Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám kint vagy bent?

Kiskutyám kint vagy bent?

Figyelt kérdés

Ha úgy alakul nyár elejére szeretnénk egy kutyust. Nem kisméretű szobakutyát szeretnénk, viszont mikor majd hazahozzuk, még csak pár hónapos babakutya lesz. Ha majd megnő, mindenképpen kint kell laknia a kertben a saját házikójában, viszont háborog a lelkem, ha arra gondolok, hogy még pici lesz és én kint hagyom egyedül az éjszakában. Arra gondoltam, hogy amíg nagyon kicsi, megszokja az új helyet, minket stb. beviszem a házba, és a kosarában aludhatna az ágyam mellett. A baj csak az, hogy mindenhonnan azt hallom, hogy ha egyszer beengedem, a későbbiekben már nem fogom tudni kirakni. Pedig ha megnő, már nem maradhat a házban, főleg akkor nem, mikor nem vagyunk otthon. Mit gondoltok? Ha beengedem, bent is marad? Ha ez így van, akkor viszont hogyan készűljek fel, hogy kint tarthassam a kertben, mégse szenvedjen a kicsi?

A háza már készen fogja várni őt, és az se gond ha az első napokban az éjszaka nagy részében kint kell lennem vele, majd max betankolok elég kávéval..:D Ha az első éjszakákon kint vagyok vele, utána már megnyugszik és egyedül is meglesz míg mi bent alszunk? Kérlek segítsetek, már most bűntudatom van...


2011. febr. 23. 12:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Miért zavarodna össze? Ha azt mondom, hogy gyere be, akkor bejön, ha azt mondom, hogy menjél kifele, akkor kimegy. :) De este csak azt szoktam neki mondani, hogy vacsora, azt pedig kint kapja meg, utána meg leheveredik a bejárati ajtó előtt a matracára vagy elvonul a kutyaházba aludni, ahogy épp kedve tartja.
2011. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy ha meleg van kint alszik, de télen bent van éjszaka is. És a nap nagy részében általában bent van, hidegben is és melegben is. Egyedül sosem hagyjuk bent. Még nincs egy éves kutya. Viszont a visszaszoktatás a kinti alváshoz nem tudom hogy fog menni. Már párszor aludt kint idén is, amikor nem volt fagy éjszaka, és nem hisztizett, pedig azt nagyon tud...
2011. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!