Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy ember alkalmatlan...

Lehet egy ember alkalmatlan kutyatartásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok,párommal élek!Nagyon szeretnénk egy kutyust de attól félek hogy alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:(

Volt már egy Staffink és most egy Spiccünk(2 véglet)...

A Staffinkkal nem volt baj gyorsan tanult(ült,feküdt,lábnál jött),sokat foglalkoztunk vele,de sajnos meg kellett válnunk tőle 6 hónapos korában egészségügyi okok miatt(olcsó húsnak híg a leve)!:(

Most kaptam ajándékba egy 7 hónapos német spiccet,aki egy 2 négyzetméteres kennelbe volt bezárva mindeddig...mindentől félt,nem kereste velem magától a kontaktust,ha nem nyavíkolva gügyögtem neki füle farka be volt húzva!Elpattant a cérna,2 hét után úgy döntöttem vissza adom a régi "gazdijának"(kutyadílernek)akitől megkaptam h alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:D

Igaz ami igaz,elég temperamentumos,karakán és türelmetlen egyéniség vagyok!Nem tudok egész nap gügyögve beszélni,de nem is várom azt el hogy 2 nap alatt megtanuljon főzni szerencsétlen,de ne is hónapokig tartson egy vezényszót "belevernem"...Szerintetek tényleg alkalmatlan vagyok kutyatartásra,vagy csak elkapkodtam és nem találtam még meg a megfelelő kutya fajtát?Most nagyon tetszik a mopsz,jókat is olvastam róla és még egyszer CSAKIS TÖRZSKÖNYVES kutyát fogok venni ha kell a világ másik végéből és átagyalok néhány éjszakát mielőtt újra bele ugrok egy vásárlásba...mert hát még sem egy cipőről beszélünk!


2011. márc. 27. 22:48
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tudom elfogadni azt a tényt hogy alkalmatlan valaki...szerintem nincs olyan ember aki alkalmatlan,csak tapasztalatlan,vagy épp bele...ik!Biztos bele lehet tanulni,ha egy kicsit is érdekli az embert!Ahhoz képest hogy első kutyánk Staffi volt,úgy érzem hogy gyorsan és könnyen sikerült megnevelnem!Szóval nem értem azokat a válaszokat hogy döntsem el hogy mit várok egy kutyától...mert én tökéletesen tisztában vagyok azzal hogy mit várok!Annyi a bajom hogy türelmetlen vagyok,de ezt meg majd kinövöm vagy majd jógázok vagy mit tudom én!:)

Mindenképp tenyésztőtől fogok kutyát venni!

2011. márc. 29. 07:27
 32/32 anonim ***** válasza:

A tenyésztőtől vett kutya sem lesz 100%-ig olyan,amilyen az elképzelésednek megfelel.

Előbb változtass a türelmetlenségen,utána vegyél kutyát.

2011. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!