Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jó szaporító, aki rendesen...

Van jó szaporító, aki rendesen tartja a kutyáit?

Figyelt kérdés
A kiskutyáknak is mindent megad.
2011. ápr. 10. 12:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Persze, állatorvos - én meg szívsebész...csak nehogy legyek ügyeletben, ha szívrohamod lesz, amikor rádöbbensz h mekkora baromságot írtál a faj és a fajtával kapcsolatban.


"A fajta (latinul: varietas vagy cultivar) az élővilágban az egyes fajok háziasított (domesztikált) állományain belül elkülönülő populáció. A fajta nem azonos a faj fogalmával. A fajta faj alatti kategória, tehát nem valódi taxon.


A fajtán belül az egyedek tulajdonságai viszonylag homogének, és a többi fajtától eltérőek. E tulajdonságokat a tenyésztők mesterséges szelekcióval (nemesítéssel) hozták létre és tartják fent. Például a kutya és a közönséges farkas egyazon faj háziasított és vadon élő állományai, de a kutyán belül számos fajta ismert, mint például puli, magyar vizsla, komondor stb.


Biológiai értelemben tehát az emberi fajon belül nincsenek fajták."

Forrás: wikipedia

2011. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
+ én (én legyek) :o)
2011. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Hát igen is állatorvos.....Ha nem hiszed el akkor gyere el hozzánk és majd megnézed a rendelőjét,de a te állataidat(veled együtt) nem fogja ellátni!!
2011. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Mondd a címet, megyünk :o) Most már csak kíváncsiságból is...

Gondolom olyan állatorvos a kedves a párod, aki az ivartalanítás fontosságát hangsúlyozza és hobbikutyáknál mindenképpen javasolja, ill. aki lebeszél mindenkit a tenyésztésről, akinek nincsenek meg a kutyájánál a fajtára jellemző örökletes betegségek (olyan mint dp, pra, cea, tns... stb. - kinél mi) szűrései. Legalábbis remélem...

2011. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előző válaszokat, de:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1032122-miert..

Ennél van néhány nagyon jó válasz. Ha érdekel a téma, érdemes elolvasni.

2011. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én tudok egyet. Teljesen kutyabolond, és csak ezért fialtatott, a legjobb minőségű tápot kapják a kicsik, saját tágas, tiszta faházuk van és elkeríthető az anyától az udvarrészük is. Imádjuk a kicsiket! Már ha szaporítónak számít az, aki nem tenyésztő és úgy fialtat.
2011. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Nekem csak az nem tetszik,hogy mindenkit egy kalap alá vesznek sokan.A szaporító miért ne vihetné el szűrésre a kutyáit?Nincs tk,de ismeri a kutyák származását és biztos benne,hogy nem rokonok.Alapból írják,hogy lehet szereti a kutyáit,jól is tarthatja őket,de nincsenek betegségekre szűrve stb.Miért ne lehetnének?5 tenyésztőből 3 nál sincsenek szűrve a kutyák,vagy csak egyik-másik.
2011. ápr. 12. 23:25
 28/35 panettone ***** válasza:
100%

Álljunk már meg egy szóra! Védhetik itt páran a szaporítókat és támadhatják a tenyésztőket de csak-csak elvész a lényeg! A KUTYA!

Ha egy szaporító tkves kutyákkal dolgozik le is szűreti őket és még maximálisan jól el is látja őket akkor mi a francért nem tkveztet? Tehát kérdem én miért kell félúton elbaltázni a dolgot.

De azt azért hozzáteszem nem ez a jellemző a szaporítókra értem ez alatt a "jajj de nagyon szeretem Fifikét hobbi kutyás egy almos gazdikra" is.

Tök mindegy hogy pénzért, önzésből akár jó szándékkal is de csak tovább rontják a kutyák helyzetét és becsületét ebben az országban....miért is venne a kezdő kutyás jó helyről, igényes tenyészetből kutyát ha úton útfélen az olcsó silány tervezetlen szaporulatot dobálják utánna.

Értelmetlen szájtépés ez az egész...

2011. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, h egy szaporító megcsináltat több 30-50 ezer Ft-os szűrő vizsgálatot, megválogatva fedeztet, de 5500 Ft-ja nincs, kiváltani a tk-et, megtisztelve és becsülve a fajtát annyira, h nehezebben kerülhessenek rossz kezekbe. Ezt senki nem gondolja komolyan!! (az ismerős ismerőse nem számít - mivel ha az ilyen ismerős ismerősére alapoznánk akkor nem lennének tele a menhelyek, a fajtamentőknek meg nem lenne semmi dolguk....és mint tudjuk ez nem így van)


A másik meg h nem az tesz valakit tenyésztővé, h van kennelneve, hanem:

- szívén viseli a fajta sorsát

- körültekintően, mérlegelve választ kant a szukájához

- ismeri a különböző vonalakat (nem csak a saját kutyáinak a szüleit!) és tudja h melyiktől mit várhat, mit hordoznak jó és rossz tulajdonságban egyaránt

- tudja nagyon jól, h mit vár egy adott párosítástól és meg tudja indokolni h azt miért hozza létre (az nem válasz, h egyszer legyenek kölykei, az sem h olyan aranyosak a kiskutyák...stb.)

- törekszik rá, h az általa tenyésztett kutyáknál az örökletes betegségek teljesen ki legyenek szűrve - figyel rá h ha az utódok közül felbukkan egy örökletes betegségtől szenvedő, azt a párosítást ne ismételje és elgondolkozik azon h kizárja mindkét állatot a tenyésztésből


Ezeken melyik kedves szaporító gondolkodik el? Még ha a jószándék meg is van benne, akkor SEM ÉRT HOZZÁ!!

(Figyelj, én kedves vagy aranyos, és minden vágyam h megcsináljam a kocsidat, szinte ingyen...érteni ugyan nem értek hozzá, de hidd el a legszebb műhelyben csinálnám és szeretném, imádnám :o) - gyanús, h nem adnád oda... de kiskutyát vennél egy ilyen embertől)


Minden egyes elcseszett fajta nevében köszönjük a lobbit a szaporítók, az egy almos, a szerető fifi gazdik mellett!

2011. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Aki törzskönyv nélkül adja a kutyákat,én teljes mértékben megértem,mivel akinek kell a tk az úgyis megcsináltatja neki!

De aki csak a családban JÓ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT egy kertes háznál szeretne egy fajtatiszta kutyát tartani,annak fölösleges a tk!

Ez az én véleményem....

Nem vagyok hozzáértő de én is úgy vettem a kutyusomat,hogy a tenyésztő megkérdezte hogy szeretnék e törzskönyvet vagy sem...Ha szerettem volna akkor kutya ára+tk ára+oltások amiket eddig kapott annak az ára+2000ft.

Törzskönyv nélkül mínusz árak jöttek le!

Nem viszem versenyre sem sehova,itthon tartom,családi kedvenc,akkor minek a törzskönyv??

2011. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!