Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám kint vagy bent?

Kiskutyám kint vagy bent?

Figyelt kérdés

Ha úgy alakul nyár elejére szeretnénk egy kutyust. Nem kisméretű szobakutyát szeretnénk, viszont mikor majd hazahozzuk, még csak pár hónapos babakutya lesz. Ha majd megnő, mindenképpen kint kell laknia a kertben a saját házikójában, viszont háborog a lelkem, ha arra gondolok, hogy még pici lesz és én kint hagyom egyedül az éjszakában. Arra gondoltam, hogy amíg nagyon kicsi, megszokja az új helyet, minket stb. beviszem a házba, és a kosarában aludhatna az ágyam mellett. A baj csak az, hogy mindenhonnan azt hallom, hogy ha egyszer beengedem, a későbbiekben már nem fogom tudni kirakni. Pedig ha megnő, már nem maradhat a házban, főleg akkor nem, mikor nem vagyunk otthon. Mit gondoltok? Ha beengedem, bent is marad? Ha ez így van, akkor viszont hogyan készűljek fel, hogy kint tarthassam a kertben, mégse szenvedjen a kicsi?

A háza már készen fogja várni őt, és az se gond ha az első napokban az éjszaka nagy részében kint kell lennem vele, majd max betankolok elég kávéval..:D Ha az első éjszakákon kint vagyok vele, utána már megnyugszik és egyedül is meglesz míg mi bent alszunk? Kérlek segítsetek, már most bűntudatom van...


2011. febr. 23. 12:13
1 2 3
 11/22 IGCM ***** válasza:

Ne hagyd kint legalább 6-7 hónapos korági!

Az egészséges lelki fejlődése miatt,ráadásúl soakt számít az emberhez való szocializációnál is.Nem viccelek ha kicsit érzékenyebb a kutya ,de még azse kell ha kint vna egyedűl megzakkanhat,álltlaában meg is szoktak.Társas lények,nem szabad őket külön rakni a falkától (ez esetben a gazda) amíg pici.Szóval az első pár hónapban mindenképpen bent legyen.A másik meg tényleg az hogy simán ellopják..ha elakarnak lopni egy kutyát meg is probálják,kivárják a megfelelő alkalmat.MIndegy hogy van kamera vagy nincs.Nekem az utcán akarták egyszer ellopni az egyik nagy testű kutyámat (kiképzett kanári szigeteki!!),hogy mire kellett volna neki kazt nem tudom.Napokig figyeltek minket kocsival,kiszúrtam a végén lelassítottak egy bolt előtt ahová mentem be,gondolták kint hagyo ma kutyát...de persze nem így tettem,mikor látták beviszem magammal elhajtottak és azóta nem láttam őket.Persze mondhatjátok jelentsem fel stb..de nem sok értelme lenne anyian vannak egy ilyen szervezetben.

Szóval ha valami emgtetszik nekik és lenne rá vevő akkor viszik,akár figyelik is egy ideig,de ha látják,hogy a gazdi nagyon odafigyel nehogy ellopják az ebet akkor álltlaában tovább állnak.Arra azért nagyon kiváncsi vagyok mire lopják a kiképzett kutyákat :O

2011. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát a mikutyánk bent volt a házba mert bullterier és télen hoztuk el azért ... de nagyon sokszor volt h kivituk egy kicsit pislini kakilni meg pár helyre magammal vittem .. és decemberbe hoztuk el ..és március közepénmár kint volt és a kerités eőtt is szaladgált és látszot raja h fajtatiszta sokan figyelték is még se vitték el ..Pedig elég sz.r városba lakunk ...Nem tudom h milyen balf.sz emberek vannak h csak ugy eltudják tőluk a kölöyk kutyát lopni vagy a felnőt kutyát meg probálják ...
2011. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

IGCM

Sántit a történeted pár dologba ..1: kiképzet kutya akkor nem enged magához idegent és nem is kistermetű kutya ..hogy ne birja magát megvédeni ..2: boltba nem viheted be a kutyád semelyikbe se max ha vak vagy és ha vak vagy nem láttod h jött e ott egy autó;) jobbat kamuzz sztem

2011. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen azt javaslom, hogy eleinte legyen bent. Sőt, én őszintén szólva minden gazdinak azt javasolnám, hogy egy éves koráig lakjon bent a kutya, akkor is ha kerti lesz majd.


Ez az időszak sok szempontból nagyon fontos, ilyenkor illeszkedik be a kölyök a falkába, ilyenkor ismeri meg a falka szabályait, ilyenkor alakul ki a kötődése a gazda iránt.


És a legfontosabb ami miatt érdemes eleinte bent tartani az az, hogyha bent van, kénytelen vagy vele SOKAT kommunikálni. Kinti kutya nyugodtan rohangálhat, rághat, áshat, nem különösebben zavar, márcsak azért sem, mert nem látod. De ha bent van, szem előtt van, és kénytelen kiskorától a legapróbb csínyeket is a helyükön kezelni. Így sokkal tisztább lesz a kettőtök közti kommunikáció, könnyebben megérthetitek egymás nyelvét.


A szabály meg olyasmi, amit egy vezető (falkavezér) bármikor állíthat, és bármikor feloldhat. Tehát nyugodtan meg tudod azt tenni, hogy felállítod a szabályt, miszerint csak hívásra lépheti át az ajtó vonalát, és azt onnantól következetesen alkalmazod is.

2011. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azért, hogy egy hónapos koráig bent lakjon a kutyus.. Nálunk ez nem hiszem, hogy kivitelezhető. Arra hajlok, hogy amíg pici, bent legyen, hogy megszokjon minket, de tényleg csak addig amíg pici. Utána kint a helye. Az más kérdés, hogy én is ki fogok hozzá menni, hogy foglalkozzam vele.
2011. febr. 23. 17:58
 16/22 A kérdező kommentje:
Javítok: Egy hónapos kora helyett 1 évest akartam írni.
2011. febr. 23. 18:00
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

Csak ugye az a baj, hogy a viselkedési problémák az ivarérés körül szoktak kezdődni, és ilyenkor baromi hasznos ha szem előtt van a kutya. De persze ha eleget foglalkozol vele, és kerttől függetlenül is sétáltatod, találsz neki kutyahaverokat, és elegendő időt töltesz vele, akkor természetesen ez mind megoldható.


Csak sokan esnek abba a hibába, hogy nincs szem előtt a probléma, és az első jeleket nem veszik észre, csak akkor, ha már komoly gond van a kutyával.

2011. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én azon leszek, hogy amennyit csak tudok, vele legyek, remélem minden rendben lesz.
2011. febr. 23. 18:48
 19/22 anonim ***** válasza:
Úgyis lehet "kinti" a kutya, hogy napközben amíg a gazdi dolgozik, addig kint van, délután/este/hétvégén bejöhet, éjszaka peig szintén kint alszik. Nálunk legalábbis ez a felállás.
2011. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
És hogyan reagál erre a kutyus? Nem zavarodik össze, hogy most mikor kell kint lennie és mikor nem?
2011. febr. 23. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!