Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jó szaporító, aki rendesen...

Van jó szaporító, aki rendesen tartja a kutyáit?

Figyelt kérdés
A kiskutyáknak is mindent megad.
2011. ápr. 10. 12:56
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Elméletben tehát előfordulhat,(ha a szaporító mindent megtesz hogy a kutyái küllemben,egészségben a maximálisat hozzák)hogy az adott fajta hibátlan egyedei kerülnek ki tőle tk-nélkül?
2011. ápr. 10. 14:24
 12/35 panettone ***** válasza:

Igen! A szaporító az szaporító.

Nem a tkv a drága hanem a munka ami mögötte van. Egy egészséges jó idegrendszerű kiskutya lehet a véletlen eredménye de ugyanezé a véletlené lehet egy beteg, vagy ideggyenge egyed is. Egy jó tenyésztő úgy válogatja össze a kant és a szukát, hogy a véletlennek kicsike szerepe se legyen , ismeri a kutyáját és sokszor ismeri a másik kutyát is. Ha piacon esetleg egy szaporítónál vagy egyszerüen csak a szomszédban született kölyökről kiderül sokszor a gazdi annyira megszereti a picit hogy semmi pénzért, se garanciáért se csere kölyökért nem mondana le róla.

Vannak persze átmenetek vannak "lelkiismeretes" szaporítók és persze a tenyésztők némelyike is elmehet abba az irányba ami ront a színvonalon ez hogy kiszűrd a Te feladatod. De ne a tkv-ön spórolj, ha sikerül kifognod egy kifogástalan, egészsége és jó idegrendszerű kiskutyát öröm lesz a tkvet bújva feltérképezni a rokonságot...

2011. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%

Mi is tenyésztünk kutyákat,igen csak megvan mindenük,és a kiskutyákat tk nélkül adjuk,csak a szülőknek van....

Ha egyből 8 hetesen(eladható első hét vége) eladjuk őket mert már előtte egy héttel kérték akkor a gazdi dolga hogy törzskönyvet csináltasson!

Fajtiszta kutyák,ez első ellenesnél még nem volt az apának törzskönyve csak az anyának!(szépen mondtam:D )

A kiskutyák fajtiszták és törzskönyv nélkül csakis oltási könyvvel adjuk őket!!

Szóval nyugodtan egyél törzskönyv nélkül kutyát,ami még nincs 1 éves!

Mert ha 10hó-s elmúlt akkor íratunk neki csak törzskönyvet mi hogyha addig nem vették volna meg.(ilyenre még nem volt példa)

Nem olvastam az előző kommenteket,csak egyet olvastam el és ő azt írta törzskönyv nélkül ne vegyél kiskutyát,amit én cáfolok mert én is anélkül vettem,és a szüleinek sem volt.Mégis fajtatiszta!!

2011. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Utolsó: a szülőknek (és azok felmenőinek) megvannak a fajtára jellemző örökletes betegségek szűrései? Mik azok az általad "tenyésztett" fajtánál?
2011. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
igen,a nagyszülőknek van törzskönyve is...! csak a szülőknek nincsenek,de mivel mind a két ágról a nagyszülőknek van,ezért valószínű hogy a két gyerekük s az lett így az enyéim szülei is fajtatiszták,voltunk már vizsgálaton,és a törzskönyv is ott van!
2011. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálaton voltak?? És milyen eredménye lett? Ha szabad megkérdezni :o)
2011. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
55%
hagyjuk már mibe kerül az az 5 ezer forint amibe a törzskönyv kikérése kerül? mindegyik nagyszülő törzskönyves, de ti nem kértek a szülőknek, csak úgy. Aki ezt elhiszi az meg is érdemli...persze ettől függetlenül aki elmondta h lehet h mákotok van és egészségesek a kicsik, de én személy szerint nem vennék olyan szaporítótól (semmilyen szaporítótól nem vennék, mondjunk inkább embert), aki az alapvető fogalmakkal nincs tisztában(fajtiszta-fajtatiszta). Le lehet pontozni...
2011. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 panettone ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt hogy mi is "tenyésztünk"! Látod megadhat a szaporító a kiskutyájának mindent de a tkv valahol egyben felelősségvállalás is. Aki ezen spórol az pontosan az alól bújik ki hogy melléd álljon ha gáz lenne és lássuk be amíg a szaporítóknál a szerencsén múlik hogy milyen kiskutya kerül ki a kezeik közül addig nem ártana ha nem a garancián spórolnának.

