Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyussal?...

Mit csináljak a kutyussal? Már rossz ránézni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dédimamám kutyájáról lenne szó. Még tőlünk kapta egy évvel ezelőtt, régi kutyánk kölyke volt és neki ajándékoztuk, mert szerette volna. Eddig oké, biztos jó helye lesz, de már kivágtam a hisztit hogy miért választják el 5 hetesen(!!!) az anyukájától(pedig akkor nem voltam valami tapasztalt és mégis okosabb voltam a felnőtteknél).

Eleinte tök jó dolga volt, de még SOHA nem látta állatorvos(semmilyen oltás, féregtelenítés nuku). Talán-talán, de rámondhatjuk így is, jó élete volt, kapott enni, inni, nagy kertje volt és egy játszótársa(másik kutya). Én amint tudtam persze hordtam neki NORMÁLIS kaját és vittem sétálni, de egyszer csak azt vettem észre, hogy ott van egy hordó mellé egy 1m-es láncra kikötve. Ez kb. 3-4 hónapja így van, el sem engedte azóta. Szegénykének télen torokgyulladása volt, abból is magának kellett kigyógyulnia. Jó, oké egy darabig elnéztem, mert mégis csak majdnem 80 éves mama, de ez már sok. Azért kötötte meg, mert a szomszédok panaszkodtak, meg hogy állítólag szétszedett mindent. Persze említenem sem kell, hogy nevelés nuku, és még neki áll feljebb hogy nem hallgat a szóra. Tegnap is voltam nála, de a helyzet csak romlik, már a hosszú, csomós szőrébe beleragadt egy csomó kaki, szegény visongat ha meglát, mert nagyon ragaszkodik hozzám, de egyszerűen nem tudok odamenni tényleg megdögönyözni, mert ugrál, tiszta por és kaki a szőre. Megpróbáltam elengedni, de lehetetlen úgy ha ott van mama, mert nem engedi mert "nem tudnám megfogni".

Szívvel, lélekkel arra törekszem, hogy jobb sorsa legyen, és az lenne a legjobb megoldás, ha egyszerűen elkerülne onnan. Gyűjtöm a pénzt az állatorvosra, meg szőrnyírásra, de addig nem sokmindent tudok tenni(szerintem legalábbis, ha valaki tud valamit írja meg).

Gondolkodtam a fajtamentőknek bejelenteni, ugyanis megtévesztésig hasonlít a katalán pásztorkutyára(egyébként nem az, hanem keverék) de nem találok semmi ilyen fajtát mentő fajtamentést. Esetleg állatvédőrség? Vagy ha rendbeszedném, adatnék be neki oltást, és ha egyszerűen elvinném onnan valamelyikőtök befogadná? A mamával erről már nem lehet beszélni, őt nem érinti, hiába!! Remélem segíthetek rajta mert olyan családban, amiben én bennevagyok nem tűrök állatkínzást, soha, semmilyen körülmények között.

Bocsi a hosszú szövegért


2011. máj. 22. 18:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
ja, és sok türelemmel meg lehet nevelni a kutyust, de mindenképpen szüksége lenne a normális környezetre. Még ha panelban is laksz, akkor is inkább el kellene vinned hozzátok. Csak meg kéne oldani, hogy amíg nagyon neveletlen, valaki mindig legyen vele, és sokszor ki kellene vinned.
2011. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
Első lépésként vigyél magaddal egy pórázt és vidd el sétálni. Vigyél neki kaját, vizet, meg egy kefét és fésüld meg, mosd le. Semmit nem szólhat a dédmamád, ha ott vagy és megfürdeted, elviszed sétálni, nem? Első lépésnek ennyi... magatokhoz nem tudnátok venni?
2011. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Előző, igen, szerintem is első lépésnek ez jó lesz. Mondjuk azt a bundát inkább levágom, most a küllem mellékes, csak a kutya érezze jól magát. Egy kutyakozmetikus egyszer megmutatta, mit hogy kell vágni, meg is próbáltam, biztos nem lesz baj.

Magunkhoz venni sajnos lehetetlen. 2 szobás panellakásba lakunk, ami még nem is lenne baj, ha nem lenne kitudja milyen férges meg ilyenek... Meg nem tudom hogy reagálna a saját kutyám.

