Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki használ ugatásgátló nyakörv...

Ki használ ugatásgátló nyakörvet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van egy pulikeverékem, és egyfolytában ugat. Vittük kiképzőhöz, de Ő is lemondott róla. Ok nélkül ugat, az utcában senki sem járkál, egy kutya sem ugat, csak Ő. És ez a szomszédokat és a szüleimet is nagyon zavarja.
2010. márc. 19. 15:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Nemm őt kell kiképzőhöz vinni hanem a gazdákat. Ugyanis nekik kell megtanulni kezelni a kutyát...
2010. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
13%
Most ez komoly?????? Hűűű!!! Én azt hittem, hogy egy kutyának az a dolga, hogy ugasson... Nehogy már még szegény kutya legyen a hibás azért, mert így teremtetett..., hogy ugat... Jobb lenne, ha nyávogna???? Brrrr.... Az ilyen "emberektől" felállna a hátamon a szőr (ha lenne rajta)!!!
2010. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
23%
Jessszusom...
2010. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

15.55-nek

Jópofiskodni könnyű, ha magadnak nincs ilyennel gondod. Ma már az az elvárás...kutya csendben legyen. Sajnos sok gazdának van gondja e-miatt. Pontosan azért kért segítséget, hogy megoldja.

2010. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, milyen lehet az az ugatásgátló nyakörv, de elég rosszul hangzik.

A mi szomszédunk két kutyája is egész nap ugat, és sokszor már fejfájás csillapítót kell bevennem, csak azért nem szólok, hogy zavar, mert szeretem nagyon az állatokat, és nem akarnám, hogy a kutyusoknak bajuk legyen. De tényleg elviselhetetlen tud lenni az örökös ugatás.

Ugye, nincs megkötve a puli? Megvan mindene? Lehet, hogy unatkozik, többet kellene vele foglalkozni.

2010. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is szólt a szomszéd, hogy ugat a kutya.Azért tartjuk, hogy ugasson.Ilyen nyakörvről még nem hallottam, de érdekes lehet. Az első hozzá szólónak igaza van, mert még az analfabéta pásztor is megtudta tanítani a kutyáját amire kellett.
2010. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan nyakörv, ami valamelyik természetes illatot, talán citronellát spriccel a kutya orra alá, amikor ugatni kezd. Aztán van az un."elektromos" . Ezen be lehet állítani, milyen erősségű csípést adjon a nyakra, amikor ugatni kezd a kutya. Nem csodaszer egyik sem. Előre nem lehet tudni , használ-e az adott kutyának? Vannak eredendően ugatósak, akiknek a levél rezdülését is jelezni kell.
2010. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Hat, en az ugatasgatlo nyakorvet szemeny szerint allatkinzasnak tartom, de szerintem hihetetlen baromsag (barbarsag?) azt mondani, a kutya dolga az, hogy ugasson...

Mert nem az a dolga... Hiszen ugatni egy 2-5m "hosszu" lancra kotve is tud, nem? -_-!

Lenyeg a lenyeg, elotte el kellene vinni masik kikepzohoz, hatha megiscsak lehet vele kezdeni valamit (Bar en a "tavolabb elbujni, es ha ugat, "telefonon" raszolni, hogy hagyja abba" modszert is kiprobalnam) es ha nem megy, meg mindig meglehet probalni azt a "sz@rt". Jobb mintha emiatt megszabadulnanak tole, vagy elaltatnak...

// Aki nem tudja: az ugatasgatlo nyakorv olyan, ha erzekeli (hallja) hogy a kutya ugat, "enyhe" aramutessel jutalmazza... //

// http://www.youtube.com/watch?v=pOn9Ux0-pjo Azert ez mondjuk mar a "durvafajta" de... szoval annyira nem "funny". //

2010. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs én írtam, hogy azért tartjuk. A hangjából megmondom, hogy idegen jött stb. Ezzel nem akartam bántani senkit, és tudom, hogy néha idegesítő. De ez a nyakörv, nagyon durva.
2010. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig rajta van a kutyán az ugatásgátló nyakörv, egy idő után hozzá szokik, és az sem zavarja majd az ugatásban.

F*sza kiképző lehet az, amelyik lemond a kutyáról...

Nem a tünetet (ugatás), hanem az okot kéne kezelni.

Mi az ok? =>

Mennyit foglalkoztok vele egy nap?

Mennyit viszed sétálni, mennyire fárad el fizikailag és szellemileg?

Mennyit jár közösségbe, emberek, más kutyák közé?

Meg van kötve?


A kutya gyakran unalmában ugat, így (rész) megoldás lehet az, ha rendesen, komolyan foglalkoztok vele, nem csak ki van b*szva a kertbe.


A Póráz két végén-ben elég sok részben van szó az ugatás kezeléséről.

Töltsd le, és nézd meg őket, sokat fog segíteni.

[link]

2010. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!