Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkot kapott a kutyám?

Sokkot kapott a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos staffym és egy 15 éves uszkárunk, mind a kettő kan. Eddig semmi baj nem volt köztük, de tegnap a staffy neki ment az uszkárnak. Az uszkár 10 percig mozdulatlanul feküdt a földön. Sérülések nincsenek rajta. Tegnap este óta fekszik a kutya, alszik, ugyanúgy szuszog, mint eddig, viszont, amikor felkel, olyankor reszket és bizonytalan a járása. A jobb mellső lábát felemeli (nem mindig) és úgy megy. Gondolom ott mehetett neki. (mivel az uszkár 7 kg körül van, a staffy meg 35 ezért igencsak neki tud menni úgy, hogy fájjon, harapás nélkül is) Most evett és ivott is rendesen. Be van takargatva, alszik. Szerintem sokkot kaphatott. Arra gondoltam, hogy mivel a staffy még csak 9 hónapos, mostanában válhatott ivaréretté és ő akarja átvenni a másik kutya felett az uralmat. Eddig soha nem volt baj, egy bódéban aludtak, együtt játszottak. Most külön zártam őket. És ma megyek időpontot kérni ivartalanításra (staffyt szeretném ivartalaníttatni). Szerintetek ez egy jó megoldás lesz?
2011. márc. 2. 15:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A sokk perifériás vérkeringési elégtelenség, ha nem vérzett el a kutyád nem kaphatott sokkot. Az ájulás nem egyenlő a sokkal, pár perces eszméletvesztést okozhat riasztó, kellemetlen látvány is.
2011. márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Már minden rendben van.. Eszik rendesen, élénk, játékos.
2011. márc. 10. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!