Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk. Mindenképpen szeretnénk egy kutyát. DE MILYET?

Figyelt kérdés
A terült elég nagy 3-4 ezer nm, gyerkőc még nincs, de majd azért szeretnénk, igazából házőrzésre kellene, de azért ne legyen egy véreb... Pulira azt mondják, hogy túl sokat ugat, a Német juhász idővel meggajdul, a Golden Retriever meg nem túl barátságos? Ti mi ajánlanátok. Kozép termetű, tekintélyt parancsolo, és mégis jo házorző kutyust.
2011. jan. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Én menhelyi kutyust ajánlanék :)

Kiválóan alkalmasak ők is ugyanúgy házőrzésre mint a fajtatiszták :)

Remélem tudtam segíteni :D

2011. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nem nyugtatott meg.

Nem jött válasz arra, hogy mi lesz, ha ismét pl. panelbe kell költözni?

Mi lesz az addig imádott, agyon etetettet kutyával?


A kutyáimat meg ha annyira sajnálja, miért nem hozta ki eddig a sintértelepről, mint én...?

Ja, a panel kényelmébe nem való, igaz, mert sétáltatni ,mozgatni kell!


Szóval a kérdező válasza magáért beszél - mert nincs szó arról, hogy a kutya a családhoz tartozik, hanem csak a házról.

Én nem ajánlok az ilyen "állatimádónak" semmilyen állatot, még egy beteg bolhát sem. :-/

2011. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
Jajjajj..Ne haragudj, de ez szőrszálhasogatás..mi bajod van Neked?? Nem volt egyértelmű, amit írt? Szeretnék, imádnák, semmilyen körülmények között nem hagynák magára.. És az egyik kutyust menhelyről akarják hozni. Már tényleg nem értem mi is a bajod így látatlanban a kérdezővel komolyan?!? Ha a kérdező egy 30 nm-s lakásban lakna, akkor javasolnál neki kutyust? Nem. Így, hogy családi házban lakik, így sem, mert mi van, ha egyszer költözni kell? És ha.. blablabla.. Semmi nincs, megoldják nyilván akkor is. Vagy Te akkor kinek javasolnál kutyát, áruld már el?
2011. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nekünk is akkor lett először nagytestű kutyánk, amikor kertes házba költöztünk, és milyen jól is tettünk, nem tudnám a német juhászomat egy lakásban elképzelni, még akkor sem, ha (ahogy írtad) 2 alkalommal mozog 2-2 órát.. mi az.. az én kutyám naponta futja a kertben a dupláját, - jó, télen a hidegben kevesebbet van kint- , és ebbe az erdei túrák bele sincsenek számolva.. Ezen kár vitatkozni, tény, hogy kutyának kertes házban jobb helye van. Egyértelmű, hogy a Te kutyáidnak jobb veled a lakásban, min egy menhelyen, de ettől még amit állítok, az tény.

DE: nyilván normális ember (ha előre nem látható okok miatt, mert igen, ilyen előfordulhat) költözik, viszi a kutyát is, és igyekszik lakásban is a legjobb feltételeket megteremteni neki (sok séta stb..).

2011. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:

Igen, az a véleményem, hogy aki kutyát vesz magához és nem tudja vállalni bármilyen családi körülményben áll be változás nem válik meg tőle, az ne vegyen magához kutyát.

Ennyi.

2011. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
Én ezt értem. És igazad is van. De felidéznéd, hogy a kérdező ilyet hol írt? Ők csak vártak a kutyával a kertes ház meglétére. De hol állította, hogy később bármi miatt magára hagyná?
2011. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

A kérdező véleménye, hogy kutya nem való lakásba. És konkrét kérdésemre nem írta konkrétan, hogy vinné magával.


Egyébként lehet választani a költözés miatt túladott "agyonimádott" kutyák közül:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
Oké.. majd a kérdező elmondja, hogy mit tenne, én csak arra próbáltam kilyukadni, hogy azért, mert sok ilyen van, még nem biztos, hogy ő is!
2011. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
Mellesleg az én véleményem is az, hogy kutya nem való lakásba, mégis vinném, ha költöznöm kéne, eszem ágában sem lenne eladni/magára hagyni. De attól még az a váleményem, hogy nem való lakásba!:)
2011. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:

Egyetértünk, szerintem is jobb a kertes ház.

Nekem is az lenne.

De nincs rá módom és azoknak a kutyáknak sem volt, akiket kihoztam a sintértelepről.


Sok embernek nem illik bele az életmódjába a kutya, azoknak nem kellene tartani, bármennyire is hiszik, hogy jó lenne.

2011. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!