Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmernétek ezt? Kutya-kisgyerek

Megmernétek ezt? Kutya-kisgyerek

Figyelt kérdés

2 amstaffom van, és bár tudom róluk,hogy imádják a gyerekeket,de akkorsem hagynám hogy a gyerek üvöltözzön a kutya körül,rángassa stb...ittvan egy dobermannos videó..a kedves szlő ezt hogygondolta?a játék elején a kutya majdnem odakap a gyereknek...Imádom a kutyáimat,de ezt nem merném megcsinálni amit egyes szülők...de még egy tacskóval se, nemhogy egy amstaffal vagy dobermannal...ti otthon engeditek őket így játszani?



http://www.youtube.com/watch?v=9dv5HvZ1pcs&feature=related


2011. febr. 2. 15:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

én semmi rosszat nem látok, a kutya játszik a babával, és mindkettő boldog, mindkettő élvezi!

persze ehhez kell egy jól szocializált, jól nevelt kutya, meg egy értelmesebb gazdi, aki nem a kert végébe kicsapva, vagy láncon tartja a kutyát, hanem foglalkozik vele..

2011. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első amit belinkeltél ott a kutya játszani hívta a gyereket aki láthatóan vevő volt rá. Az ugatás annak szól, h "dobd már el, dobd már el, játsszál már, add ide" és nem agresszió volt.


A második videón a kutya a gyereket védte. Az már más kérdés, h ha az aki föl akarta venni az apja volt a gyereknek és arra morgott a kutya az már necces. De a gyerek teljes biztonságban volt.


Ha nem bízol a kutyádban - főleg azok mellett amit leírsz, h iskolázott, engedelmes képzett stb) - az számomra kicsit fura. Én ismerem a kutyámat, ismerem a reakcióit. Amit tudok nem szeret v rosszul reagálhat akkor olyan szituációba nem viszem. Ennyi.

2011. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én is foglalkozom velük napi szinten, suliba járunk, sétálunk napi 2 x,délután 3-4 óra játék,és jólneveltek a kutyák..szeretik a gyerekeket is, több kisgyerek odajött már őket megsimogatni stb...de tegyük fel hogy a kisbaba elkezd visítva futni a lakásban, hirtelen elesik, a kutyánál bekapcsol a zsákmányösztön...abból bajlehet nemde?és ez bármikor előfordulhat...
2011. febr. 2. 16:06
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Ne vedd a lelkedre, de szerintem te túl sok TV-t nézel.
2011. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Ez a Rotweileres tényleg durván néz ki, de ez meg egy magasan képzett örző-védő kutya, aki nekem nagyon úgy tűnik, hogy parancsra morog, és nem a gyerekre, hanem az emberre, aki hozzá próbáál nyúlni a gyerekhez, tehát a gyerek védelme (is) a feladata. Mondjuk ez már eggyel neccesebb, de csak ismeri a kutyáját a gazdi. Ilyenekkel én már nem játszanék az biztos, de nyilván a gyerekét félti annyira, hogy tudja mit csinál.


Egyik esetben sem a láncos komondort zaklatja a gyerek.

2011. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

" hogy a kisbaba elkezd visítva futni a lakásban, hirtelen elesik, a kutyánál bekapcsol a zsákmányösztön..."


Ilyen előfordulhat, bár szerintem ez is sokkal inkább képzetlen kutyáknál, akik nem rohangálhatnak zsákmánnyal meg a többi kutyával a parkban, meg ilyenek. Mindkettő ÖV fajta, tehát feltehető akár az is, hogy ÖV-znek velük, annak pedig azért kell adnia egy olyan zsákmányösztön kifáradást, ami után már kordában tartható a zsákmányösztön.


De ha meg a gyerek sikítva rohangálna a lakásban (nem tudom, nincs gyerekem) és tudnám a kutyámról, hogy mondjuk éles hangokra, esetleg puffanásokra hülyén reagálhat, akkor addig a helyére küldeném. Vagy direkt tréningezném rá, és közömbösíteném az ilyen ingerekre, elvégre a gyerekek kérésre nagyon szívesen rohangálnak és ordítanak, a kutyának meg addig tudom terelni a figyelmét, és jutalmazni, nem?


Most én csak találgatok, de ennyi idős koromban én egy német dog nyakában csüngtem büntetlenül, meg az arcbőrébe kapaszkodtam.


Ha egy kutya a helyén van a rangsorban, akkor eleve elvileg vigyáz az alfa kölykére, és óvatos vele, nemde?

2011. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Én nem engedném. A dobi véletlenül is mellényúlhat a játéknak. Mellesleg ne rágcsálja azt a játékot, amit a kisgyerek is rágcsál.

A roti meg egyenesen félelmetes. Ha a gazdit megmorogja, a gyereket sem bíznám rá.

2011. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: látszik mennyire értesz a kutyákhoz :o) Aki így gondolkodik mint te és a kérdező, azok tényleg ne engedjék össze a gyereket a kutyával - de inkább ne is tartsanak kutyát -, mivel a rossz gyerek-kutya szocializációból előbb lesz baj, mint ebből.
2011. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az első videóval semmi gond.

A Dobi még ott is hagyja a játékot a gyereknek több esetben.

Neki adja.

A gyerekkel simán játszik.


A második videón az látszik, hogy az apuka kissé hergeli a kutyát.

Szerintem az a célja vele, hogy a gyereket őriztesse.

Lehet látni, hogy a krapek direkt bizonytalanul nyúlkál.


Ez csak a videó kedvéért van így lejátszva.

Ha mégsem így volna ahogy leírtam,(de azt nem hinném)akkor az apuka hülye.

2011. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az őrzővédőnél is meg van az a taktika, hogy a segéd eljátssza a bizonytalant, és úgy tesz mintha félne.


Ugyanez látszik a videón is.

Lehet, hogy nem is a gyerek apja az aki hergeli a szukát.

2011. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!