Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg szüleimet...

Hogy győzhetném meg szüleimet arról hogy kaphassak egy kutyát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Szeretnék egy kutyát akit lehet sétáltatni, játszanii vele stb. Felelősséget válalnék érte, tényleg törődnék vele...Soha nem engednek semmit, már teljesen ki vagyok borulva...A suliban majdnem kitünő vagyok (tesi rajz és fizikán kivül de a fizika is csak 4-es tehát nem bukás vagy ilyesmi) nem járok ki bulizni, sőt még soha nem is voltam. Suli után mindig hazajövök, nincs is nagyon sok barátom, sőt itt ahol lakok egy sincs, csak a suliban (nem odajárok ahol lakok).

Nyaranta alig tudok mit csinálni. Azt mondják a szüleim, hogy már van egy kutya (középázsiai juhász), és az elég, de nekem ő túl nagy, nem tudok vele játszani, sétáltatni meg pláne nem, mert inkább ő "sétáltatna", meg ha játszok vele, ugye ugrál, és azért nem kisméretű kutya....

Teljesen el vagyok keseredve. Nem kell nekem drága kutya, találtam már nagyon sok ingyen elvihető kutyát (kistestű), sőt még a zsebpénzemet is felajánlom az etetésre meg stb. De nem bírom tovább...Olyan egyedül vagyok...

Mit tehetnék?


2011. márc. 29. 20:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

a válaszaidból is kitűnik, hogy helytelenül ( hibásan ) bántatok egy ekkora kutyával .

a félelem a kutyától bennetek él, hiszen leírtad, nem lehet vele sétálni, ugrál,és felugrál rád ,stb .

ez azt jelenti bárkinek aki egy kicsit is ért a kutyákhoz ,hogy a kutya a vezér, az van amit ő akar, és mert hatalmas és erős , ti már képtelenek vagytok normálisan kezelni !!!

ergó ===félelem.

sok félelem van , ez is az !

a kutya megérzi, és dominánsként viselkedik .

olyan nincs hogy túl nagy , egy kutya . olyan van ,hogy domináns és irányító!

vagy olyan van hogy nyugodt és követő,

csak a gazdától függ.

és ti nem vagytok jó gazdák, mert a kutya nem követ !!

neveletlen,ugrálós,stb.

nem kell egyetérteni, mert ez tény !!

ezért is van olyan sok kutya a menhelyeken !!!

tanuld meg kezelni a kutyádat !!

ilyen egyszerű !!

a tanulás pedig arról szól , hogy megváltoztatod a hozzáállásodat , és elfogadod , hogy lehet máshogyan is.

hogy hogyan azt te döntöd el !

a napi séta egy kutyával mindennapi rutin része kellene,hogy legyen!!!

alap !!!

erre te ???

ugrál-húz-erős,stb !

frászt !

neveletlen, mert rosszul lett nevelve !

megoldás : átnevelni, azaz felelős falkavezérré válni !

hogyan ?:tanulj !!

hol ? : internet-ujságok-könyvek,tv,kutyasuli ,stb !!

persze ez időbe kerül, pénzbe kerül, kitartás, és következetesség kell hozzá !

akárcsak a felelős állattartáshoz !

2011. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Foglalkozz a mostanival, neveld, vidd el kutyasuliba. Ha látják, hogy minden nap vele vagy 1-2-3 órát, és hogy szépen tudtok sétálni, stb, talán megengedik majd a másik kutyát.

Egyébként a séta a gyakorlás kérdése. Ha sokat gyakorolsz az utcán és jól csinálod, akkor hamar fogsz sikereket elérni.

Először persze olyan helyre vidd, ahol nincsenek zavaró körülmények (más kutya, macska stb).

2011. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Már megint félreértettél valamit...Egy: egyes szám első személyben beszélek, tehát ne írj ilyeneket, hogy "féltek" meg stb... Kettő: hogy én se félek, de tudod a játékos kutya ugrál, és képzeld, ez csak akkor van ha játszunk, ha nem, akkor nem is ugrál, mellettem megy stb.stb...Három: az ok, hogy eddig nem volt sétáltatva az pontosan az, hogy 1_:óriási kertünk van (azonban én mégis szeretném sétáltatni) 2:mivel nem sétáltattuk most fogjuk megtanítani neki, szóval azt hiszem nem "félrenevelés" kérdése az, hogy még húz, szerintem a te kutyád se rögtön melletted ment...És végül: ne írj olyanokat, hogy ilyen gazdáktól kerülnek menhelyre a kutyák...Nem ő az első kutyánk, képzeld, egyik se került menhelyre, nem szökött meg semmi....

Szóval azt tanácsolom, hogy lépj felsőbb szintekre a szövegértés tudományában mert nagyon félreértelmezted a helyzetet.... És kérlek, ne mondj olyanokat h nem tudunk kutyát nevelni stb, mert egyáltalán nem így van, képzeld nyugodt, tudod trükköket is szóval ne becsmérelj minket úgy, hogy nem is tudod milyen a kutánk, csupán egy félreértelmezett szövegből....Amúgy akartam már menhelyre is menni önkéntesnek, de a közelünkben nincs, az utazgatás pedig nem megoldható...:(

Utolsó, köszönöm a válaszod!

2011. márc. 31. 19:06
 14/16 anonim ***** válasza:

ugrál, tehát neveletlen !

a játékot a vezér dönti el , nem a kutya !!

" nagy kertünk van "

jézusom !!!!

tényleg fogalmad sincs a dologról !

nektek kerti díszetek van !

majd fut az udvaron. naponta kap kaját , ,stb :):)

persze se sétálni,sem játszani nem lehet vele ?? mert ...,mert ..,mert ..,

ez nagyon messze van a felelős állattartástól !

a tanított trükköknek pedig semmi köze a neveléshez !

nevelés =

emberek,kutyák között normálisan viselkedik, behívható, a séta alapvető ,csak azt teszi amire engedélyt kap, nem ugrál fel az emberre !!,stb ( nem szaglászik végig mindent séta közben, nem fut a macska után ha úgy gondolja séta közben, nem húzza a pórázt ,stb.

de látom nem érted :)

talán majd később !

de addig is te még nem vagy alkalmas egy második kutyára.

ami nem jelenti azt ,hogy nem lessz második, csak te nem fogod tudni jól kezelni, több bajod lesz vele, mint amennyi örömöd.

ez a véleményem, amit a leírtakból következtettem ki .

2011. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Látom még mindig nem érted a dolgokat, homály van de szerintem hagyjuk is mert menthetetlen vagy....Nem ugrál fel emberekre, csak ha játszik velünk, és nagyon belendül de már kezd leszokni róla! És nem megy ki, meg lett tanítva az is h ne menjen ki az utcára, hiába ki van nyitva a kapu nem megy ki.......

Többet nem fogok magyarázni, mert ez a te értetlenséged, mert vakon kiállsz amellett amit elsőnek írtál, hogy azért is neked legyen igazad, holott ez már a szánalmasság határát súrolja...Szóval mégegyszer mondom, jól van nevelve, tisztelettudó, fantasztikus házőrző és egyáltalán nem dominál...

2011. ápr. 1. 17:17
 16/16 anonim válasza:
Nézz kiskutya szemekkel és közben bújj hozzá meg ölelgesd anyukádat vagy apukádat attól függ melyikőjük engedékenyebb!!Nálam mindig beválik kiskorom óta ezt csinálom apával azóta majdnem mindent elérek nála.Anyánál pedig azt a teknikát alkalmazom hogy nem szólok hozzá egy ideig és pl így el jön velem Ceglédre is mert amúgy dolgozna.
2014. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!