Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni Bernáthegy...

Valaki tud segíteni Bernáthegyimmel kapcsolatban? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés
Van egy fiú Bernáthegyi kutyusom, aki 1 év 8hónapos, és amikor megvettük nagyon aranyos volt meg minden és nem számoltunk azzal ha akkor nem tanitjuk rendesen abból később gond lehet:S. Most a kutya 75kg, állandóan ugrál az emberre, tud sok mindent(ülni, ott maradni, hivásra jönni), de olyan makacs gondolom a neveletlensége miatt, hogy ebből egyedül az ült csinálja meg. Ezeken kívül felugrál az ablakpárkányra, üti, kaparja a lábával az ablakot egy meg is repedt. Eddig mindig kissebb helyre volt bezárva, most készült el a kerítés igy 150-200 nm áll a rendelkezésére. Azért lett ilyen "hülye" szegény mert nagyon keveset foglalkoztunk vele. Most már mindent másképp csinálnánk, de sajnos ez a helyzet ezt kell megoldani! Aki csak tud mindegy mivel kérem nagyon, hogy segítsen!!! Örülnénk ha egy szótértő kutya válna belőle még ha játékos is!
2011. febr. 1. 20:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

hidd el nincs különbség a havanese is az ember fejére nőhet,láttam már olyat,a miénk meg van nevelve.


[link]


itt nézelődj.


ezeket is érdemes megnézni:


[link]


vagy beírod a youtube-ra hogy cesar millan kidob videókat,lesz olyan ami segít,mégha nem magyar,akkor is,lényeg hogy lásd.

2011. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
elhiszed, hogy nem lustaság nálunk nem lustaság kérdése...érdekes az utolso válaszolo normális segitökész volt nem leirta h neki havanese van és ö milyen ügyes...
2011. febr. 1. 22:21
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

havaneset írtam mert nekem az van,és meg tudjuk oldani a sétáltatást,napközben persze egyedül van.írhattam volna bulldogot,rotit,dogot bármit,csak példa volt hogy meg lehet oldani.


akkor mond meg kérlek ha már lefikázod a kutyámat,hogy ugyan min múlik akkor,hogy nem tudjátok sétálni vinni?írtad h nem húz pórázon,ez már jó.


egyébként minden kutyával fogalakozni kell nyilván másképp,tök mind1 hogy kicsi és havanese vagy nagy és bernáthegyi.


tehát folytó nyakörv kell,az elején ha nagyon húz,akkör befeélő szöges ie lehet,de nem ajánlom.kell egy halti és egy jó póráz.


síppal meg tudod taníytani ha kajás,hogy mindig visszemnjen hozzád.ezt a kertben kezd el tantani neki:

mond hogy hozzám,ha odamegy mikor pont odaér akkor sípolsz egy nagyon kiscsi darab virsli mikor már ott van,simi és mehet.


ezt később azzal nehezíted,hogy sípra már menni fog,mert tudja,hogy az kaját jelent és mielőtt megkapná a jutit le kell ülnie.

egy hosszú kiképző pórázon később gyakorolhatod mezőn is,vagy kerten kívül.

2011. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél neki egy max. 80 kilot elbíró felxi pórázt. Legalább 5-6 méteres legyen. Ezzel sokkal jobban le tudjátok őt fárasztani. A kutyasulit én is ajánlom. Vagy még egy kiképzőt aki házhoz megy. Nézd A póráz két végén c. sorozatot, ez is sokat segíthet.
2011. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Flexivel nem lehet kutyát nevelni,ezt mindelhol elmondják,ez a lusta gazdák póráza.
2011. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Bocsás meg nem akartam lefikázni a kutyádat, nekem akármilyen fajta lenne mindegyiket ugyanugy szeretném mert az enyém. Nővérem is ilyet akart egy idöbe, de neki is beszoltam mert nem szeretem a kstestüeket, bocs. És kösz a választ. Amugy 2 honapig jártunk suliba vele csak nyár volt és azt mondta az okatato h ne vigyük nyáron mert ugy lévén h bernáthegyi nem birta, aztán ahogy nem vittük télre teljesen elfelejtödöt elhanyagoltuk:S. Am ez a virslis módszer ez kutyasulis ezt pl most is ügyesen csinálja :)
2011. febr. 1. 22:53
 17/31 anonim ***** válasza:
85%