Én mindent megpróbálok, ma veszek suli után egy nagy nyakörvet, pórázt, meg spot on-t meg még hátha kitelik valami, de majd megírok miket vettem, lefényképezem a kutyát a mostani, és az "ápolás" utáni állapotában. De ha reménytelen eset, akkor muszáj az állatvédőkhöz fordulnom.

2011. máj. 23. 07:28
 14/46 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, ha a kutya nálatok született, a ti felelősségetek a jól léte, egészsége. Ti segítettétek őt a világra, ti akartátok, hogy megszülessen! Kozmetikus, oltások, bolhairtás, féreghajtás, összeszoktatás és vegyétek magatokhoz szépen.


A tenyésztőknek nem véletlenül szerepel a szerződésükben, hogy ha gond van a kutyával visszaveszik.

Nem hagyhatjátok, hogy úgy éljen!


És ez tanulság mindenkinek aki otthon szaporítgat, hogy sosem tudhatja mi lesz a nála született kutyával, még akkor sem, ha megbízható rokonnak adja.

2011. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Valahogy éreztem hogy jön majd a szapoítós duma... na mindegy igazad is van! De nem tudjuk magunkhoz venni. Anya sem támogat az ötletemet, nem tudom mi van vele, pedig nagy állatvédő, de gondolom azért nem támogat, mert családtagnak kutyájáról van szó.. de akkor is.. Ezt sajnos egyes egyedül kell megoldanom. Vettem nyakörvet, pórázt, külső élősködők elleni sampont, egy hosszú rudat amit elrágcsálhat meg elviszem neki azt a nagy doboz kutyakekszet, amit nem rég nyertem egy kiállításon, mert a saját kutyám nem igazán eszi... egyelőre ennyi, elfogyott az összes pénzem.
2011. máj. 23. 14:21
 16/46 A kérdező kommentje:
*Mármint mondtam anyának, hogy rendben kéne tartani valakinek szerencsétlen kutyát, és ha nem változtat valaki rajta, nem szólok senkinek és elviszem onnan egy jobb helyre. Azt mondta még is hova vinném, meg ha annyira akarom akkor fürdessem meg én meg vágjam ki a sz*rt a s*ggéből. :(( De okés, megcsinálom, csak sajnos egy veszettség ellenit nem tudok finanszírozni, nagyon ritkán kapok zsebpénzt, és 13 éves vagyok... Még azon gondolkoztam, hogy vállaljak e a környéken kutyasétáltatást olcsón, már az a kis pénz is valami lenne...
2011. máj. 23. 14:25
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

hát, őszintén szólva neki az most fontosabb lenne, hogy ne azon a rövid láncon legyen, mint hogy veszettség elleni oltást kapjon.

Próbáljatok esetleg egy kis elkerített részt összeütni neki a kertben, lécekből, némi maradék kerítésanyagból - és akkro a mamádnak se lehetne szava, hogy nem bírja megfogni a kutyát, szóval a legeslegelső cél szerintem az, hogy lekerüljön a láncról. Amíg ez nincs meg, addig sétáltasd gyakrabban -és legalább kapjon egy hosszabb láncot - de vigyázz, ne legyen túl nehéz a lánc, az is rossz, valami könnyű kellene. De a legjobb a lekerített kis udvar lenne. Nem kell szépnek lennie, csak tudjon benne picit mozogni a kutya.

2011. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Ez jó, majd beszélek apával, piff paff összerakja szerintem :D A hosszabb lánc hamarabb meg lesz oldva.
2011. máj. 23. 14:49
 19/46 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintetek hasonlít a katalán pásztorkutyára?
2011. máj. 23. 14:50
 20/46 anonim ***** válasza:
68%
A vesszetségelleni oltás azért fontos, mert írtad, hogy neveletlen és viszed sétálni, nehogy megharapjon valakit, mert abból nagy balhé lesz. És az meg még gázabb, ha valakit megharap és nincs meg az oltása. Azért simán meg is büntetnek. Úgyhogy inkább várj a sétával amíg nem kapja meg az oltást. Amúgy kb. 3000 ft.
2011. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!