Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség eddig türtem tovább...

Segitség eddig türtem tovább nem megy?

Figyelt kérdés

A 10hónapos NJ keverék kutyámal eddig birtam és tovább már nem megy és hogy miért le is irom.

Azt hiszi őő a falkavezér harap karmol ugrál nekemjön rálép a lábamra nem birok vele önfejü egy kutya már sokszor gondoltam rá hogy kiengedem és ha visszajön visszajön ha nem akkor meg nem . Elegem lett egész nap foglalkozok vele de egyszerüen semmire nem tudom rávenni nem lehet vele birni nem tudom mitt csináljak segitsetek légyszives . Orvosom kintvolt és nyugtatót kell szednem a kutya végedt + vérnyomás csökkentőt mert magas a vérnyomásom . Egyszerüen rossz érzés számomra ha kimegyek vele sétálni szégyen lenne elmenni kutyaiskolába is vele mert nem halgat a szép szóra de semmire sem . hiába parancsolok neki . Valaki segitsen .


2011. febr. 22. 20:01
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Épp írniakartam,hogy Érden is van kutyasuli,méghozzá több is,és nem szégyen elvinni.

Felhívnám síves figyelmedet,hogy az állat elhagyása BŰNCSELEKMÉNY,nem tudom,hallottál-e erről.

Ha meg végképp nincs kedved vele foglalkozni(beírásodból úgy veszem ki,hogy kényelmesebb megszabadulni a problémássá tett kutyádtól),Érden van menhely,hívd fel őket és kérdezd meg,be tudják-e venni.Valószínűleg azonnal nem,de mikor hely ürül,segítenek.

És soh többé ne legyen kutyád,mert azzal isugyanígy jársz majd.

Egyébként más is dolgozik,ha hiszed,ha nem,ésmégis jut ideje a kutyára.

2011. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 zsuzsabazsa ***** válasza:
39%
2011. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
bocsánatot szeretnék kérni mindenkitől mostanság a munka végedt is ideges vagyok emrt nem tudni hogy mikkor rughatnak ki . . . és mi báreljük a házat ahol lakunk és kell a pénz hogy tudjunk fizetni .
2011. febr. 22. 23:43
 44/49 anonim ***** válasza:

Reméljük,rendbejönnek a dolgaid.

Ideges vagy,a kutya megérzi és vissza is él vele.

2011. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
55%

Fontos lenne tudni, hogy az a másfél óra foglalkozás milyen minőségű. Mert lehet úgyis kutyát sétáltatni, hogy bedugok a fülembe valami zenét, a kutyát pórázra veszem, és menetelek. Meg lehet úgyis, hogy az elején van egy kis szigorkodás, helyretevés (pl. a parkig, a lépcsőházban, egy szakaszon felállítasz neki egy szabályt, hogy csak mögötted mehet) aztán egy kis munka, gyakorlás. Tereptárgyakra felugrás, árokugrás, tereptárgyak megkerülése,folyamatos jutalmazás, új kihívások, utána elegedés, nagy játék, kergetőzés, megint egy kis gyakorlás, elengedés, nagy játék ha lehet más kutyákkal. Így az a kevés idő is sokkal minőségibben, fárasztóbban telik.


A németjuhász egy munkakutya, neki folyamatos mozgatásra, és szellemi munkára van szüksége. Ráadásul egy 10 hónapos energiabombáról beszélünk!

Minden nap jó alaposan el kellene fárasztani, akkor az otthoni viselkedése már önmagától is javulna.


Emellett fontos, hogy állíts fel neki szabályokat, és azokat következetesen tartasd be. Etetésnél nem nyúlhat a kajához, míg engedélyt nem adsz rá. Ez nem úgy néz ki, hogy ül, marad, mert akkor az egy feladat amiért gigantikus jutalom jár, jó, hogy meg fogja csinálni. Nem ez a cél. A cél az, hogy hagyd hibázni, és torold meg. Itt a szigor, a kegyetlen elzavarás a lényeg. A cél, hogy juss el odáig, hogy akkor sem nyúl a kajához, ha elmész onnan viszonylag messzire, és hosszabb időr. Tehát mondjuk hogy elmész lezuhanyozni, és ő akkor sem eszi meg.


Ugyanez a kapu szabály. Te mész ki először az ajtón. Nem úgy, hogy ül, marad. Hanem úgy, hogy te kisétálsz, és ha átlépi a küszöböt, akkor kőkeményen visszazavarod. A cél az, hogyha kisétálsz a nyitott kapun, és elállsz az útból, ő akkor is maradjon bent, és csak engedélyre jöhessen ki.