ha visztek suliba vizet és másfél literes palackba és locsoljátok vele és kap tálba is akkor lehet vinni nyugodtan nyáron is,megint saját példámat mondanám földig érő szőrű a kutyám,nem két szál szőre van,ő is bírta nyáron,illetve voltak leonbergik is,meg nagytestű hosszú szőrű kutyát,mondjuk 11ig befejeztük,szóvala legnagyobb melegben tényleg ne vidd.


hova jártatok eddig?


sztem a legfontosabb hogy napi min.1 x sétáljatok vele,lehet futni is,jó testmozgásnak neked is.


nemtudom hol laktok de én keresnék egy hasonló nagyásgű,barátságos,jólnevelet kutyabrátot neki,akinek a gazdájávaé megbeszélhetitek,hogy hétvégenként kimentek egy mezőre a két kutya játszik,és otta tiéd sem szaladna el,mert követné a másikat,ha az meg behívható akkor nincs gond.

mert egy kutyát egy másik kutya tud legjobban lemozgatni.


én azt is kipróbálnám,hogy éjszakára ha az előszobába is,de beengedem .


az ivartalanítás is segíthet állítólag az valamennyire lenyugtatja őket,de minden esetre tüzelő környékbeli kutya miatt utána már nem őrülne meg az biztos.


a csodálatos kutyadokit meg nézd ,angyon jó.

2011. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló méretű kutyám van és nincsenek vele komolyabb problémák, csak én eleve úgy indultam neki, hogy 4 hónapos kora óta kutyasuli, épp amiatt, hogy nehogy nálunk is előálljon a Ti esetetek. Amúgy tökmindegy a kutya mérete, a kicsit éppúgy nevelni kell, mint a nagyot, csak egy ekkora állatnál minden kis probléma felnagyítva jelentkezik. Amíg az ismerősöm 10 kilós kiskutyája felugrál rám, ő csak vihog, hogy "Hihi, kutyuskám, ugyan ne ugrálj már!" Ha az én 65 kilós kutyám ugrálna őrá, az már gondolom nem lenne ilyen vicces. A nyári kutyasuli tényleg gáz, de nem is az a lényege az iskolának, hogy a kutya minél több trükköt tanuljon, hanem hogy te Te megtanulj bánni a kutyával. Helyesen nevelni meg otthon is lehet, sőt kell is. Sosem késő elkezdeni, hajrá!
2011. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%
A flexis válaszoló vagyok. Eddig én a kutyámat egy sima átlag pórázzal sétáltattam napi másfél órákat és még játszottunk 1 órát a kertbe, jártunk/járunk suliba. Megvolt neki a mozgás, valamennyire elfáradt. Viszont mozgásproblémái voltak ami annyit tesz, hogy nem tudta használni megfelelően a lábait. Átváltottunk flexire, sokkal többet mozog, mire hazaérünk úgy kidől, hogy bevágja a szunyát és a lábait is szebben rakosgatja. Emellett mindig engedelmeskedik nekem és mindig szót fogad. A neveléssel sincs semmi gond. Ezt csak azért írtam le, hogy tudjátok, hogy igenis van kivétel. Van olyan amikor flexi mellett is lehet nevelni a kutyát.
2011. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
79%
A havanese-t tartó válaszolóra ne halgass.Én 2 amstaffot tartok PANELBEN,és őket viszem le napi 3 x,és sokkal aktívabbak mint egy bernáthegyi.Bár nekünk a délutáni séta az kb 1 óra apport,és fél óra bicikli mellett futás...köszönik jólvannak. Egy kertben tartott kutyának bőven elég 1 séta, és ezt a kutyaiskolában is megmondják, szóval kedves divatkutya tartó,ne ess túlzásokba.Elviszed este másfél óra sétára,nagyon boldog lesz..de az az egy séta mindig legyen meg,mindennap.Ja és vidd el kutyaiskolába!
2011. febr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!