Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk. Mindenképpen szeretnénk egy kutyát. DE MILYET?

Figyelt kérdés
A terült elég nagy 3-4 ezer nm, gyerkőc még nincs, de majd azért szeretnénk, igazából házőrzésre kellene, de azért ne legyen egy véreb... Pulira azt mondják, hogy túl sokat ugat, a Német juhász idővel meggajdul, a Golden Retriever meg nem túl barátságos? Ti mi ajánlanátok. Kozép termetű, tekintélyt parancsolo, és mégis jo házorző kutyust.
2011. jan. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Pontosan.

A kutya nem a ház tartozéka, hanem élőlény.

2011. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:

Én a vizslát és a labradort tudom ajánlani.

Gyerekszerető, okos, engedelmes kutyák, bár nem őrző-védőknek használják igazából őket.

2011. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a kérdezőnél idővel minden kutya "meggajdulna", mert ha csak házőrzésre használják, az kevés egy kutyának.

Vizslát, aki igencsak emberközpontú, nem a kérdező egyéniségének való!!!!!!!!!

2011. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kata! Nem lovallod egy kicsit bele magad?:) Áruld már el nekem, hogy hol írta a kérdező, hogy nem szeretné, imádná, gondolom természetes neki, ezt külön én sem írnám oda. Egy plusz szempont neki a házőrzés, ami egy családi ház esetében érthető. Remélem jól értelmezem a kérdező szándékát persze!:) Szóval nyugi!:)
2011. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:

Először is, ahogy látszik, nála a családi ház adja meg elsősorban a kutyatartás lehetőségét.

Ha elköltöznek mi lesz a kutyával?

Ha nem vállal valaki lakásban kutyát, akkor nagy valószínűséggel minden "imádata" a házőrzésnek szól, ami nem a legjobb kutyatartást szokta jelenteni.


Nem, nem lovalom bele magam túlságosan a témába, mert túl sok depressziós és elhanyagolt kutyát láttam és hallottam életükről.

Tudom, hogy az ember fontosabb - éppen ezért csak annak lenne szabad kutyát tartani, aki az életmódjával tud és akar igazodni hozzá. Akinek nem csak egyvalamire kell a kutya.

2011. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
Én is imádom a kutyákat, és én sem szeretném, ha a kérdező leendő kutyája későbbb a menhelyek népes táborát gyarapítaná, hidd el. Csak ne általánosíts! Azt, hogy kertes házhoz köti a kutyát, nagyon is jól teszi (én, mint ónémetjuhász kutya tulajdonos mondom), mert akárki akármit mond, egy nagyobb testű kutyának, de már akár egy puli méretűnek is jobb kertben, ezek a kutyák nem lakásba valók!! Bár az én kutyán bent alszik velünk a házban, hogy ne legyen kint éjjel egyedül, de ez az én gyengeségem:), meg bent van, ha hideg van, de nappal kint van, rohangál. Tudom, sokan tartják bent a lakásban őket, sajnálom is azokat a kutyákat.. jó lehet egész nap heverni a lakásban a 2-szer 10 perces sétát kivéve.. Bár szegények nem is tudják, miből maradnak ki.. Tehát a lényeg, hogy kösse csak kerthez a kérdező. Ha meg később mégis lakásba költönének, vagy bármi, nyilván imádnák és vinnék, felteszem, nem hagynák egyedül magára. Én legalábbis sose tenném. És mivel magamból indulok ki, a kérdezőről se feltételezem egyből ezt.:)
2011. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:

A kertes ház ideális állapot. De sajnos nincs ideális állapot mindig.

Sok kutyának az életet jelenti, ha sintértelepről, vagy kóborlásból fogadják be, akár városi lakásba is.

A gyakorlat az, hogy a városi kutya többet mozoghat, több inger éri, mint a kerti kutya, akinek a mozgás igényét csak a kert adja.