Lehet felállítani ugyanezzel a módszerrel járda szabályt is, vagy autó szabályt.


Lehet olyat játszani vele, hogy letelepszel a földre egy tál marhapörkölttel, és nem mehet a két méternél közelebb hozzád. Itt sem az ül, marad megoldással dolgozol, hanem megvárod míg hibázik, és nagyon csúnyán elzavarod. Lehet közben morogni, a cél, hogy védd be a kajádat nagyon keményen.


Ezek csupa-csupa olyan pontok, amikben a hatalmadat, a tekintélyedet növelheted.


És ne legyél ideges, egy ideges ember számodra sem követendő példa, az ideges ember nem hiteles. Maradj higgadt végig!


De a legjobb tényleg az lenne, ha kérnéd egy oktató segítségét, mert egyedül szerintem sem fog menni. Nem szégyen az, nekem se ment, én is segítséget kértem. Angolul se a neten tanultam, kutyául sem tud mindenki megtanulni a neten.


Kitartás, ne engedd el! Van egy szuper munkakutyád, akinek bármit meg tudsz tanítani, akivel öröm lehet a közös élet, ha jól csinálod! A legfontosabb, hogy meg legyen neki a nagyon sok mozgása, és a sok-sok tanulás, gyakorlás, szellemi fárasztás.

2011. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Nem a sétáltatás az elég hosszadalmas és fárasztó szerintem mert mire hazaérünk egybeől bemegy a házába és alszik . Leginkább ha kimegyünk sétálni akkor futunk ugrálunk át dolgokat meg játszunk .. más kutyák ha vannak akkor meg elszabadul a pokol mert egymásra ugrálnak verekednek de csak játékból semmi harag nem látszik a kutyán olyankor élvezi a dolgot de ha hazajövünk és pihent kimennék még vele foglalkozni akkor őő tartja magát a vezérnek hogy őő jobb nálam de akkor amit irt az utolsó betartom őket .. Am a kutyasuli tervbe van de ami hozzánk közel van elvileg még nem nyilt meg mert rossz a pálya elvileg ..
2011. febr. 23. 10:24
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

a kutyának semmi baja . ellenben , bocs , de ez van

veled komoly baj van :)

javaslom, mielőtt bármit teszel ,egy kicsit nézz tv-t, mondjuk cessar millant, vagy viktória stillvelt.

ők talán jobban megértetik veled a lényegét.

tanuld meg hogyan viselkedik egy falkavezér !!

majd a tanultak alapján viselkedj vele. és láss csodát !!!!!!!

ez nem csak szöveg ez tény, hiszen minden kutyás tudja aki egy kicsit is veszi rá a FÁRADSÁGOT ÉS IDŐT .

egy 100 oldalas okos kis könyv is van a neten : tanuljunk meg kutyául.

nem a kutyával kell egész nap foglalkozni, talán ez is a baj.

ha egy kutyát " CSAK SZERETNEK " és semmi következetesség,semmi fárasztás, semmi nevelés , az bizony kinyírja a kutyát is meg a gazdit is.

( javaslom az elején : ne nézz rá,ne szolj hozzá,ne érj hozzá )

bármit is tesz, te ne vegyél róla tudomást.

bármi rosszat is tesz ,azért teszi ,hogy felhívja a figyelmedet magára, és elérje ,hogy foglalkozz vele ( rászolás is foglalkozás !)

enni is csak akkor ,ha már mindenki evett,és akkor is csak úgy ,hogy lássa ő kap utoljára, ( ezt gesztusevésnek hívják )

nézz utánna ennek is.

a kutyához is tanulni kell, mint az autóvezetéshez, csak az könnyebb !!

2011. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!

Nem kell ide se a kutyasuli sem pedig más! Ajándékozd el a kutyát, vagy vidd menhelyre, mert se neked, sem pedig a családodnak nincs rá ideje! Sosem értettem, minek olyan embert/embereket rábeszélni a szenvedésre pl: itt egy neveletlen kutyával... akik nem akarnak kutyát.. pláne nem rossz kutyát! Nem kell vele foglalkoznod, ha nem akarsz! És ezt nem rosszindulatból írtam. Vannak problémás kutyák, akiken már lehet, hogy semmi nem segít!

2011. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
90%

Persze, a menhelyeken meg szülik a pénzt az önkéntesek, és idejük is annyi van, mint a tenger munka mellett. Külön öröm nekik, hogy a sokezer gazdátlan, kidobott, megkínzott, szaporított állat után egy újabbat kaphatnak az amúgy is 150-200%-os teltházzal működő telepre.


Gondolkodj már mielőtt beszélsz!

2011. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!