Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy ember alkalmatlan...

Lehet egy ember alkalmatlan kutyatartásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok,párommal élek!Nagyon szeretnénk egy kutyust de attól félek hogy alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:(

Volt már egy Staffink és most egy Spiccünk(2 véglet)...

A Staffinkkal nem volt baj gyorsan tanult(ült,feküdt,lábnál jött),sokat foglalkoztunk vele,de sajnos meg kellett válnunk tőle 6 hónapos korában egészségügyi okok miatt(olcsó húsnak híg a leve)!:(

Most kaptam ajándékba egy 7 hónapos német spiccet,aki egy 2 négyzetméteres kennelbe volt bezárva mindeddig...mindentől félt,nem kereste velem magától a kontaktust,ha nem nyavíkolva gügyögtem neki füle farka be volt húzva!Elpattant a cérna,2 hét után úgy döntöttem vissza adom a régi "gazdijának"(kutyadílernek)akitől megkaptam h alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:D

Igaz ami igaz,elég temperamentumos,karakán és türelmetlen egyéniség vagyok!Nem tudok egész nap gügyögve beszélni,de nem is várom azt el hogy 2 nap alatt megtanuljon főzni szerencsétlen,de ne is hónapokig tartson egy vezényszót "belevernem"...Szerintetek tényleg alkalmatlan vagyok kutyatartásra,vagy csak elkapkodtam és nem találtam még meg a megfelelő kutya fajtát?Most nagyon tetszik a mopsz,jókat is olvastam róla és még egyszer CSAKIS TÖRZSKÖNYVES kutyát fogok venni ha kell a világ másik végéből és átagyalok néhány éjszakát mielőtt újra bele ugrok egy vásárlásba...mert hát még sem egy cipőről beszélünk!


2011. márc. 27. 22:48
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

9:25- ös vagyok. :)

Biztos vagyok benne, hogy tanultál ebből az esetből, mind a cselekedeteid, mind a válaszok alapján. Már tudod mit kell másképp tenni és ez nagy előre lépés, szerintem. :) Személy szerint bízom benne(d), hogy ha lesz következő kutyád, akkor már tudod nagyjából mit kell nyújtanod neki.

[link]

Nekem segített kutyát választani és nem bántam meg. Megtaláltam azt a kutyát, ami az adott körülmények között illik hozzám. :)

2011. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szerencsés vagy és erős hogy ezt végig csináltad!Le a kalappal!Ez is egy fajta rálátást adott!Köszönöm szépen!
2011. márc. 28. 11:07
 23/32 A kérdező kommentje:
9:25-ös KÖSZIIIIIIIIIIIIIIIIII!:):):):)
2011. márc. 28. 11:10
 24/32 A kérdező kommentje:
9:25-ös,megcsináltam és benne van a mopsz!:):):):)
2011. márc. 28. 11:21
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg ismerősöm van akinek van kutyája és 12 órákat dolgoznak vagy épp nem úgy foglalkoznak vele,vagy épp halálra van kényeztetve a kutya és nem bír viselkedni...akkor ezek szerint az összes ismerősöm alkalmatlan kutyát tartani....kár!"


Nem az tesz valakit alkalmassá a kutyatartásra h kutyája van. Rengeteg olyan embert ismerek, aki alkalmatlan a kutyatartásra, és sajnos ez meg is látszik a kutyával való kapcsolatán.

Nem az a baj ha egy kutya rossz, neveletlen stb. Hanem ha ez ellen a gazdája nem akar tenni, és csak beletörődötten mondja h "ő ilyen". A másik kedvencem amikor az enyémeket látva, mondják a saját kutyájuknak, h "te miért nem vagy ilyen jól nevelt?" - nah vajon miért? ők sem így kezdték...


És akkor a múlt ami megelőzte azt, h ő ilyen okos legyen:

Innen indult - Várpalotai gyepmesteri telep: [link]

Ide került - TordasZoo: [link]


"Lucky Luke fiatal kora ellenére már jól ismeri az élet nehézségeit. Sok mindenen keresztül ment már, de szépen lassan visszanyeri az emberekbe vetett hitét.


Nem értjük, hogy miért van még mindig ideiglenes befogadójánál, mivel Lucky nemcsak azért ilyen szép a képein, mert fotogén, a valóságban is gyönyörű.


1 év körüli vizsla keverék kan, ivartalanított, oltott, féreghajtott, bolhátlanított. Pont olyan tündéri, mint amilyen gyönyörű. Készen áll arra, hogy egy türelmes és szerető gazdi oldalán új életet kezdjen.

Nagyon barátságos, kertben és lakásban egyaránt jól érezné magát."


Egyszer örökbefogadták, majd a kedves örökbefogadója, 1 hónap után visszaadta. Luckyt ez borzasztóan megviselte. Azt ha egyedül hagyták úgy élte meg minden alkalommal, mint szörnyű tragédiát. Amikor én jelentkeztem érte, elmondták h az otthonhagyással problémák vannak és h fél az emberektől. Az első 2-3 hónapot megszenvedtük. Inkább ő (és az ajtóm) mint én. Akitől örökbefogadtuk nemrég mesélte, h minden egyes alkalommal amikor fölhívtam, h meséljek neki Luckyról, összrezzent, h azért hívom h visszaadjam... Pedig, dehogy! Sok nehézségünk volt az elején, de egyszer nem fordult meg a fejemben h eláruljam és visszaküldjem oda. Sok törődés, szeretet, fogalalkozás és hozzáértés megtette a hatását. Az emberekben elkezdett bízni - először azokban akiknek volt kutyájuk és én szóba álltam velük, majd azokban is akiknek nem volt kutyájuk, majd eljött az a pont h saját maga meg tudta ítélni, h ki az akivel ő kapcsolatba kíván lépni. Már 4,5 éve a családom tagja.

