Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok ugatásgátló...

Tapasztalatok ugatásgátló nyakörvről?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni, nem tudom melyik az, amelyik beválik. Linkeket küldjetek, ha tudtok légyszi!

És nem vagyok kíváncsi olyan válaszokra, hogy ez kínzás stb. Azokat úgysem veszem figyelembe!


2011. ápr. 1. 14:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azzal semmi bajom, hogy néha ugat. Az a probléma, ha el akarok menni otthonról, iszonyat hisztit csap! Próbáltam én már mindent, magamra tudom irányítani a figyelmét, minden mást nagyon gyorsan megtanul. De ha elkezd ugatni sehogy sem tudom leállítani. És amíg nem vagyok otthon végig ugat. Ha van más tuti tipp, akkor mondjátok. Tényleg mindent megpróbáltam, nem az a helyzet, hogy húú, ugat, gyorsan vegyünk nyakörvet.
2011. ápr. 2. 12:01
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

A kutyának szeparációs szorongása van. Olvass utána:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha egy szorongó kutyára ráteszel egy ugatásgátlót, akkor még jobban félni fog egyedül! Eddig is félt, de így, hogy még rossz élményt is kötsz hozzá nagyon fog félni.


Nem az ugatás itt a probléma, hanem a kutya félelme, amit orvosolni kéne! Ha csak a tünetet kezeled, az akár olyan neurotikus dolgokba is átcsaphat, mint hogy a saját farkát, lábát rágja.

SEMMIKÉPPEN ne tegyél rá ugatásgátlót! Lehet, hogy csend lesz tőle, de még nagyobb viselkedésprobléma is.

2011. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszi utolsó, én is gondoltam már arra, hogy ez lehet a probléma...
2011. ápr. 2. 13:57
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg jó lenne... hasznos, csak most nincs rá pénz. M.-nek lejárt az oltása, D.-t pedig megvizsgálta az orvos, bevitte a rendszerbe, megcsináltattuk a szemkinövését, neki is adattunk be oltást, és a műtét közben, mint kiderült, az egyik foga el volt rohadva, ezért kihúzattuk. Most meg karácsony, rengeteg kiadás, és így is kevés a pénz a kutyák orvosi költségeiktől.


21:52: Köszönöm, észben tartom. Holnaptól érvénybe léptetem, a reggeli sétától.

2019. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, rossz kérdés. xd
2019. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!