Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk. Mindenképpen szeretnénk egy kutyát. DE MILYET?

Figyelt kérdés
A terült elég nagy 3-4 ezer nm, gyerkőc még nincs, de majd azért szeretnénk, igazából házőrzésre kellene, de azért ne legyen egy véreb... Pulira azt mondják, hogy túl sokat ugat, a Német juhász idővel meggajdul, a Golden Retriever meg nem túl barátságos? Ti mi ajánlanátok. Kozép termetű, tekintélyt parancsolo, és mégis jo házorző kutyust.
2011. jan. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

18:28 -sajnos így van.

Sőt, tenyésztő, szaporító sem nézi, hogy hova kerül a kutya és mi lesz a sorsa.

Igy a kérdező is minden bizonnyal fog kutyához jutni.

Aztán a többi már a jószerencse dolga.

2011. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

18:30.


Meg azt is hajtogatod, hogy nem írja a kérdező ezt vagy azt.

Érted?


Viszont nem kötekedésnek szánom, de én meg a munkahelyhez kötöttem a kutya vásárlást.

Amíg nem volt meg a vagyonőri igazolványom addig nem jöhetett a kutya.

De hogy megnyugodj, azóta is velem van, tenyésztőtől vettem, mai napig tartom vele a kapcsit, és az mellett hogy együtt dolgozok a kutyával, megjártunk pár kiállítást is. Soha semmilyen körülmények között nem adnám oda senkinek, sőt a munkahelyem is megválogatom, mert a kutyát nem fogom tönkre tenni senki kedvéért.

2011. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

Utolsó, pontosan ilyen választ vártam volna a kérdezőtől is.

Hogyha már megvan a kutya, akkor BÁRMI is történik a családban, tőle nem lesz megválva.


Mert én sem tudtam sokáig elképzelni, hogy kutyával lakjak lakásban.

Aztán egyszer befogadtunk egy szerencsétlent, gondoltam ideiglenesbe, amíg nem tálunk neki gazdit.

Nem találtunk ,de ki már nem dobtuk. Azóta van kutyánk, mert megtanultunk kutyával élni.


Azonban mivel ilyen válasz nem jött a kérdezőtől, egész másról hadovált, ezért az eddigi véleményem változatlan.

2011. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:

Az én véleményem is változatlan.

Mindenki azt ír amit akar.

2011. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
Ha mindenki azt ír amit akar, akkor mi bajotok is van velem...?
2011. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem társnak hanem csak "házőrzésre": minden óriás és hosszabb szőrű kutya.


De kutya helyett lehet akár: aligátor, medve,gorilla,hiéna....stb

2011. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

Sőt, a tapasztalat szerint a legjobb házőrző a liba, pontosabban sok liba.

Hatékonyak, lekenyerezhetetlenek, ugyanakkor a többi szárnyassal jól megvannak.

Vannak helyek, ahol pl. laktanyákat is őriznek velük.

Harminc, negyven évig is elélnek, ha hagyják.


[link]


Persze nálunk csak tömve ismerik a májáért...

2011. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
63%

a kérdező csak azt írta, hogy imádja a kutyákat azt nem, hogy sétáltatná is napi szinten-mert szerinte ott a nagy kert nekik...

a szeretet ott kezdődik, hogy az legalapvetőbb szükségleteit biztosítjuk az állatnak-az egyik legfontosabb a közös séta felfedezés!!!!!

akkor, hogy is van ez a szeretet?-én ezt csupán egoizmusnak hívnám...de nem szeretetnek csak a szeretet akarásának, erőszakának...

attól még, hogy az embernek nagy kerte és sok pénze van még nem lesz boldog a kutyája-egy kutyának erre nincs szüksége, de következetes útmutatásra, sétákra, igényeinek megfelelő törődésre MINDEN NAP szüksége van!

2011. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy a kérdésem ekkora vitát váltott ki, bár inkább fogalmaznék úgy, hogy Kata nevu hozzászolo aggodalma generálta ekkorára... Mondjátok már meg nekem légyszi mi a fenéért akar ez a holgy minket mindenáron elkoltoztetni??? Fiatal pár vagyunk most szándékozunk VÉGLEG letelepedni. Anyagilag szerencsére nagyon stabil lábakon állunk, biztos, jol fizeto az állásunk és jol meno válalkozásaink vannak! Kész téboly ez a holgy... NEM KOLTOZUNK!!! OK??? Ha mégis? Nekunk ez eddig sem volt kérdés. TERMÉSZETES, HOGY A KUTYUSOK IS JONNEK!!! Nem tárgyként tekintunk rájuk! Egy példa mennyire rossz gazdik vagyunk - gyerekkori cicusom 18 évig élt, majd végelgyengulésben az orok vadászmezokre koltozott... A sok munka mellett az aktív pihenés is kedvencunk. Hétvégente rengeteget kirándulunk, imádjuk a természetet, naná, hogy a kutyik is jonnének! Nyugodjatok már meg, FOGLALKOZNÁNÁK VELUK ELEGET!!! Állatbarátok vagyunk, és szeretjuk is oket NAGYON!!! Kedves Kata így rendben van? Megnyugodott? De kérdezhet még bátran, szívesen válaszolok!
2011. jan. 22. 15:06
 60/66 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, hogy miért volt olyan nehéz ez a konkrét válasz kinyögése.

Mivel a kertes házhoz kötöttétek azt, hogy kutyát szereztek, ezért tettem fel a kérdést, hogy mi lesz, ha nem lesz kertes ház.

Éppen mert fiatalok vagytok,jó ha megtanuljátok: a végleg, a mindig és a soha fogalmak nem emberi léptékűek.

A szándék nem mindig passzol a körülményekhez.

De ha a kutyát viszitek nem kertes házba is, akár albérletbe, akár máshová - akkor viszont nem értem, eddig miért nem volt kutya, ha annyira szeretitek?


Kár, hogy kekeckedésnek fogjátok fel azt, amin inkább elgondolkozni kellene.

Én nem vagyok fiatal, sok mindent megéltem - de nekem is kell tanulni.

Mégpedig azt, hogy manapság a többségnek nem kell a tapasztalat.

Pedig előbbre csak előbbről lehet jutni könnyebben és gyorsabban.

De nem vagyunk egyformák.

Én szóltam, vagy elgondolkoztok rajta, vagy elvetitek.

Többet nem zavargok.

2011. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!