Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lehet a baj?...

Szerintetek mi lehet a baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mielőtt még megköveznétek kifejteném,hogy késő estig dolgozom,reggel tudok orvoshoz menni a kutyával.Nemrég kapott féreghajtót,aztán ment kicsit a hasa rá pár napra.Gondoltam a féreghajtótól.Ma este meg telefonáltak,hogy hányt,és megint hasmenése van,nem fogadja el a kaját.10 hónapos befogadott kutyáról van szó,2 hónapja van nálunk.Valakinek van valami tapasztalata,csakhogy ne aggódjam halálra magam reggelig?köszi
2011. ápr. 28. 19:42
1 2 3
 21/28 pilacs78 válasza:
sétánál simán felnyalhat valamit, más kutya csomagjából, elég egy kis fertőzött pisi. a bélfertőzés heves hányással kezdődik, és ha elindul a kiszáradás, csak akkor jelentkezik levertség. Egy idő után véres lehet a hányadék, és a széklet is, általában injekciókúra gyógyítja csak. Ez a legelső tippem, de ha minden igaz, mostanra már kiderült, csak nem írtad meg...pedig kíváncsian várjuk!
2011. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 pilacs78 válasza:

oh, bocsi, már látom, hogy megírtad... ezer boccs...:)

minden jó, ha vége jó

2011. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát igen,szerencsére azóta jól van,virgonc.már csak meg kell nevelni,ami nem lesz könnyű.be kell hoznunk 8 hónapot,mivel akkor találtuk,nehéz ügy lesz,de megoldjuk :Dköszi,a válaszokat...Szép napot mindenkinek :)
2011. ápr. 29. 14:18
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát,közben rosszabbul lett szegénykém :( kiderült mégsem a zsemle okozta,hanem eddig lappangott benne egy vírus,ami megtámadta a gyomrát...Szerencsére időben kap orvosi segítséget,meg fog gyógyulni...nem eszik,iszik de kihányja...rengeteg injekciót kapott,meg infúziót,ma is viszem dokihoz infúzió miatt,nehogy kiszáradjon...nagyon lefogyott.Bele se merek gondolni mi lett volna vele,ha nem fogadjuk be.Gazdi nélkül megölte volna a betegsége...
2011. máj. 1. 08:50
 25/28 anonim ***** válasza:
Mi is megjártuk egyszer ilyen lappangó fertőzéssel, ráadásul mindig csak tüneti kezelés volt, aztán három-négy havonta visszaesett és kiderült hogy valami nagyon alattomos fertőzése van, ami egy darabig lappang, majd ha úgy tartja kedve hasonló tüneteket okoz mint nálatok, ilyenkor mindig rohantunk orvoshoz. A végén már gyanús lett hogy ennyiszer beteg, csináltak pár vizsgálatot, amiből kiderült hogy egy ilyen szemét élősködője van (pontosan nem emlékszem sajna a betegség nevére), szerencsére mostmár teljesen jól vagyunk. Az előző héten a kölyökkutyusunkkal a babéziát éltük túl nagy nehezen szerencsére, úgyhogy most nagy az öröm. :) Átérzem az aggodalmad, és kívánok nektek mielőbbi gyógyulást, majd írj a fejleményekről! :)
2011. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az együttérzésed,jól esik...most kicsit javult az állapota,de nem akarom elkiabálni,a branül még benne van,hátha kell még infúzió.Szerencse,hogy ilyen rendes dokink van aki vasárnap reggel is fogad minket :). Holnap délután viszem kontrollra,jó lenne már túl lenni ezen az egészen.Majd még írok,a betegség nevét én sem tudom,már eleve sovány volt amikor hozzánk került és nem nagyon hízott,pedig etettük rendesen,csak ez a szemét vírus...
2011. máj. 1. 13:46
 27/28 A kérdező kommentje:
Elolvastam a babeziózist,nem lehetett könnyű,szerencsére jól van a kiskutyátok.Nekem mondta a doki,hogy még jó h már 10 hónapos a kutya,mert ha fiatalabb lenne,nem lennének jók az esélyei a gyógyulásra,de így kijön belőle...
2011. máj. 1. 13:49
 28/28 anonim ***** válasza:

Igen sajnos nálunk is megállapította a doki, hogy hogy 5 hónapos kiskutyának a babézia lehet, hogy túl nagy falat lesz. Egyik este nem vacsorázott rendesen, lázas lett, szomorú volt, mondhatnánk úgy is nem volt önmaga. Találtunk benne egy kullancsot, másnap reggel futottunk is a dokihoz, de már véreset pisilt, zilált, alig kelt fel. Aznap a gyógyszerek hatására hányt, ment a hasa, a szemei teljesen kifordultak, kóválygott össze vissza, én ott sírtam mellette fél napig, ültem az udvarban szeretgettem, és beszéltem hozzá, hogy legyen erős és gyógyuljon meg. Kicsit hülyén hangzik, de így van. :) Úgy éreztem ha ott ülök mellette, akkor kitartóbb lesz. :) Két naponta kontroll volt a dokinál, még mindig látszik rajta hogy nem tökéletes (szinte fehér az ínye a sok vörösvérsejt elpusztulásától), de már sokkal jobban van, megmarad, iszonyatosan megkönnyebbültünk. Nem kívánom senkinek ezt, a másik kutyus betegségét is nehezen éltem meg, de itt most pengeélen táncoltunk. A legszörnyűbb hogy ha nem találjuk meg benne még aznap a kullancsot, lehet nem is rohanunk vele ilyen sebesen orvoshoz, akkor pedig valószínűleg már nem lenne köztünk.

Sajna a mai világban nagyon nagyon oda kell figyelni a kisállatainkra annyira alattomos vacak fertőzések, megbetegedések vannak, és ami nem jár ilyen komoly tünetekkel, mint nálatok, azt sokszor észre sem veszi az ember. Nehéz elválasztani, hogy a letörtség csak fáradtság jele egy kutyánál, egy megfázásé, avagy egy akár halálos kimenetelű betegségé, még akkor is ha nagyon jól ismeri az ember a kutyáját. Sokszor órákon múlik minden, nem hogy napokon, heteken.

Továbbra is kívánok sok sok kitartást a kutyulinak, gondolom rengeteg szeretetet igényel a fájós mancsa és esetleges rosszullét miatt! :) Szeressétek nagyon, örülök hogy nektek is egy olyan állatorvost sikerült találnotok, aki nem csak lehúzza az embert, hanem szívvel lélekkel csinálja azt, amit csinál! :)

2011. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!