Aki meg amúgy mindent megad a kiskutyáknak az miért nem lép egy szinttel feljebb és csinálja rendesen? Amíg valaki, legyen az hobbi kutyás vagy nagyüzemben kutyagyáros sorra hozza le a tkv, chip, szűrés oltás nélküli almokat az addig csak szaporító, ez nem minőségi táp kérdése....

2011. ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Tegnap 18:10:


"Ha egyből 8 hetesen(eladható első hét vége) eladjuk őket mert már előtte egy héttel kérték akkor a gazdi dolga hogy törzskönyvet csináltasson!"


Már megbocsáss, de hogyan tud törzskönyvet (illetve a kutyák esetében származási lapot) csináltatni egy vásárló a kutyájának utólag? Én macskázom, de a macskáknál is csak abban az esetben állítja ki a tenyésztői egyesület a kicsiknek a törzskönyvet, ha a tenyésztő regisztrált, bejegyzett tag az egyesületben, és a szülők törzskönyve is honosíttatva van az egyesületnél. Magyarul: a törzskönyveket kizárólag én (a tenyésztő) kérhetem ki, aláírásommal igazolnom kell, hogy a kölykök nálam születtek, csatolnom kell a szülők törzskönyvi számát (ami az egyesületemnél szerepel a nyilvántartásban), és így küldik ők meg a törzskönyveket. Ha valamelyik szülő nem az enyém, akkor az ő gazdájának az aláírása is kell, és ha nem az én egyesületem tagja, akkor még bonyolultabb a dolog, mert akkor a törzskönyv hitelességét is igazolni kell. Szóval kizártnak tartom, hogy ezt egy vásárló el tudná intézni, arról nem is szólva, hogy kutyáknál még sokkal szigorúbbak a szabályok, mint a macskáknál. Ha a szülőknek nincs tenyészszemléjük, akkor nem kaphat a kölykük egyáltalán származási lapot. Márpedig te nem írtad, hogy a kutyáid tenyészszemlések lennének...


8 hetesen egyébként sem szerencsés odaadni egy kölyköt, hamarabb meg pláne nem. Persze, tudom, minél kisebb, annál könnyebben megveszik. Csak épp a kiskutyának nem jó. De mit számít, hiszen a cél nem a kiegyensúlyozott kutyák létrehozása, hanem szimplán csak kutyák termelése, mindegy, milyen eredménnyel...?


Gondolom, szerződést sem írsz a kölykökről. Nem vállalsz felelősséget a kicsikért, nem garantálod, hogy ha bármi gond adódik, segítesz új gazdát keresni a kölyöknek. Pedig egy tenyésztőnél nem ér véget a kiskutyával a kapcsolat ott, hogy felvette az árát. A tenyésztő nyomon követi a kölykeit, és segít, tanácsot ad a gazdiknak, ha szükség van rá. Mivel ezt sem teszed, nem tudhatod, volt-e már esetleg olyan kölyköd, aki megbetegedett, fogalmad sincs róla, milyen felnőtté váltak a nálad született kölykök.


Tenyésztőnek tartod magad, pedig még az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. Van egy szukád, meg egy kanod, akik valahol születtek, és gondolom, hobbi célra vetted őket (nem véletlen normális tenyésztőknél a hobbi célra szánt kölyök, meg a tenyésztésre szánt kölyök közötti különbségtétel). Fogalmad nincsen, milyen betegségeket, deformitásokat örökítenek az egyedeid, amit csinálsz, az nem tenyésztés, hanem lutri. Mivel sem időt, sem energiát nem fordítasz arra, hogy minőségi kölyköket hozz le, és még papírokkal sem tudod igazolni, hogy a kutyáid fajtatiszták, egy nyamvadt származási lapot sem adsz melléjük, ezért nem tudom, milyen jogon kérsz értük pénzt, az oltás díján felül. Erre, amit te csinálsz, bárki képes, és meghatározhatatlan eredetű kutyákkal már így is tele vannak a menhelyek.


Ne keverjük a fogalmakat. Ettől még szeretheted az állataidat, és a szaporítónál született kiskutyák is ugyanolyan bájosak, mint a tenyésztőknél születettek. Nem vagy sem állatkínzó, sem bűnöző. De tenyésztő sem vagy, mert egyetlen feltételnek sem teszel eleget, ami a tenyésztői etikai kódexben szerepel.

2011. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Jó én ezeket el sem olvasom...Párom állatorvos,a testvérével együtt,szóval telesen mindegy mit fogtok mondani,akkor is tudjuk a dolgokat....

Ja egyébként a fajtiszta és a fajtatiszta egy és ugyan az,ez nem lap vető fogalom!!!

2011. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!