Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta?...

Szerintetek fajtatiszta? Bullteriernek vettem most 9 hónapos és kicsit elbizonytalanodtam

Figyelt kérdés
[link] [link] [link] köszi a válaszokat
2011. jan. 26. 18:18
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
vérmérséklete tiszta staffi szoval nem tom 10000 ért megérte szerintem
2011. jan. 26. 18:47
 22/36 anonim ***** válasza:
Nagyon édes kutyus, de abszolút nem fajtatiszta! :) Sokkal több benne a labrador vonás. Kedves ismerősöd lehet ha így átvert!
2011. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Szép kutya, de nem fajtatiszta. Még a képen, amit linkeltél, és a sajátodon is látszik, hogy a szőrük is más. A tiedé hosszabb. A füle is magasabban tűzött szerintem. Azért szeresd, mert szép kutya.
2011. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
mondom hogy láttam az anyát és az apját is bár csak képen de visszamenőleg lehet a génekbe valami selejt ami most jöt ki nem ?? mert az alombol még van 1 szuka ami a szomszédba került és ő másabb . na okosok ez hogy van :D
2011. jan. 26. 18:50
 25/36 anonim ***** válasza:
Jaj minek teszed fel a kérdést ha te meg vagy arról győződve hogy fajtatiszta? Sajnálom hogy el kell keserítsünk de nem az.. Ki tudja hogy egyáltalán azok e a szülei akiket neked mutattak?! Mikor tüzelt a szuka még felcsinálhatta egy csomó más kankutya is.. Ezt az is bizonyítja hogy a testvére más.. Amúgy meg ha nincs törzskönyve akkor nem minősül fajtatisztának, csak fajtajellegű keveréknek.
2011. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

na figyelj!

TE kértél segítséget mert elbizonytalanodtál akkor 1) mért nem fogadod el, hogy mindenki azt mondja, hogy nem fajtatiszta és tisztán látszik a képen, hogy más a feje is meg a szőre is!Teljesen mindegy, hogy az anyja apja vagy valamelyik dédszülője nem volt fajtatiszta a kutyának, akkor sem az!

2)nem okoskodónak kell hívni azokat akiktől tanácsot kértél...

de ami a legfontosabb tuti, hogy nem fajtatiszta. Törzskönyve van? nincs? akkor meg még úgy sem tudod bizonyítani, hogy fajtatiszta, hogy ha biztosra állítod, hogy az apja anyja a kutyának staff...

2011. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Tudod, lehet az egyik kutya jól sikerült keverék .Vagyis bedolgozott a fajtába más fajta is kicsinyég. Ez lehetett akár nagyszülői résznél is. De lehet, a mamakutya a nász után még elfogadta másik kan felajánlkozását.

A kutyáknál az öröklődés igen tág. Mert nem csak az apa-anya van. Annak vannak testvérei, sőt, a nagyszülőknek is vannak testvéreik.És így tovább.

Ha látod benne azt, amiért választottad, szerencsés vagy, hiszen megfelel neked. Nyugodtan nevezd, aminek kedved tartja . Legyen egészséges és éljen veled sokáig.

2011. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Doruss ***** válasza:

Hát nem fajtatiszta az biztos. Azért látszik benne pár staffordos vonás, de döntően nem az. Egyébként szerintem nem számít, hogy fajtatiszta-e. Attól még gyönyörű, és csodálatos társ lesz, hidd el.

Amúgy lehet, hogy a szülők sem voltak fajtatiszták. Két különböző fajtájú kutya keresztezésénél gyakran történik olyan, hogy egy egyed jobban hasonlít az egyik szülőre, mint a másikra. Lehet, hogy az egyik szülő ilyen volt.

Vagy lehet, hogy az apja vagy az anyja "nyomokban" tartalmaz valami más fajtát is, csak azóta mindig staffordokkal keresztezték, és a másik fajtától származó tulajdonságok elhalványodtak, és most ennél a kutyánál újra előbukkantak.

Remélem, érthető voltam, magyarázni azt nem tudok :)

És ez már kőkemény genetika :'D

2011. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Mindenki olyan képet mutat neked, amilyet látni akarsz. Törzskönyveket láttál-e? Kétlem.

Ennek a kutyának köze nincs a staffordshire bullterrierhez. Ő egy aranyos keverék.

Nézz meg egy standardot, és nézd meg utána a kutyádat. Ha így sem esik le, akkor kár minden szóért.

2011. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Doruss ***** válasza:
48%

Amúgy őszintén nem értem miért kell így letolni szegényt...

Most istenem szerintem csak viccből írta h okosok. Nem kéne ezen így felháborodni.

2011. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!