Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Kisgyerekek mellé...

Kutyások! Kisgyerekek mellé milyen kutyát javasoltok? Tekintélyt parancsoló, házőrző tipusra gondolok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Van egy műsor a tévében.(most megy ha jól emlékszem hétvégente) Animal planet : 101 nagykutya..Érdemes nézned,mert 1 részben 5 kutyát mutatnak be és mindent elmondanak róla.

-származása,rövid kutya története

-mennyire alkalmazkodó,család,gyerek vagy szakképzett gazdi mellé ajánlják

-egészségét megbeszélik

-mennyit kell foglalkozni vele

- milyen kutya,mi jellemzi stb..Vannak történetek is..

Nagyon jó..

Nos mivel én rendszeresen nézem,és nem rég a vizslákról volt szó,arra emlékszem,hogy a vizslát "arisztokraták kutyájának" vagy "mágnes kutyának" is nevezik.Nem ajánlják kisgyerek mellé,és olyan gazdiknak tanácsolják akik naponta 2-3 órát is tudnak vele foglalkozni.Kertes házba ajánlják,mert ennek a kutyának kell a hely.Azt is mondták,hogy olyan gazda kell neki aki már gyakorlott gazda,tud tanítani,nevelni a kutyát..

A rotit sem ajánlják gyerek mellé,és nála is tapasztalt gazdit ajánlanak aki fegyelemre tudja nevelni..

Mindig elmondják,hogy melyik kutyánál miért fontos hogy "erős karakterű" gazdija legyen..

Én ahogy végig gondolom a kutyákat a németjuhászt raknám első helyre..Ő bármelyik családban jó,szereti a gyerekeket,könnyen tanul,szereti a gyerekeket,jó házőrző is..

2011. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
54%
A labrador és golden retriver talán a legmegbízhatóbb, ha gyerek mellett akarsz nagytestű kutyát tartani. Házőrzőnek viszont egyáltalán nem ők valók, mert minden "vendéget" szívesen fogad.
2011. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Igazából van riasztó,kamera,meg minden.Nekem a kutya olyan plkusznak kell,és azért is hogy ne járkáljanak be a falusiak.Városi vagyok és a hideg kiráz attól hogy falun az a szokás hogy mindneki akkor megy mindenkihez amikor neki kedve szottyan...én a magyar vizslát bátran ajánlanám gyerek mellé a saját tapasztalataim alapján.Csodás kutya,bár kicsit eszetlenke.
2011. márc. 22. 13:02
 14/48 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem válassz termetes, de nyugis kutyát. Ilyen a berni pásztor, a bernáthegyi pl. De manapság már a Masztiffokat sem tenyésztik ÖV-re, jellemzően velük szemben is az az elvárás, hogy plüssmackók legyenek.


Én masztiffokkal nőttem fel, egyszer volt necces helyzet, mikor megijedtem, de azt én provokáltam.


Kifejezett ÖV kutyát semmiképp sem ajánlanék, mert ott előfordulhatnak furcsa dolgok. Rotiból ismerek nagyon gázosat, aki egyszerre érzékeny és domináns, még a tapasztalt oktató gazdájának is feladja a leckét néha.


Kemény kéz pedig nem verést jelent, pláne egy ekkora termetű kutyánál, akit ha megverzs, rögtön rájön, hogy milyen gyenge vagy. Ez inkább következetességet jelent, és azt, hogy a negatív viselkedésnek mindig legyen meg a negatív következménye. Ebben sokat segít egy jó kutyaiskola.

2011. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 IGCM ***** válasza:
47%

Ha így állsz hozzá hogy a kutyát meg kell verni akkro enekd ne mvaló kutya...

A kaaukzusi nem kattant és nem kell megverni,egy kutyát se kell emgverni és pláne nem fajtajelleg nála.Az a kutay amelyik ilyet csinál nem volt nevelve és lemozgatva.

Azért ajánlottam a kaut mert soakt ismerek akit kisgyerek meleltt tartanak és remek dadák...

A roti szereti a gyerekeket szintén.De ha ennyire nem értesz a kutykhoz akkor tök mindegy melyik fajtát választod csak rossz leeht a vége :S

Pláne ha veréssel szeretnéd nevelni..akkor tutira kattant lesz csoró állat.

2011. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 4-5 rotink, és hiába mi neveltük majdnem mindegyiket, mégis óriási különbség volt a természetük között. A nagy, izmos tekintélyt parancsoló kannak, aki nagyon játékos volt mindig, soha egyetlen fenyegető megnyilatkozása sem volt egyetlen családtagunk felé sem, mint ahogy a szukáinknak sem. A gyerekek is nyugodtan játszhattak bármelyikükkel. Viszont az egyik már nálunk született lány kölykük süldő korában is rám támadt, mert a közelébe mentem, mikor evett. Tehát általában fajtájtól és neveléstől függetlenül is lehetnek kiszámíthatatlanok, de a német juhász, kaukázusi, kuvasz talán az elterjedtebb fajták közül a legkiszámíthatatlanabbak.
2011. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

veréssel egyik kutyánál sem lehet célt elérni.Aki így nevel egy kutyát annak nem szabadna tartani.

Az "erőskezűség" nem a verést jelenti.Az erőskezű gazda az aki megfelelő hozzáértéssel,neveléssel letudja kötni a kutyát szellemileg és testileg is..Aki tudja,hogy mit kell tenni ha a kutya jól végzi a feladatát,és mit kell tenni ha nem..A kutyákkal állandóan foglalkozni kell.HA naponta 2-3 órára bezárod a kennelbe akkor már ne is gondolkodj kutyára..Mert itt követed el az első hibát...A kutyát nem bezárni kell ha vidéki házban él az ember,hanem megfelelő tudással megtanítani rá,hogy arra a 2-3 órára őrizze a házat.

2011. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Dehogy szeretném megverni!!!!!Azért 50kg-s nő létemre megnézném magam ahogy egy kaukázusit"verek".:-DDD Csak azt irtam le hogy volt egy ismerősöm aki ezt mondta.Azt meg hogy mit jelent a kemény kezűség a kutyánál,azért kérdeztem mert nem tudtam a válaszoló mire gondol.
2011. márc. 22. 13:24
 19/48 A kérdező kommentje:
De hol a fenében olvastátok hogy meg akarom verni a kutyát??!Eszem ágában sem lenne.Azt meg csak kérdeztem hogy lenne e valami káros hatása a kutyára nézve ha NÉHA be lenne zárva.Nem akarom én sem ketrecben tartani.Kutyát meg akkor veszek ha lesz rá időm.Semmiképp sem vennék ugy kutyát,ha nem lennék benne 100%ig biztos benne hogy fogok is tudni foglalkozni vele.
2011. márc. 22. 13:28
 20/48 anonim ***** válasza:
A rotik mellett nálunk már volt doberman szuka is, vele sem volt bajunk, drótszőrű német vizslánk mellett nőtt fel az első gyerekünk, ő "csak" a tyúkokat nyírta ki. Pointer (angol vizsla) is volt már, szintén tökéletes játszótárs volt a gyerekek mellett. A rövid szőrű kutyáknál viszont nagyon fontos télen a méretének megfelelő meleg kutyaház. A labrador és golden retrieverünk nem volt még, de a legkezesebb, legokosabb, és nagyon játékos, vendégszerető ebek, nem hiába ők a legalkalmasabbak vakvezető munkakutyának is.
2011. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!