Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni. Mindenki...

Nem tudok dönteni. Mindenki azzal jön hogy tk így tk úgy de ha nem kiállítási célra szeretnék kutyát venni hanem csak egy társat szeretnék nem lehetne mellőzni ezt?

Figyelt kérdés
német dogot szeretnék vásárolni de nem tenyésztőtöl.több ígéretes hirdetést is láttam amik úgy árban is és kinézetre is jók voltak.volt már tk nélküli dogom kemény 5 ezer ft ért vettem és 10 boldog évig velem volt na de ez most mindegy. a kérdésem az lenne hogy miket vegyek figyelembe?pl. oltás,féregtelenítés,chip.nagyon maximum 50000 ft-t tudok erre fordítani. a táplálás simán menne ugyanis mostani fél éves vizslám is csak szuperprémium tápot eszik.olyan válaszokat nem szeretnék hogy egy papírfecni hiánya miatt nem kutya egy kutya
2011. ápr. 12. 03:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha pedig csak egy óriási társat szeretnél, akkor ajánlom pl. őt: [link]


vagy őket: [link]

2011. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
09.21-es vagyok. Aki lepontozott indokolja már meg h miért? Melyik részével nem ért egyet?
2011. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xnorkax ***** válasza:
86%

Nézd, a tk nem csak azért alap dolog egy fajtatiszta kutyánál, hogy tenyészthess vele és kiállításokra járkáljatok, hanem ezzel indokolja, hogy igenis, fajtatiszta. Ez a garancia arra, hogy olyan kutyát kapsz, amilyet szeretnél, nem egy idegbajos nagyra növő, kölyökkorban német dog beütésű, de felnőtt korban full más kinézetű és belső tulajdonságokkal rendelkező kutyád lesz. Mert aki igenis eldönti, hogy na, nekem kell egy bizonyos fajta kutya, akkor ne sajnálja az időt a spórolásra. Még összegyűjtesz 2x ennyi pénzt és tessék, lehet szemezgetni a jobbnál jobb kutyák közül.

És nem arról van szó, hogy törzskönyv nélkül egy kutya már nem kutya, mert igenis az, de ha tényleg szereted a kutyákat, akkor menhelyről fogadsz örökbe, ha nem fontos számodra a törzskönyv. És micsoda hülyeség az, hogy a menhelyi kutyák mind idegbetegek és betegek. Ezt az olyan emberek írják, akik még életükbe nem tették be a lábukat egy menhelyre...

2011. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
e tényleg azért nem veszek tk dogot mert egy ismerősöm egyszer azt mondta hogy ő 300000 ft ért vett dogot. a menhelyről meg ki tudja mit viszel haza. honnan tudod milyen fajták keveréke??Én meg kétszer fogadtam örökbe kutyát egyszer egy fél éves németjuhász szerű keveréket ami annyira félős és idegbeteg volt hogy sétálni nem tudtam elvinni meg nekem is odakapott egyszer- kétszer. A másikról meg nem is beszélek mert egy év után elpusztult rákban.
2011. ápr. 12. 21:11
 15/19 anonim ***** válasza:
500 ezerért is kapsz, ha nagyon akarod, de Magyarországon a 300 is nagyon extra már! Írtuk, hogy 100-150-ért tökéletes szűrt, törzskönyvezett kutyát kaphatsz garanciával, szerződéssel. Ahhoz már nem sokat kell gyűjteni.
2011. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Meg a fajtamentetten is gondolkodtam e azoknak sincs tk juk meg ki tudja honnan származnak. egy 70-80-90 kg-os kutya amalyik idegbeteg az egy kicsit veszélyes.meg menhelyes kutyába nincs is dog méretű meg kinézetű. nekem a dog pont azért tetszik mert gyerekszerető egy nagy maci.És gyerek mellé nem biztos hogy ideális egy bizonytalan viselkedésű kutya mert nem tudni honnan származik lehet előzőleg nyúzta egy gyerek vagy kínozták.tényleg rossz látni hogy valaki vesz egy kutyát és egyszerűen kidobja pl. mert nem őrizte a házat,túl nagyra nőtt.
2011. ápr. 12. 21:50
 17/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul nekem van egy vizslám is erre is gondolnom kell.És minden képpen kan kiskutyát szeretnék.
2011. ápr. 12. 21:58
 18/19 anonim ***** válasza:

A fajtamentőknél lévő kutyák ideiglenes befogadóknál vannak, akik együtt élnek a kutyával, ezért jól ismerik.


Mielőtt ők kiadnának egy kutyát gyerek mellé, nyilván gyerekre is tesztelik, de általában el tudják mondani azt is, hogy hogyan viselkedik macskával, kisebb testű kutyával, kannal, szukával.


Nem fogják rád sózni, sőt nagyon megnézik kinek adnak oda egy kutyát, mert nekik is az az érdekük, hogy a megfelelő kutya-gazdi párosítást megtalálják. Ők sem azt akarják, hgy gyerekharapás miatt visszakerülő kutya legyen a story vége.

És ezek már felnőtt kutyák, ha van valamilyen betegségük, allergiájuk, azt is el tudják mondani az ideiglenes befogadók, mert az sem a céljuk, hogy azért kelljen visszavenni a kutyát, mert a gazdi nem tudja ellátni egészségügyileg.


Egy ilyen kutyáról sokkal többet lehet tudni, mint egy bizonytalan származású német dog szerű (de mondjuk dog-corso keverék) kiskutya, akinek teljesen bizonytalan az egészségi állapota, és a genetikai háttere.

2011. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Na jó most tényleg belátom hogy kell tk de melyik kennelt ajánjátok lehetőlek fekete vagy harlequin színű kell.
2011. ápr. 12. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!