás sétára, ahogy hazaért játszik, foglalkozik vele és este is mégegy sétára elmegy, simán elég neki.


Nem kell a border collienak természetfeletti képességeket tulajdonítani. Ugyanolyan mint bármelyik másik nagy mozgásigényű munkakutya.

2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

ugy tudom hogy ha "kiállitásos" tenyésztőtől és nem "munkás"-tól hozom akkor nyugisabb...

nem , nem az első kutya, és nem panelban lakom.Kertesház.

2011. jan. 10. 14:53
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

nyugodtan bevállalhatod, ez az egész sétáltatás úgy túl van lihegve, ahogy van

én hetente 1szer sétáltatok, maximum, de még akkor sem biztos

van nagy udvar, szaladgálhat annyit amennyit akar

és még sosem ástak azok a kutyák sem, akik még életükben nem voltak kint az udvarból

2011. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
de gondolom neked nem border collie-d van .. utolsó.Vagy de?
2011. jan. 10. 15:22
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
de border colliet ne vállaljon az, aki kibassza a kertbe. szellemileg ugyanúgy éhezik majd...
2011. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
szó sincs ilyesmiről , mindennap lelenne fárasztva , csak attolmég előfordulhat h kimaradhatnak napok:/
2011. jan. 10. 15:43
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
A munkaborder és a show típus ég és föld. Ha az utóbbit választod akkor is lesz egy aktív kutyád, de nem golyózik be, ha nem futhat 5 órát naponta. Ha úgy érzed ki tudnád elégíteni az igényeit, akkor vegyél nyugodtan show bordert, vele sem lesz több probléma mint bármelyik másik átlagos kutyával.
2011. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
köszi ez megnyugtató :)
2011. jan. 10. 18:00
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem munka vonalú borderem van, minden létező dolgot terelne, ha otthon vagyunk és épp nincs mit csinálnia és nem szólok rá, hogy most nyugi van folyton jön és dugdossa a játékait. Nem járok vele mindennap sétálni csak hétvégén, vagy ha már világosabb van akkor kijárunk 2-3 órás sétákra, sétánk van ugyanaz mintha otthon lennénk mert folyton a s*ggemben van és várja, hogy dobjam a labdát, vagy tanuljunk. Más kutyákkal nem megy el játszani, aki csak létezik számára én és a labdája. Senki más. DEE! 9 órát van otthon egyedül eddig még semmim nem ment tönkre az udvarban, talán csak a fű minősége, de az is csak a labdakergetéstől. Ha azt mondom neki,"NYUGI", akkor elvonul a vackába és kussba van amíg nem hívom, vagy pedig esténként bekucorodik mellém a TV elé és smúzol, meg puncsol nekem, teljesen ellentétévé válik annak mint ami. Tehát ez a munka kutya dolog sok esetben el van túlozva. Nekem kimondottan ha munkamániásságot akarunk említeni, akkor a malik jutnak eszembe, mert szerintem a border és a mali munkailag ég és föld.
2011. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!