És ha az általánosítás nem is mindig helyt álló - rengetegen adnak túl az addig hűségesen szolgáló kutyáikon, csak mert elköltöznek kertes házaikból.

És ha az a közfelfogás, hogy kutyának kertben a helye, ha direkt olyat választottak, akkor bizony meg fognak válni tőle. Mert sokan nem engedik be a lakásba, ezért aztán elképzelni sem tudják, hogy a kutya ott is boldog lehet, mert beleférhet az ember életmódjába.

Úgyhogy fontos az ilyennel szembesíteni az embereket - sőt, hiba ezt elhallgatni!!!

2011. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
Hát, lakásban tartott kutya esetében is van, hogy lusta nagyobb sétákra vinni a gazdi, csak 2 percre, míg elvégzi a dolgát (sok ilyet ismerek), kertes kutya esetében meg - a kert önmagában nagyobb inger, mint egy zárt lakás, ez tény - is van olyan gazdi, aki hetente többször több órás túrákra viszi az erdőben, ami lássuk be, városban nem megvalósítható (például én, és még sokan mások:)). Persze, egy menhelyi kutyának biztos jobb, ezt nem vitatom, na de laktam én is a városban jó pár évet, környező házakban tele volt német juhásszal, vizslával, sőt még husky is volt szép számmal. Őket nem a menhelyről hozták.:) Ha tudnának beszélni, és a gazdi megkérdezte volna tőlük, hogy inkább kertes házba vagy egy 30 nm-s lakásba.. na érted.. Az, hogy egy kutya kertben van, nem azt kéne jelentse és jobb helyeken nem is azt jeleni, hogy ki van csapva a kertbe azt' jól van..Nálunk itt, ahol lakom legalábbis nem, viszik sétálni stb. (agglomeráció). Falun persze biztos több a felelőtlen állattartó, ott tényleg sok ember a kutyát haszonállatnak tekinti csak. Azt, meg hogy mire kell leginkább a kérdezőnek, és hogy ha költözni kéne, vinnék-e, ide-oda találgatások helyett majd ő biztos elmondja.:)
2011. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudom, hogy vinné-e magával esetleges költözés esetén a kutyát, én bizony semmiféle állatot nem javasolnék neki. Főleg nem olyat, aminek szükséges a kert.


Egyébként a városi kutyák sétáltatási szokásait nehéz megítélni.

Nálunk is van két alkalom naponta, amikor csak tíz percre vagyunk kint. Aki ez után ítél, az bizony téved. Mert van két alkalom, amikor két-két órát.

Nem hiszem, hogy minden kutyás minden sétaidejét ismeri az, aki véleményt akar formálni...

2011. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat Mindenkinek! Jott jopár javaslat a fajta választásra. Kata nevű hozzászolo megnyugtatására.... IMÁDJUK AZ ÁLLATOKAT!!! A kutyust is szeretni fogjuk, amennyire csak lehet! Ahogy egyik hozzászolo megírta ez nálunk EVIDENS!!!! Ja és nem azért vásároljuk a 30 millios házat, hogy 8-10 év múlva elkoltozzunk! Kata megnyugtatására nem hitelből és nem is fekete munkábol vesszuk. Ja és még mielott megkérdezne Kedves Kata nem NEEEEM fog éhezni a kutyus, azaz kutyusok, mert egy menhelyit is akarunk mindenképpen orokbefogadni. Akár két ilyen házat is tudnánk pillanatnyilag venni... A házorzésről pedig annyit, hogy a kutyák melett 3m magas masszív kerítés, a legfeljettebb riaszto, valamint aktív kamerák is segítik a kutyust... Kedves Kata megnyugodott? De azért tudja elképzelem ont egy 45 nm-es panelben az agyon imádott kuyuskáival - szegények... Eszem ágában sem lenne megkotni oket, 4000 nm áll szabadon rendelkezésukre... bocsi a lapi billje szarakodik...
2011. jan. 21. 13:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!