Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Kisgyerekek mellé...

Kutyások! Kisgyerekek mellé milyen kutyát javasoltok? Tekintélyt parancsoló, házőrző tipusra gondolok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:29
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Nem sürgős,ez a 3-5 éves tervben van benne:-) Most még tul picik a gyerekek.Köszi.
2011. márc. 22. 19:07
 42/48 anonim ***** válasza:
Semmikép se vegyél terelő, pásztorkutyát mert ösztönösen terelni, csipkedni fogja a gyereket. a kis méretű játékkutyák viszont harapósak és semmire sem jó mert túl kicsi hogy megvédje. szerintem válasszatok pitbullt mert erős megtudja védeni a gyereket, hűséges, játékos, barátságos de nagyon fontos, hogy emberekhez és kutyákhoz legyen szoktatva.
2011. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Mindenki mástmond...:-) A pitbull az biztos vagy benne hogy könnyen kezelhető gyerekbarát fajta?Tele van a média azzal hogy pitbull támadott meg gyereket.Minden kistestű kutyát,kisgyereket ösztönösen áldozatnak tekint.
2011. márc. 22. 19:51
 44/48 anonim ***** válasza:
A berni sosem csipkedte a gyerkőcöt. :)
2011. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
a pitbull semmivel sem agresszivabb gyerekekkel mint más kutya az egyik legbarátságosam kutya emberekkel és mivel magas a fájdalomküszöbe sokat el is tűr tőlük, az a baj hogyha egy rosszul nevelt pitbull megtámad valakit, a médiában nem azt hallod hogy egy felelőtlen gazda rosszul nevelt kutyaái... hanem hogy PITBULL TÁMADÁS!!! attól hogy erős kutya még nem agresszív. a lényeg hogy tudatosítva legyen benne hogy a családban mindenki felette van még a kisbaba is és tisztelnie kell a baba területét. és ha egy pitbull sétál a babakocsi mellet senkinek se jut eszébe kötözködni.
2011. márc. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Hát az biztos hogy senki sem kötözködne.Egyébként a szomszédunkban van egy staffordshire terrier,imádja a gyerekeket.
2011. márc. 23. 10:13
 47/48 anonim válasza:

Kicsi legyen,vagy nagy?

mert ha

Kicsi:

Beagle

Nagy:

Labrador/Golden retriver

2011. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

A pitbullról engedd meg hogy meséljek egy rövid történetet amit én láttam a saját szememmel,és én is azt mondtam akkor,hogy "ha nem látom,el se hinném"

Én mindig is féltem ettől a kutyától a rossz híre miatt,és azért,mert Magyarországon előszeretettel vadítják ezt a kutyát..Bár szerencsére otthon is egyre több normális gazdi van aki jól neveli a pitbullt is.

A történet:

Pár éve kiköltöztem Angliában.Ahol élek,szinte 1 perces sétával egy szép nagy parkba megyek,ahol a kutyagazdik állandóan sétáltatják a kutyájukat.Viszont a park ha jó ,és napos idő van nem csak kutyásokkal van tele hanem sok gyerekekkel,fiatalokkal,idősekkel,akik ki élvezik a ritkán kapott jó időt. Egy ilyen szép napon mi is sétálgattunk a parkban a férjemmel.Persze hogy volt több pitbull kutya is akik szabadon rohangáltak mindenfelé.Mivel én az otthoni hírek miatt,hogy csak rosszat hallottam róluk ösztönösen elkezdtem félni a kutyáktól,és amikor rohant felém a pitbull a férjem háta mögé bújtam..De a kutya nem foglalkozott velem,mert kiszúrt a park közepén pár fiatalt akik egy pléden ülve piknikeztek,beszélgettek..A kutyát néztem,hogy mit fog csinálni,mert mint akit a puskából lőttek ki úgy rohant a fiatalok felé(már féltem,hogy itt baj lesz) Tudod mi volt az amit láttam?? A kutya amikor már úgymond hallótávolságon belül volt a fiataloknál megállt,és elkezdett sétálgatni,legelészni(erre mondják,hogy éppen csak nem fütyürészet)..Szép lassan egyre közelebb ment a fiatalokhoz.Persze ők is kiszúrták,de várták,hogy mi lesz ebből..A kutya meg csak sétálgatott közelebb és úgy tett mintha senki nem lenne a közelben..Majd hirtelen odaszalad a srácokhoz ellopta a fél literes ásványvizes palackjukat és a avval elkezdett visszafelé szaladni.Két srác meg rohant utána,hogy elvegyék a palack vizet tőle..Persze nem érték útól a kutyát..A kutya amikor látta,hogy a fiúk már nem kergetik,akkor visszament (szájában a vízzel) és incselkedett velük.."Kapjatok el! Itt vagyok!" A fiúk újra kergették..Majd újra és újra..A gazdája éppen mellettünk állt,és vigyorogva mondta,hogy Fred (így hívták a kutyát) már megint talált játszó társakat magának..Végül kisebb gyerekek is szaladtak a kutya után..A kutya élvezte!!Egy pitbull! A végére úgy elfáradt,hogy lefeküdt a fűbe,lógó nyelvel lihegett.Még én is megsimogattam,pedig remegtem ha ilyen kutyát láttam.A fiatalok az egyik műanyag edényükbe vizet öntöttek,és adtak Frednek..Ő meg ivott,majd a hasát vakargatta a gyerekekkel..Na ennyire vad a pitbull...Azóta nem félek,mert ilyen eset nem egyedi itt kint..Szinte játszanak ha találnak valakit aki játszana velük..

Azóta hiszem,hogy minden kutyánál nevelés kérdése,hogy szelíd,gyermekszerető,ugatós,vagy vad lesz..

2011. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!