Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Kisgyerekek mellé...

Kutyások! Kisgyerekek mellé milyen kutyát javasoltok? Tekintélyt parancsoló, házőrző tipusra gondolok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:29
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
a szomszédunkban lakik egy Labrador,retteg tőle az egész utca...kiskutyákat,vagy akár nála nagyobbakat is,rögtön megtámad,sőt volt olyan is hogy a kutyáját sétáltató férfit megtámadta.Ott mit ronthattak el?Miért lett ilyen??
2011. márc. 22. 13:32
 22/48 anonim ***** válasza:

Gyerek mellé óriás testűben én a leonbergit javasolnám, főleg, ha tényleg nem számít a pénz. Legendásan gyermekszeretők, terápiás kutyának is alkalmasak és a betörő szemszögéből elég félelmetesen is néznek ki. Amúgy viszont jámbor jószág, nyugodtan fogadhatsz tőle vendégeket is. Kennelbe zárását semmi esetre sem javaslom, mert azt kemény büntetésként élné meg. Számára létfontosságú a család közelsége.


http://www.youtube.com/watch?v=iHZ--SuS6GM


http://www.youtube.com/watch?v=0ynys5TdRf0

2011. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
A labradorra válszolva, bármilyen kutyát el lehet rontani, de akár születetten is lehet ideggyenge. Ismerni kellene a gazdáit és a körülményeket, mert ennyiből nem lehet megmondani, hogy mit rontottak el.
2011. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
A labradorra pedig ez egyáltalán nem jellemző. Talán nem is teljesen fajtatiszta? Elképzelhető, hogy valahol valamit nagyon elrontottak a nevelésénél, ha nevelték egyáltalán.
2011. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok.Megértettem,kutyát nem zárunk kennelbe!:-) Természetesen mielőtt tényleg kutyavállalásra adnáma a fejem,még képezem magam e téren. Lehet hogy hülyeséget kérdezek,de ilye nagy kutyák egy nőt is képesek falkavezérnek tekinteni??Mert a párom tuti nem fog vele foglalkozni...
2011. márc. 22. 13:43
 27/48 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Kiváló nőnemű kutyakiképzők léteznek. Csak egy kis hozzáértés és határozottság kérdése az egész.
2011. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Azt még azért szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy talán érdemes lenne menhelyen is körülnézni, esetleg itt a neten lévő gazdátlan kutyáknak kereső oldalakon böngészni, mert rátalálhatsz már kialakult jellemű, gyerekek mellé ajánlott gazdát kereső kutyára, akitől talán nagyobb szeretet kapsz, mint egy drága, pedigrés kutyától, és nem utolsó sorban megmentenél egy kutya életet.
2011. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Én is nő vagyok, és a bernim engem tekint falkavezérnek. A falusiak bejárása ellen jó,nálunk is bevált. Én is városi vagyok,és irtózatosan idegesít,hogy volt,hogy arra ébredtem a délutáni pihimből,hogy Rózsinéni áll a hálóajtóban. Mióta megvan a kutya,nem járnak be. Szerintem a világ legjobb kutyái a bernik,sosem kéne másik. De én elfogult vagyok :)

Egyébként van még1 fontos dolog. Bejárhat a lakásba? Mert ha nem,akkor viszont a berni,és a leo nem a legjobbak. Ők nagyon igénylik a gazdit. Persze ha nem engedeg be,de sokat vagy kinn,úgy jó lehet a berni,meg a leo is. A labik kiváló,gyerekszerető kutyák,de én úgy tudom,eléggé hajlamosak jópár betegségre;és könnyen híznak.

Ha érdekel a berni,szívesen válaszolok róla bármire itt is,vagy priviben :)


Bernis voltam :)


U.I.:

Kaut én nem vállalnám be. Nem is keménynek,de nagyon-nagyon határozottnak kell lenni vele,és kell hozzá fizikai erőnlét is,mert ha suliba járok,ott is lehet olyan szit,amikor meg kell tartani.

2011. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!