Ilyen most:

[link]

[link]

[link]


Gondold át h te miért akarsz kutyát, mit vársz tőle és milyen céljaid vannak vele. Amíg ezekre a kérdésekre nem tudsz válaszolni addig várjál a kutyával!

2011. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Tényleg látszik hogy sok szeretetet kapott a kutyád és nagyon aranyos is a képeken!De te tudtad hogy milyen kutyát kapsz,fel voltál készülve rá,átgondoltad,vállaltad hogy te őt megpróbálod megváltoztatni,és normális életet nyújtasz neki!De nekem gondolhatod mekkora nagy csalódás volt mikor 3 nap múlva ráeszméltem hogy ez a kutya nem attól fél mert új helyen van hanem attól hogy el volt hanyagolva,sőt szerintem még ijesztgetve is volt!2 négyzetméteren élt,reggel este kaja tolva elé...ennyi volt az emberekkel való kapcsolata...ja nem,mert mint utólag kiderült néha azért egy-egy kör erejéig ki is engedték a kennelből!:S

Én erre nem voltam se felkészülve,se kiokosítva!

Én tisztában vagyok azzal hogy mit szeretnék egy kutyától és szerintem nem várok sokat...sőt!De ezt,azt hiszem már leírtam!Minden esetre az igaz hogy máshogy kell néznem rájuk!Szerintem én túlságosan is el akarom vonatkoztatni attól hogy "ő az én kicsi lányom/fiam" és így lehet hogy nem "tisztelem" eléggé őket vagy nem tudom!Nem akarok abba a hibába esni hogy elkapatom és majd egyszer arra eszmélek hogy a kutya eszik az asztalon én meg a földön vagy épp ő fekszik az ágyamban,nem én!egyébként megnéztem egy teljes évad A póráz két végén-t és olvastam is rengeteget,de attól mert nézem és olvasom még nem tanulom meg,nem lesz benne tapasztalatom!Ha pl egy péket nézel ahogy kenyeret süt az még nem azt jelenti hogy te is meg fogod tudni csinálni!Hidd el súlyosan meg volt a tanulópénz az előzőekből!

2011. márc. 28. 12:24
 27/32 anonim ***** válasza:

Ha igazán felkészült akarsz lenni: [link]


Tavaly is voltak többen olyanok a tanfolyamon, akik még kutyavásárlás előtt jöttek el megnézni, hogy tudják mire készüljenek. Van ebben minden, anatómia, betegségek, kölyöknevelés, klikkerelmélet, nagyon átfogó. Utána akár be is állhatsz a kutyasuliba megfigyelősködni, és úgy már jobban látni fogod, hogy pontosan mit vállalsz, vagy mit nem.


Ezek után teljesen jogosan vagy bizonytalan, úgyhogy tényleg még egy kicsit gondolkodj el, esetleg menj ki menhelyre önkénteskedni, hogy jobban átlásd az ottani viszonyokat is, megértsd, hogy mik a legfontosabb állatvédelmi szempontok, és mi lesz azoknak a kutyáknak a sorsa, akik már nem kellenek.

2011. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

40-50 ezerért csak szaporítótól fogsz kutyát kapni,azt meg nem szabad megvenni,mert könnyen ugyanúgy járhatsz,mint az előzőekkel.

Ha a doki a staffnál nem talált elváltozást,csak annyit kell csinálni,hogy tápot kell váltani.

A Royaltól az én bullterrierem végigf@sta a VIII.kerületet,tápot váltottunk és nem volt semmi gond.Felnőttként kapott még egyszer,akkor meg véresre marta magát.

Mi most fogadtunk örökbe egy felnőtt,szaporító által kizsigerelt,testi-lelki nyomorék bullterriert.

Becsinált,pánikolt,a 3 éves kutya nem ismerte a pórázt.Ehhez képest másfél hónap alatt rendbetettük.

Egy kutya sem lesz olyan,mikor hozzád kerül,mint az elképzelésed,hosszú hetek,hónapok türelmes munkája kell még akkor is,ha a világ legjobb tenyészetéből vásárolsz kiskutyát.Lesz vele mindenféle gond.Ezt is át kell gondolni,tudod-e,akarod-e vállalni.

Szerintem ne próbálkozz addig,míg a hozzáállásodon gyökeresen nem változtatsz,vagy vegyél képzett felnőtt kutyát,bár te abban is találnál hibát.

2011. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján azt gondoltam, nem való neked kutya, de a válaszaid megváltoztatták a véleményem.

Szerintem egy könnyen nevelhető fajta sok rákészüléssel jó lenne.

Túl felkészületlen, tapasztalatlan voltál még egy problémás kutyához.

Mindenki írja itt, hogy hogyan rehabilitálták a kutyáikat, de ezeket tapasztalat nélkül nem nagyon lehet megcsinálni. Valószínűleg te is javítani tudtál volna a spiccen, ha már lett volna kutyád előtte.

Tehát szerintem olvass sokat, járj ki kutyasuliba, és vegyél egy megfelelő fajtát tenyésztőtől.

2011. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Esetleg elmehetnél önkénteskedni állatmenhelyre,ott nagyon sokat tanulhatnál,és valószínűleg megtalálnád az "Igazit",a neked való kutyát.
2011. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!