Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jó szaporító, aki rendesen...

Van jó szaporító, aki rendesen tartja a kutyáit?

Figyelt kérdés
A kiskutyáknak is mindent megad.
2011. ápr. 10. 12:56
1 2 3 4
 31/35 panettone ***** válasza:

15:28 aki megkérdezi, hogy tkvel vagy anélkül szeretnél-e kutyát az nem tenyésztő...

persze lehet ezen lovagolni, hogy sokan így csinálják de attól ez még nem változtat a tényeken. Érdekes módon az ilyen beirogatók soha nem írják ki, hogy mi a Fifike fénye kennelből vettük...mert maguk is tisztában vannak vele, hogy nem vet jó fényt a "tenyésztőre"

Lovagolhattok a tkv és a minőségi táp és egyégg kérdéseken de igazi érveket még nem hallottam az ellentábortól.

Remélem az amúgy hobbi kutyád átesett az ivartalanításon ha már itt tartunk mert ügye tkv nélkül úgysem akarsz szaporításba fogni és így legalább a nem kívánt véletlen alom se kap lehetőséget...

2011. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én elolvastam az összes kommentet!

Tisztázzuk!

Dr.Kiss nagyon jó orvos,Amerikában is dolgozott már,én is hozzá viszem a kutyáimat,mindent egytől egyig!!Ő az az orvos akit már egy másik válaszoló említett,hogy a párja!

TI pedig kedves OKOSKODÓK,ha annyit foglalkoznátok a kutyáitokkal(ami nincs is mert egy begyepesedett panellakók vagytok) mint amennyit ide írogattok,akkor nem lenne ennyi korcs,amit elneveznek ilyen meg olyan fajtának....

Én ehhez nem is fűzök többet,akik okoskodik,annak felhívom a Kiss urat,hogy milyen elismerései is vannak és mi a véleménye erről az egészről...De remélem akkor ezt a kérést moderálják,lesz annyi eszük,hogy nem tartják meg...!!!!

2011. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Úgy látom még nem merült ki a téma.Átolvastam és:Nem a tömegével szaporító testvéreket,rokonokat,beteget,hibásat válogatás nélkül összerakó szaporítóra gondoltam.Hanem ha van valakinek minőségi kutyája,szereti,már valószínű ezért is csináltat egy két szűrést,esetleg még kiállításra is elviszi.Ne gyertek az 5000 ft os tk-vel.az nem 5000ft.Ha nem akar hosszú távon tenyészteni,miért fizetné a tagdíjat,kennelnevet,fedeztetési igazolást,alombejelentőt.Ezt mind a kutyákra költheti,és olcsón adja a kiskutyákat.Én a másik (tenyésztő)táborba tartozom,de még így is átlátom mindkét oldalt.
2011. ápr. 13. 23:23
 34/35 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy kár kedves utolsó, h te ugyanaz vagy aki azt állította h a párja állatorvos :o) nevezzük Dr. Kissnek :o))) Dr. Kiss Mi??? Gábor? Gyula? András? László? Én még mindig elbeszélgetnék vele erről a témáról ha lehet... egy kávé mellett, kulturáltan (nem mocskolódva és személyeskedve ahogy itt egyesek teszik). A kávét természetesen állom ;o)


Ha Amerikában dolgozott akkor gondolom ezek a gondolatok nem tőle származnak. Ugyanis Amerikában naaaagyon nagy hangsúlyt fektetnek a korai ivartalanításra, a felesleges (értsd: nem tenyésztőtől származó) almok megakadályozására, a fajtaspecifikus szűrések meglétére. Ezen kívül nagyon komoly ebadó van kivetve a tenyész- vagyis nem ivartalanított állatokra. De ezekről inkább Dr. Kissel értekeznék, mert úgy érzem az tartalmasabb beszélgetés lenne, mint kegyeddel bájcsevegni, úgy h kegyednek fogalma sincs az itt elhangzott dolgok töredékéről sem.


Maradok őszinte híve:

Mr. Nagy

2011. ápr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Milyen kutyát "tenyésztesz" kedves kérdező?

Mi alapján hozod össze a párosításaidat? Mi a célod velük? A fajtában milyen vonalat képviselsz?


Ő vajon honnan van?

[link]

Ilyen sorsra szánta az akinél megszületett?

Egy biztos: nem gondos tenyésztőnél született, ugyanis a kutya utánakereshetetlen (se tetkó, se chip).


SOHA az életben nem fogom elismerni az olyan emberek tevékenységének létjogosult, mint te vagy vagy az általad említett "rendes" szaporítók.

Miért? Mert tönkrevágtok egy fajtát és kutyák ezreit juttatjátok ilyen vagy ehhez hasonló sorsra.

Miért? Nézzünk egy egyszerű és elég életszagú példát. Neked van ugye két - tegyük fel - tk-es kutyád, akiket pároztatsz. Természetesen gőzöd sincs, h fenotípusban, vézenben összeillenek-e, milyen tulajdonságok azok amiket erősíteni és mi az amit gyengíteni szeretnél a kölykökben. Ezt a részt ugorjuk, mert nem erre akarok kilyukadni. Eladod az összeset - tk. nélkül. Aki tk. nélkül vesz kutyát az már meghatároz egy igényszintet, ám azt nem h nem fogja soha de soha továbbszaporítani. Tételezzük fel, h csak egyetlen egyet fialtatnak le. Születik egy 6os tk. nélküli alom - akinek már a nagyszüleiről sem lehet semmit tudni hivatalosan (messziről jött ember meg azt mond amit akar). Ebből az alomból megtetszik egy kiskutya egy olyan embernek, aki pénzt lát a kutyában, sok-sok pénzt. Úgy gondolja h minden tüzelésnél jól jön majd neki az az 5-6*30 ezer. Egy másik kölyköt meg csak egy olyan valaki visz el, aki egyszerűen alkalmatlan a kutyatartásra és 2 év után megválik tőle ilyen-olyan úton-módon, a lényeg h a szerencsén múlik csak h utána hova kerül.

....

Nem tudom h érted-e a lényeget?

És ez még csak az egyik, de Magyarországon a legakutabb problémája a tk. nélküli, nyomonkövethetetlen szaporításnak.

Szerinted miért van tele az ország dp-s labradorokkal, agresszív goldenekkel, lövésfélő vizslákkal, ideggörcs yorkikkal, lábtörlőszőrű bichonokkal és még sorolhatnám.... ezek nem a tenyésztők munkái. Nem azoké az embereké, akik megnézik h milyen kant keresnek a szukájuk mellé, akik azt nézik, h hogyan lehetne sokoldalúbb munkakészséget rögzíteni a vadászkutyákban, akik törekszenek rá, h az általuk tenyésztett vonal (nem egyed, hanem vonal! - nem tudom érzed-e a különbséget és ha igen akkor érted is?) örökletes betegségektől mentes legyen. És ez még csak a jéghegy csúcsa.


Ugyanazt tudom mondani amit már megtettem egyszer:


Minden elcseszett fajta, minden egyes örökletes betegséggel terhelt, tk. nélkül megszületett kutya nevében köszönjük az áldásos munkátokat!

2011. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!